Профкуток

Травень 2023 року

Профтелеграф № 40 від 09.05.2023 р. Пресцентр ФПУ.

Інформація ЛООППОНУ про літнє оздоровлення на 2023 від 09.05.2023 № 66.

Лист ППОНУ 28.04.2023 №02-8/261. Про проведення 17 травня 2023 року 10:00 онлайн-семінару Служби правової допомоги Профспілки працівників освіти і науки України з питань змін в законодавстві, що стосується укладення та виконання колективних договорів і угод

Інформаційні матеріали щодо Закону України Про колективні угоди та договори:

 

Квітень 2023 року

Постанова ЛООППОНУ №Р-09 від 19.04.2023 р. Про стан виконання статутних завдань. Про стан виконання статутних завдань Львівською обласною організацією профспілки працівників освіти і науки України за період із 20 жовтня 2020 року до березня 2023 року.

Звіт Ради ЛООППОНУ від 19.04.2023. Рада ЛООППОНУ об’єднує 95 членів. Це представники із 6 міських організацій профспілки, 6 районних організацій у місті Львові, територіальних організацій профспілки у 5-и міських, 4-х селищних і 3-х сільських територіальних громадах, 17 об’єднаних територіальних організацій Профспілки, які мають у своєму підпорядкуванні профспілкові організації закладів освіти 52-х територіальних громад. У закладах вищої освіти – 6 первинних профспілкових організацій працівників та 6 первинок студентів, у закладах фахової передвищої освіти – 8 профорганізацій працівників і 5 студентських, 7 профорганізацій у закладах професійно-технічної освіти та 13 організацій, що перебувають безпосередньо на обліку в обласній організації Профспілки.

 

Березень 2023 року

Лист ЛООППОНУ_№37: щодо приміщень для закладів дошкільної освіти  За підсумком зустрічі представників ЦК Профспілки працівників освіти і науки України з представниками Міжнародної організації праці (МОП) в рамках проєкту “Забезпечення участі жінок у ринку праці через розширення послуг із догляду за дітьми і дошкільної освіти в обраних областях України”, координаторами проєкту від МОП запропоновано співпрацю для створення мережі закладів дошкільної освіти на робочих місцях для допомоги працюючим батькам, а також у вільних приміщеннях для допомоги батькам з числа внутрішньо переміщених осіб.

Постанова Президії ЛООППОНУ № П-19 від 02.02.2023. Про організацію оздоровлення членів профспілки в пансіонаті «Пролісок» у 2023 році.

Лист ППОНУ № 02-8/162 від 15.03.2023. З питання відрахування коштів закладами і установами освіти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу

 

Лютий 2023 року

Постанова Президії ЛООППОНУ про План роботи на 2023 рік  Президія Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України відзначає, що протягом 2022 року в умовах воєнного стану проведено 4 засідання Ради обласної організації Профспілки, 9 засідань президії, 2 засідання секцій, на яких розглянуті позапланові, планові та інші актуальні питання статутної діяльності Профспілки. Засідання проводилися переважно в онлайн-режимі. У лютому 2022 року наша  обласна організація Профспілки вже вкотре підтвердила свою репрезентативність та отримала відповідне Свідоцтво НСПП, що є визнанням державою повноважень Профспілки і ще одним важелем для вирішення проблем освітян шляхом ефективного соціального діалогу. Протягом року проведено державну реєстрацію 3-х новостворених та перереєстрацію 5-и профспілкових організацій.

Постанова Президії ЛООППОНУ № П-19 від 02.02.2023. Про організацію оздоровлення членів профспілки в пансіонаті «Пролісок» у 2023 році.

Стаття "Про хаб у Проліску та Будинку вчених". Освітній хаб – це організаційна та технічна допомога внутрішньо переміщеним освітянам, молоді, яка здобуває освіту, у доступі до мережі Інтернет, робоче місце для підготовки до роботи з можливістю дистанційно працювати у своєму закладі освіти, навчання студентства, місце для професійного розвитку педагогів та реалізації інноваційних освітніх проєктів. На базі освітніх хабів для внутрішньо переміщених освітян та представників громади здійснюється реалізація різних проєктів: тренінги, майстер-класи, воркшопи і заходи, які сприятимуть діалогу, соціальній згуртованості та соціальній адаптації педагогів та студентів. Новітні освітні хаби функціонують у м. Львові на базі Львівського Будинку вчених та у м. Трускавці на  базі пансіонату «Пролісок». Час роботи освітніх хабів: Понеділок – П’ятниця з 10:00-17:00. Місце роботи освітніх хабів  : м. Львів, вул. Листопадового Чину, 6; м. Трускавець, вул. С. Бандери, 28.

Січень 2023 року

Повідомлення про освітній  хаб Освітній хаб – це організаційна та технічна допомога внутрішньо переміщеним освітянам, молоді, яка здобуває освіту, у доступі до мережі Інтернет, робоче місце для підготовки до роботи з можливістю дистанційно працювати у своєму навчальному закладі, навчання студентства, місце для професійного розвитку педагогів та реалізації інноваційних освітніх проєктів.

Коментар Голови Профспілки Г. Труханов щодо випадків та можливості розірвання з ініціативи роботодавця трудового договору з працівниками.

Грудень 2022 року

Лист Прем'єр-міністру України Щодо затягування прийняття місцевих бюджетів на 2023 рік та порушення принципів збалансованості, повноти та обґрунтованості місцевих бюджетів.

Витяг із Закону Про державний бюджет України на 2023

Листопад 2022 року

2 листопада 2022 року у актовій залі Національного університету "Львівська політехніка" відбулися звітні збори активу Первинної профспілкової організації працівників Університету. У зібранні взяли участь 138 осіб (голови профбюро всіх навчально-наукових підрозділів, профгрупорги кафедр, лабораторій, студмістечка та адміністративно-господарських відділів). Серед поважних гостей заходу – голова Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко, проректори університету Олег Матвійків, Лілія Жук, Олег Давидчак.
Голова профспілкового комітету Роман Колодій та голова ревізійної комісії Галина Драпалюк ознайомили з діяльністю організації за останні два роки. Йшлося про роботу університетської профспілки від 12 березня 2020 року до 1 жовтня 2022 року – періоду, на який припав початок епідемії коронавірусної хвороби і повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

Жовтень 2022 року

Відповідь МФУ. Про розгляд звернень щодо збільшення обсягів та ефективного розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, а також збільшення фінансування закладів освіти, що фінансуються з державного бюджету.
Звернення Ради ЛООППОНУ до ВРУ. Щодо збільшення обсягів та ефективного розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, а також збільшення фінансування закладів освіти, що фінансуються з державного бюджету.
Лист МОНУ до ЛООППОНУ. Щодо підвищення розмірів заробітних плат працівників закладів та установ освіти і збільшення видатків на фінансування галузі освіти у проекті Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік».

Вересень 2022 року

Лист МОНУ. Щодо збереження за мобілізованими педагогічними та науково-педагогічними працівниками середнього заробітку.
Лист від ЛОДА ДОН та ЛООППОНУ. Щодо мобілізованих педагогічних та науково-педагогічних працівників та збереження їм середнього заробітку.
Постанова Ради ЛООППОНУ від 27.09.22. Про дії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України та її організаційних ланок щодо забезпечення належних видатків на освітню галузь у проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік». До постанови прикріплено Додаток 1 та Додаток 2.
Додаток 1. Про недопустимість скорочення фінансування освіти у порівнянні із 2022 роком.
Додаток 2. Про підвищення рівня заробітних плат педагогічним та науково-педагогічним працівникам.

Серпень 2022 року

Лист МОНУ до ФПУ. Щодо питань цивільного захисту та охорони праці та щодо внесення змін до стандартів вищої освіти стосовно врахування безпекових компетентностей та відповідних результатів навчання.
Лист ЛООППОНУ № 152 до МОНУ. Щодо різних підходів до організації освітнього процесу необхідності привести у відповідність окремі законодавчі акти та нормативні документи Міністерства до умов воєнного стану.
Лист МЕУ до ЛООППОНУ. Щодо збереження роботодавцем середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом.

Липень 2022 року

Лист ЛООППОНУ №129. Про внесення змін до деяких Законів України щодо оптимізації трудових відносин.
Додаток 1. Зміни до Кодексу Законів про працю України у зв'язку з прийнятим Законом "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин".
Лист ЛООППОНУ №134. Для місцевих організацій про внесені зміни до Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану". Нормами прийнятого Закону №2352-IX скасовано норму щодо обмеження тривалості щорічної основної оплачуваної відпустки 24 календарними днями і відповідно до умов надання та тривалості щорічних основних відпусток встановлених Законом України «Про відпустки» та «Порядком надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам»

Червень 2022 року

Про вступну кампанію 2022 до закладів вищої та фахової передвищої освіти: порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2022 році та порядок прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2022 році.
Лист МОН України: про надання повноважень керівникам закладів та установ освіти на період запровадження в Україні воєнного стану самостійно затверджувати кошториси, плани асигнувань, плани надання кредитів, плани спеціального фонду.
Розширене засідання Ради ВШ (від 14.06.2022): про фінансове забезпечення діяльності закладів вищої освіти, дотримання трудових прав працівників та оплати їхніх відпусток, вступну кампанію у 2022 році в умовах воєнного стану.
Лист голови профспілки Георгія Труханова (від 06.06.2022): про призупинення трудових відносин відпустка вчителів проект 7251.
Профтелеграф № 67 від 14.06.2022 р.

Травень 2022 року

Постанова Президії ЛООППОНУ (№ П-13 від 04.05.2022): Про організацію оздоровлення членів профспілки та їх дітей у 2022 році.

Квітень 2022 року

Лист ЛООППОНУ (№ 74 від 05.04.2022): про перелік питань про діяльність територіальних організацій Львівської обласної Профспілки.
Лист ЛООППОНУ (№ 78 від 28.04.2022): про зміст подачі інформації стосовно діяльності профспілкових організацій в умовах воєнного стану (доповнено).

Березень 2022 року

Лист ЛООППОНУ (№  61 від 22.03.2022): щодо мобілізації педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти.
Лист ЛООППОНУ (№ 57 від 7.03.2022): про правовий режим воєнного стану до Проекту Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».
Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державних гарантій в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану".

Грудень 2021 року

Лист-відповідь МОН України щодо звернення ЛООППОН України: про порядок проходження медоглядів та щеплень.

Лист-відповідь МОН України щодо звернення Федерації профспілок України: про фінансування освіти, про поетапне підвищення розмірів посадових окладів, про освітню субвенцію, про недопущення зменшення надбавки за престижність, про виплату академічної стипендії, про належне фінансування закладів вищої освіти.

Лист-відповідь МОН України щодо звернення ЛООППОН України: про обов’язкову вакцинацію.

Лист-відповідь Міністерства фінансів України щодо звернення Федерації профспілок України та ЛООППОН України: про фінансування освіти.

Лист-відповідь Федерації профспілок України щодо звернення ЛООППОН України: про надання допомоги з тимчасової втрати працездатности невакцинованим працівникам.

Листопад 2021 року  

Лист ППОП НУЛП до владних і виборних структур України щодо зарплати працівників освіти (№ 63-432-047 від 29.11.2021).   В рамках зовнішньої діяльності первинної профспілкової організації працівників Національного університету "Львівська політехніка" у питанні соціального захисту спілчан та працівників Профком працівників направив листа на адресу Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністру України, Голові комітету з питань освіти, науки, інновацій Верховної Ради України та Міністру освіти і науки України з вимогою виконання ст. 61 Закону України "Про освіту" та забезпечення належних видатків на освітню галузь з метою планового підвищення рівня оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів освіти.

Звернення ЛООППОНУ до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, до Голови комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ (№ 226 від 21.10.2021): стосовно поетапного підвищення оплати праці педагогічних працівників.

Лист ЛООППОНУ до Прем'єр-міністра України, Міністра охорони здоров'я України та Міністра освіти та науки України (№ 234 від 01.11.2021):  щодо вакцинації та про відтермінування введення в дію наказу Міністерства охорони здоров'я України від 04 жовтня 2021 року №2153.

Звернення ППОНУ  до Прем'єр-міністра України ( № 02-5/730 від 02.11.2021): про перенесення терміну відсторонення у зв'язку з примусовою вакцинацією працівників освіти.

Відповідь заступника Міністра освіти та науки України: стосовно поетапного підвищення оплати праці педагогічних працівників.

Відповідь заступника Міністра фінансів України: стосовно поетапного підвищення оплати праці педагогічних працівників та виплату академічних стипендій

Звернення Федерації професійних спілок України до Уповноваженого  Верховною Радою України з прав людини: щодо порушення органами державної виконавчої влади конституційних прав та свобод працівників у сфері трудових відносин.

Георгій Труханов: "Освітяни були першими скрізь, окрім заробітної плати"

Жовтень 2021 року  

Консультація юриста: Усе про об'єднану зарплатну звітність та зміни у розрахунку середньої зарплати

"Нововведення у обліку та нарахуванні лікарняних":

 • Урок 1: Формування е-лікарняного
 • Урок 5: Страховий стаж. Облік лікарняних
 • Урок 6: Податки та відображення у зарплатній звітності лікарняних та декретних

Електронний лікарняний: Зміни та проблемні ситуації

Електронний лікарняний: Аналіз змін у Наказі МОЗ від 29.09.2021 р. №2086

Звернення ППОПНУЛП до Прем'єр-міністра України стосовно оплати відпусток (від 08.10.2021)

Звернення  ППОПНУЛП   до Прем'єр-міністра України стосовно врегулювання питання надання матеріальної  допомоги (від 08.10.2021)

Пансіонат «Пролісок» Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України у м. Трускавець пропонує  графік заїздів на  сезон осінь-зима  2021 р.
 

Вересень 2021 року  

 

Червень 2021 року  

Колективний договір Національного університету «Львівська політехніка» на 2021-2024 роки (затверджено на Конференції трудового колективу від 30 червня 2021 року)

 

Травень 2021 року  

Консультація юристів: Запроваджено новий вид відпустки для чоловіків, дружина якого народила дитину: законодавчі зміни.

Лист Фонду соціального страхування України від 14.04.21: Щодо внесення змін до законодавства із загальнообов'язкового соціального страхування.

Профтелеграф_№ 40 від 24.04.2021: Григорій Осовий: між Україною і ЄС потрібен "міст громадського контролю" за умовами праці.

Профтелеграф_№ 39 від 22.04.2021: Позиція профспілок. Повернути людям зароблене – спосіб убезпечити їх від бідності.


 

Квітень 2021 року  

Лист ЛООППОНУ №116 від 19.04.2021: Про зауваження щодо проєкту Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України”.

Консультація юристів: Про Зарахування стажу для призначення пенсій.

Консультація юристів:  Про  Повернення прав застрахованих осіб у разі настання тимчасовоi непрацездатностi.

Повідомлення: Про розпорядження Кабінету Міністрів України щодо розвитку освiти i науки України у фокусі плану пріоритетних дій Уряду на 2021 рік.

Лист ЛООППОНУ №109 від 13.04.2021:  Про заміну під час дистанційного навчання.

Лист ППОНУ №02-8288 від 07.04.2021: Щодо щодо атестації медичних працівників закладів освіти у 2021 році.

 

Березень 2021 року  

Відповідь ОП України від 15.03.21 на лист №190 від 07.09.20: Щодо проблемних питань peaлiзaцiї Koнцeпцiї трансформації оплати праці.

Дайджест ЛООППОНУ: Уряд вдосконалив формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Лист ЛООППОНУ №92 від 23.03.2021: Щодо виплати «лікарняних» застрахованим особам.

Консультація юристів: Інформація про електронні трудові книжки.

Лист ППОНУ від 10.03.2021 №02-7/238: Погодження проекту про молодь.

Закон України: Закон щодо облiку трудовоi дiяльностi працiвника в електроннiй формi.

Консультація юристів: Щодо звільнення за власним бажанням.

Указ Президента України №94/2021: Націанальна Молодіжна Стратегія до 2030 року.  

Відповідь з КМУ від 03.03.21: Щодо встановлення надбавки за престижність.педагогічної праці.

Юридична консультація: Компенсація за порушення термінів виплати заробітної плати.

Закон України: Про внесення змін до закону Про вищу освіту щодо процедури обрання керівника ЗВО. 

Консультація юристів: Робота за комп'ютером: нормативно-правові акти.

Консультація юристів: Робочий час та його тривалість.

 

Лютий 2021 року  


Лист МОНУ вiд 22.02.2021: Про дію адаптивного карантину на усій території України з 24 лютого по 30 квітня. 

Лист МОНУ вiд 22.02.2021:  Про дiяльнiсть закладiв освiти пiд час карантину.   

Постанова КМУ №104 від 17.02.2021: Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України. 

Консультація юристів: про збільшення розміру штрафів для роботодавців за порушення законодавства про працю.

Лист ППОНУ 28.01.2021 № 02-8/77: щодо надання додаткових соціальних гарантій працівникам та врегулювання нових видів (форм) роботи у період дії карантинних обмежень, захисту профспілкових прав, здійснення співпраці з усіма сторонами соціального діалогу та інших актуальних питань, пов'язаних із захистом соціально-економічних та трудових прав та інтересів працівників.

Консультація юристів: про відтермінування медоглядів.

Лист ППОНУ 28.01.2021 № 02-8/75: Про відтермінування медоглядів. 

«на період дії карантину тимчасово дозволяється:
«залучення до роботи без проходження попереднього (під час прийняття на роботу) та періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, робота яких пов'язана із забезпеченням безпеки руху та обслуговуванням залізничного транспорту, підприємств міжгалузевого промислового залізничного транспорту, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов'язана з обслуговуванням населення, визначених у переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним медичним
оглядам, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. № 559».

Консультація юристів: Прийнято закон щодо правового регулювання дистанційної роботи.


 

 

Січень 2021 року

Лист ППОНУ від 21.01.2021 № 02-859: про постанову Кабінету Міністрів України від 20.01.2021 № 29 «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», згідно з якою посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2021 р. розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 2 670 гривень, з 1 грудня 2021 р. — 2 893 гривні. Зазначена постанова застосовується з 1 січня 2021 року.

Лист ППОНУ від 15.01.2021 № 02-539: щодо встановлення фіксованого розміру надбавки у розмірі 30% посадового окладу (ставки заробітної плати) педагогічним та іншим працівникам.

Розміри посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників освіти  у 2020-2021 роках. 

 

Грудень 2020 року

Прес-реліз ЛООППОНУ (Частина 2)

Відповідь Народного депутата України Федини на звернення з приводу підвищення заробітних плат педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників

Звернення ЛООППОНУ №268 (від  14.12.2020): З приводу ситуації, що склалась із фінансуванням освітянської галузі.

Прес-реліз ЛООППОНУ (Частина 1)

Постанова ФПУ №П-28-1: Про протидiю ФПУ черговому наступу влади на права працiвникiв та профспiлок.

Лист ФПУ № 02/01-22/ 833: Про проведення акцій протесту профспiлок 2-3 грудня 2020 року.

Лист ППОНУ № 02-8/66 (від 30.11.2020): Про проведення акцій протесту профспілок 2-3 грудня 2020 року.

Вимоги ППОНУ (від 30.11.2020): до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, що стосуються вирішення проблем у галузі освіти і науки.

МОН: вимоги Профспілки підтримуються Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет підтримує вимоги Профспілки працівників освіти і науки України до Парламенту та Уряду, що стосуються вирішення проблем у освітньої галузі.

Європейський комітет профспілок освіти інформує про акції протесту в Україні.

Копія депутатського звернення Галини Васильченко до Прем’єр-міністра України п. Шмигаля Д.А.: Щодо збільшення обсягів видатків на освіту і науку у Державному бюджеті України на 2021 рік.

 

Листопад 2020 року

Звернення ЛООППОНУ №250 11.11.2020. 2. Щодо підвищення кваліфікації та оплати за неї для педагогічних та науково-педагогічних працівників, як державної гарантії, передбаченої ст.57 Закону України «Про освіту».
 
Постанова КМУ від 11.11.20_№1100. Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року  № 1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641» внесено зміни до правил карантину та скасований розподіл на окремі зони епідемічної небезпеки – «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону». З 14 по 30 листопада 2020 року запроваджений так званий «карантин вихідного дня». Постанова та відповідні Зміни додаються.
 
Роз’яснення Мінюсту: Штрафи за відсутність маски. 4. 6 листопада 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)», яким встановлюються штрафи за не носіння маски у громадських приміщеннях та транспорті у розмірі від 170 до 255 гривень. Такі штрафи не застосовуватимуться до неповнолітніх, а також за не носіння маски на вулиці. 10 листопада  2020 року Закон направлено на підпис Президенту України.

Вересень 2020 року

Звернення ЛООППОНУ України № 190 від 07.09.2020: Обурення щодо Концепції трансформації оплати праці працівників галузі освіти і науки, яку Міністерство освіти і науки України презентувало  на засіданні Комітету з питань освіти, науки та інновацій   2 вересня 2020 року.

Рекомендації МОН України: Алгоритм дій керівників у разі виявлення ознак ГРЗ у закладі передвищої та вищої освіти.
 
Звернення ЛООППОНУ № 188 від  04.09.2020: З приводу необхідності забезпечення державою захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину
 
Лист МОН України від 31.08.20: Щодо створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році та Рекомендований алгоритм дій керівника вищої, фахової передвищої освіти у разі виявлення у здобувача освіти, викладача та/або працівника ЗВО, ЗФПО ознак гострого респіраторного захворювання.
 
Лист ЛООППОНУ №203 від 15 вересня 2020 року. щодо надання педагогічним працівникам винагороди за сумлінну працю у максимальних розмірах посадових окладів у зв'язку з прийдешнім Днем працівника освіти.
 
Лист ЛООППОНУ №206 від 15 вересня 2020 року:  щодо окремих питань функціонування закладів освіти та організації освітнього процесу у закладах освіти, які розташовані в межах «червоної зони». Рекомендовано при оголошенні простою керуватися положеннями ст. 113 КЗпП України та відповідними нормами колективних договорів і угод. Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України закликає до неухильного дотримання трудового законодавства,  законодавства про освіту та законодавства про колективні договори та угоди.
 
Лист ЛООППОНУ №215 від 21 вересня 2020 року: На виконання постанови президії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України № 33 від 20 серпня 2020 року “Про участь профспілкових організацій працівників освіти Львівщини у місцевих виборах 25 жовтня 2020 року” просимо Вас подати інформацію стосовно працівників закладів освіти (членів профспілки), які зареєстровані кандидатами у депутати до місцевих рад.

Консультують юристи: Гарантії для працівників під час виборів. Статтею 119 Кодексу законів про працю України встановлено гарантії для працівників на час виконання державних або громадських обов’язків.
Якщо за чинним законодавство України ці обов’язки можуть здійснюватися у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.
Відповідно до ч. 5 ст. 38 Виборчого кодексу України на час безпосереднього виконання обов’язків члена виборчої комісії (участь у засіданнях комісії, інших заходах на виконання цього Закону чи рішень комісії) на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії і компенсації, передбачені законодавством для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час.

МОН  відповідає  на запитання (посилання): Організація освітнього процесу в умовах карантину. Міністерство освіти і науки України отримує звернення від учителів, директорів шкіл, закладів вищої освіти та батьків учнів щодо окремих питань організації освітнього процесу, в тому числі в умовах карантинних обмежень.
У зв’язку з цим Міністерство підготувало відповіді на найбільш поширені запитання. Зокрема, йдеться про організацію освітнього процесу в період пандемії за дистанційною формою здобуття освіти, про особливості змішаного навчання та інші. 
Відповіді розміщено на сайті МОН у розділі «Загальна середня освіта»
 
Лист ППОНУ від 22.09.2020 № 02-5/517. З приводу законопроекту «Про Державний бюджет України на 2021 рік», реєстраційний № 4000 від 14.09.2020, внесеного на розгляд парламенту Кабінетом Міністрів України, та пропонує передбачити видатки на освіту відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» в розмірі не менше 7% ВВП, які з дотриманням обсягів валового внутрішнього продукту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 671 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки» на рівні 4505,9 млрд. грн, мають становити не менше 315,4 млрд. грн, проти запропонованих у Державному та запрогнозованих у місцевих бюджетах 300,1 млрд. гривень,
 
Т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет про фінансування освіти у 2021 році: У проєкті Державного бюджету України на 2021 рік закладено збільшення видатків на освіту на 34 млрд гривень.
Загальний бюджет освіти (без місцевих) складає 173,8 млрд гривень. Він висловив сподівання, що після ухвалення обласних бюджетів, загальний фонд збільшиться ще мінімум на 100 млрд гривень.
У проєкті Держбюджету передбачено 102,5 млрд грн для виплат заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, що на 21,2 млрд грн більше у порівнянні з 2020 роком. Протягом 2021 року зарплата зросте майже на 30%.  

Серпень 2020 року

Звернення ЦК ППОНУ №02-5/460 до КМУ. з приводу необхідності забезпечення державою захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину.

Лист ЦК ППОНУ № 02-5/461 до в.о. Міністра освіти і науки України С.М. Шкарлета: з приводу необхідності забезпечення державою захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину.
 
Лист ЦК ППОНУ № 02-5/462 Голові Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабаку:  з приводу необхідності забезпечення державою захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину.
 
Інформує Профком Львівської політехніки. Графік заїздів та умови проживання у пансіонаті «Пролісок» (м. Трускавець) на період осінь/зима 2020/21 року.
 

Липень 2020 року

Акція Об'єднаних профспілок Львівщини: Профспілки протестували під стінами Львівської ОДА. У останній день червня, з ініціативи Об'єднання профспілок Львівщини, відбулася інформаційна акція протесту проти антиконституційного проєкту Закону «слуг народу» № 2681 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (окремих питань діяльності професійних спілок)». Такі акції відбулися в багатьох областях України з вимогами зупинити  просування антинародних законів.

Новини від Уряду: Підвищено державні соціальні стандарти та гарантії.1 липня 2020 року Уряд винайшов ресурс для підвищення мінімальної заробітної плати вже з 1 вересня ц.р. та спланував графік такого підвищення.

Передбачається, що підвищення мінімальної заробітної плати відбудеться:

 • з 1 вересня – до 5 000 грн;
 • з 1 січня 2021 року – до 6 000 грн, тобто майже на 20%;
 • з 1 липня 2021 року – 6 500 гривень.

Президія ЦК ППОНУ: Заява щодо проектів законів України «Про працю», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», «Про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР».

Президія ЦК ППОНУ: Заява щодо ключової ролі освіти у відновленні добробуту суспільства.

Президія ЦК ППОНУ: Категоричний протест Профспілки антисоціальним законодавчим ініціативам Уряду.

СПО України: Лист Президенту України від Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об'єднань щодо законопроєкту №2681.

ЦК Профспілки: Проект Закону №3515-1 "Про забезпечення належного рівня оплати праці педагогів"

ЦК Профспілки: Профспілка проти законопроекту «Про працю» за авторством Мінекономіки.

 

Червень 2020 року

Інформує Профком Львівської політехніки: 24 червня 2020 року відбулося чергове засідання Профкому, на якому прийнято наступні рішення:
1. Про затвердження змін до Положення про порядок надання житла у гуртожитку для малосімейних у частині визначення рейтингу претендентів на поселення у гуртожиток №6.
2. Про надання матеріальної допомоги спілчанам Університету з метою компенсації витрат на оплату ІФА-тестів, необхідних для поселення на НОТ Львівської політехніки.
3. Про передачу на час літніх канікул повноважень Профкому президії Профкому працівників НУ"ЛП".
4. Про затвердження видатків на матеріальну допомогу за заявами спілчан НУ «ЛП».

Інформує Профком Львівської політехніки: Інформація про літній відпочинок у таборах Львівської політехніки.

Інформує Профком Львівської політехніки: Графік заїздів та умови проживання у пансіонаті «Пролісок» (м. Трускавець) на літо 2020 року.

Звернення від ЛООППОНУ № 150 від 16.06.2020: з приводу проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення» (реєстр. № 3515 від 20.05.2020). Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки України заперечує внесення цих змін до статті 61 Закону України «Про освіту», як таких, що звужують права педагогічних і науково-педагогічних працівників на рівень оплати праці, що заборонено статтею 22 Конституції України.

Лист від ПОПОНУ № 02-8/350 від 12.06.2020: У зв’язку з рішенням парламентського Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендувати Верховній Раді України схвалити проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)» (реєстр. № 2681), на виконання рішення постанови президії ФПУ «Про дії Федерації профспілок України, її членських організацій щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників та профспілок» від 10.06.2020 року № П-24-17г просимо активно долучитися до виконання плану дій, затвердженого даною постановою.

Постанова президії ФПУ № П-24-17г від 10.06.2020

 1. Засудити дії влади щодо просування проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок.
 2. Схвалити План дій Федерації профспілок України, її членських організацій щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо окремих питань діяльності професійних спілок)», реєстр. № 2681 (додається).
 3. Провести 30 червня 2020 року в м. Києві та регіонах вуличні акції протесту з вимогою недопущення розгляду законопроекту № 2681. Запропонувати іншим профспілковим об’єднанням консолідувати дії щодо недопущення прийняття законодавчих ініціатив, які порушують права найманих працівників та профспілок.
 4. Керівництву ФПУ, керівникам членських організацій забезпечити широке інформаційне висвітлення акцій протесту проти антиконституційного законопроекту в засобах масової інформації та соціальних мережах.
 5. Контроль за виконанням постанови покласти на Президію ФПУ.

Інформує Профком Львівської політехніки: Інформація про літній відпочинок у таборах Львівської політехніки. Для організації дитячих змін у таборі «Політехнік-2» (смт. Славське) необхідно провести процедури затвердження санітарних норм і дозволів на відпочинок. Для усіх інших таборів очікується затвердження лише санітарних норм щодо умов проживання, про що буде повідомлено окремо.

Інформує Профком Львівської політехніки: Графік заїздів та умови проживання у пансіонаті «Пролісок» (м. Трускавець) на літо 2020 року.

Звернення до народного депутата Ярослава Рущишина від ППОП Львівської політехніки: щодо непідтримання шкідливого законопроєкту № 2681.

Звернення до народних депутатів (Львівщина) від ППОП Львівської політехніки: щодо непідтримання шкідливого законопроєкту № 2681.

Лист ЛООПОНУ №135 від 02.06.20: щодо активної роботи профспілкових організацій всіх рівнів і всіх галузей із народними депутатами стосовно законопроєкту №2681.

Профтелеграф ФПУ №57 від 29.05.20: рішення комітету ВР з питань соцполітики щодо законопроекту №2681 шокує.

Лист Мінюст України до ФПУ № 1263: щодо продовження терміну повноважень виборних органів професійних спілок

 

Травень 2020 року

Консультація від ЦК Профспілки: «Післякарантинне» повернення до звичайного формату роботи, правові аспекти.

Відповідь ЛОДА: Щодо розгляду звернення про оплату праці в умовах карантину.

Відповідь народного депутата України Боднара М.: Щодо переведення учителів та керівників закладів освіти пенсійного віку на строкові.

Консультує юрист: Відпустка під час карантину за сумісництвом та дистанційна робота за основним місцем: консультує юрист.

Звернення ФПУ: Законопроект #2681 підпиши петицію і підтримай свою профспілку!

Наказ МОЗ: Зміни до порядку видачі лікарняних на період карантину.

Постанова КМУ: Карантин в Україні продовжується до 22 травня.

Лист від Мінекономіки України. Лист-відповідь від Мінекономіки на звернення ППОП Львівської політехніки від 31.01.2020 з приводу проекту Закону України «Про працю».

Лист від ЛООППОНУ: Правовий висновок щодо правомірності звільнення педпрацівників пенсійного віку.

Лист від ЛООППОНУ: Про реалізацією окремих норм прикінцевих положень Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Лист від ЛООППОНУ: Щодо укладення контрактів з педагогічними працівниками.

Лист від МОН: Процедура переходу з безстрокової трудових договорів на строкові.

Лист від МОН: Рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів фахової передвищої та вищої освіти із застосуванням дистанційних технологій навчання.

Лист від ППОНУ: Лист про дистанційну організацію праці.

Ініціатива ППОНУ: Профспілка ініціює законодавче скасування дискримінаційних норм щодо вчителів-пенсіонерів.

Постанова КМУ: Уряд обмежив на період карантину заробітні плати та винагороди керівників.

 

Квітень 2020 року

Рекомендації МОН: Завершення навчального року у закладах вищої та фахової передвищої освіти

Роз’яснення Мінсоцполітики: Хто отримає одноразову грошову допомогу у сумі 1000 гривень.

Департамент пенсійного забезпечення: Лист-відповідь пенсійного фонду України до ЛООППОНУ.

Роз’яснення постанови КМУ від 11.03.2020 р. № 211: Обмеження на період карантину для людей від 60 років.

Про постанову КМУ: Уряд визначив осіб віком понад 60 років, на яких не поширюється самоізоляція.

Про постанову КМУ: Соціальні сервіси в умовах карантину.

Пропозиції профспілок нарешті враховано: Народні депутати підтримали пропозиції профспілок щодо створення інституту гарантування заробітної плати у випадку неплатоспроможності роботодавця.

Верховна Рада ухвалила зміни до Держбюджету 2020: 13 квітня на позачерговому засіданні Верховна Рада ухвалила зміни до Державного бюджету. Завдяки спільним зусиллям Міністерства освіти і науки України та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій у бюджеті вдалось зберегти фінансування на ключові програми МОН.

Ініціатива ППОНУ: Профспілки за право працівників на своєчасне одержання винагороди за працю.

Консультація від ЦК Профспілки: Оплата освітян-сумісників під час карантину.

Звернення ППОНУ до МОН України: Щодо запитів стосовно осіб, які досягли 60-річного віку, та потребують самоізоляції.

Лист від ППОНУ: Відповідь на запити щодо оплати праці працівників, які працюють за сумісництвом.

Постанова КМУ від 2 квітня 2020 р. № 255: Нові правила карантину з 6 квітня 2020 року.

Рекомендації МОН: МОН рекомендує виплачувати освітянам середню зарплату.

 

Березень 2020 року

Лист від ППОНУ: Щодо оплати праці працівників закладів та установ освіти.

Лист МОН до ЛООППОНУ: Щодо фінансування первинних профспікових організацій.

Консультує юрист: Право працівника закладу освіти супроводжувати дитину з інвалідністю у санаторно-курортний заклад.

Лист МОН до ЛООППОНУ: Щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Консультує юрист: Особливості звільнення працівника без спеціальної освіти судова практика.

 

Лютий 2020 року

Звернення ЛООППОНУ №76: Звернення щодо оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Звернення ЛООППОНУ №75: Звернення про обсяги фінансування ЗВО у 2020 році.

Звернення ЛООППОНУ №67: Звернення про обсяги фінансування ЗВО у 2020 році.

Звернення ЛООППОНУ №65: Щодо проведення медичних оглядів.

Звернення ЛООППОНУ №45: Вимога переглянути встановлену суму добових при відрядженні працівників бюджетної сфери.

Консультує юрист: Адміністративна та кримінальна відповідальність за затримку виплати заробітної плати.

 

Січень 2020 року

Звернення ЛООППОНУ №13: У зв’язку з підготовленим Кабінетом Міністрів України проєктом Закону № 2708 від 28.12.2019 р. «Про працю».

Звернення ЛООППОНУ №12: З приводу законопроекту № 2681 від 27.12.2019р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України».

Звернення спільного представницького органу об’єднань профспілок

Звернення спільного представницького органу до Президента України

ЦК ППОНУ: Вимоги до КМУ, ВРУ, МОН схвалені президією 23.10.2019

Лист від ФПУ: Про державну реєстрацію юридичних осіб.

Лист МОН: Щодо фінансового забезпечення галузі освіти.

Лист Мінсоцполітики: Щодо врегулювання фінансової ситуації Фонду соціального страхування України.

Оновлено 1 рік тому