Нормативні документи профспілки

«Громадяни мають право на участь у професійних спілках з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Професійні спілки є громадськими організаціями, що об'єднують громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності. Професійні спілки утворюються без попереднього дозволу на основі вільного вибору їх членів. Усі професійні спілки мають рівні права. Обмеження щодо членства у професійних спілках встановлюються виключно цією Конституцією і законами України» (ст. 36, частина 3).

Закони (базові) України

Кодекси України

З прийняттям Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», Профспілки тимчасово обмежили у праві наданні згоди на звільнення працівників за ініціативою роботодавця.

У відповідності до статті 5 даного Закону на період дії воєнного стану, норми статті 43 Кодексу законів про працю України (Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу за попередньою згодою виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника)) не застосовуються, крім випадків звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів;

Статути

Положення

Угоди

Генеральна угода укладається між Кабінетом Міністрів України, всеукраїнськими об`єднаннями організацій роботодавців і підприємців та всеукраїнськими профспілками і профоб’єднаннями. Генеральна угода фіксує домовленості між сторонами соціального партнерства, та регулює основні аспекти соціально-трудових відносин.

Галузева угода є нормативним актом соціального партнерства, здійснюється регулювання трудових відносин у галузі та соціально-економічних питань, що стосуються інтересів працівників, а також здобувачів вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти (далі - здобувачів освіти) та власників (уповноважених ними органів). Угода визначає узгоджені позиції і дії Сторін, спрямовані на їхнє співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи закладів та установ освіти (далі - закладів освіти), реалізацію на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій працівників, здобувачів освіти, забезпечення їхніх конституційних прав, досягнення злагоди в суспільстві. Положення Угоди діють безпосередньо та поширюються на працівників закладів освіти і здобувачів освіти, та які перебувають у сфері дії сторін Угоди, і є обов'язковими для включення до колективних договорів, угод нижчого рівня.

Закони (профільні) України

Колективний договір Львівської політехніки

Колективний договір – це двосторонній договір між адміністрацією Національного університету “Львівська політехніка” та первинною профспілковою організацією (ППО), яка виступає від імені колективу працівників університету відповідно до свого статуту. У ньому визначаються взаємовідносини адміністрації та всього колективу університету з виробничих, трудових і соціально-економічних питань, а також встановлюються локальні нормативні положення, що регламентують умови використання праці та відтворення робочої сили.

 

Оновлено 3 тижні 1 день тому