Політехніка екскурсійна

Вітаємо у Львівській політехніці. Наш Університет ― справжня скарбниця культурної спадщини, що зберігає унікальні пам’ятки не лише науки і техніки, а й мистецтва. 

Запрошуємо у Головний корпус Університету, який відвідували нобелівські лауреати, всесвітньовідомі винахідники, науковці, політики, громадські діячі і тисячі студентів різних поколінь. Пориньте в атмосферу університету ХІХ ст. з унікальними інтер’єрами, шедеврами малярства та скульптури. Відкрийте для себе Машинну залу з механізмами та обладнанням різних епох. Прочиніть двері минулого в Музеї історії Політехніки. Завітайте до унікальної студентської бібліотеки ХІХ ст. Підніміться до однієї з найдавніших обсерваторій України й довідайтеся про таємниці та історії, що їх упродовж століть зберігають стіни Політехніки.

 

Екскурсії відбуваються у вівторок, четвер, суботу. Початок: 11.00

Екскурсії проводять для групи відвідувачів не меншої аніж 5 осіб. Екскурсія для групи меншої аніж 5 осіб можливі, за умови сплати вартості екскурсії для групи 5 осіб.

Екскурсії проводять відповідно до попереднього запису – щонайменше за 24 години за номерами:

  • 0965428088
  • 0936187499
  • 0687352527

Запис на екскурсію можна відмінити не пізніше ніж за 12 годин до її проведення.

Вартість екскурсії для однієї особи ― 60 грн, для учнів і студентів ― 30 грн.

Оплата здійснюється у безготівковій формі у крамничці в фойє Головного корпусу.

Перед екскурсією просимо ознайомитися з правилами внутрішнього розпорядку Національного університету «Львівська політехніка».

 

Наші об’єкти:

Актова зала

Актова зала Головного корпусу Львівської політехніки ― місце урочистих зборів та засідань Університету. Єдина в Україні актова зала університету збережена в автентичному вигляді ― такою ж, якою була понад століття тому. Вона вражає унікальним інтер’єром ХІХ ст.: багатством малярства і скульптури.

Окрасою зали є картини, створені за ескізами видатного художника Яна Матейка «Тріумф прогресу», які є дарунком імператора Франца Йосифа І.

За тривалу історію Актову залу відвідували науковці світової слави, політики та громадські діячі.

Зала досі зберігає чимало таємниць. Під час екскурсії дізнаєтеся, чому засідання Сенату університету відбувалися стоячи? Як вдалося зберегти унікальний живопис? В який спосіб опалювали і чим освітлювали залу? Чому не варто на довго затримуватися на катедрі зали?

Зала Юліана Захарієвича

Зала Юліана Захарієвича – ще одне унікальне приміщення головного корпусу Львівської політехніки. У ХІХ ст. – на поч. ХХ ст. тут була студентська читальна зала бібліотеки Львівської політехніки. Головною окрасою зали є різьблені дубові шафи, виготовлені в 1880 р. у формах фламандського ренесансу в майстерні Францішка та Юзефа Вчеляків. Конструкція шаф ― унікальна. Аналоги збереглися лише у кількох італійських університетських бібліотеках.

Побувавши на наших екскурсіях, дізнаєтеся, хто зображений на маскаронах, якими оздоблені шафи? Що знайшли реставратори у секретних схованках шаф? Як працює прихований механізм шафи? Свідками яких подій була зала?

Галерея ректорів

Галерея ректорів розташована на другому поверсі головного корпусу Національного університету «Львівська політехніка». Урочисте відкриття галереї, в якій зібрані портрети очільників Львівської політехніки різних періодів, відбулося 30 листопада 2009 р.

Чим відомий перший українець, який очолював Львівську політехніку? Хто, із ректорів запроектував головний корпус Університету? Як звали ректора, який п’ять разів очолював, уряд однієї з європейських країн? Скільки ректорів загалом було у Львівській політехніці? Відповіді на усі ці запитання і багато іншої цікавої інформації – на екскурсії галереєю ректорів. Детальніше про локацію – на сторінці Галереї ректорів.

Музей історії Львівської політехніки

У музеї історії Львівської політехніки зібрані документи, світлини, прилади та інші експонати, які розповідають про заснування і розвиток Львівської політехніки ― найстарішого технічного університету України і одного із найстаріших у Європі.

Тут ви зможете дізнатися історію становлення Львівської політехніки, починаючи від заснування у 1816 році. Також почуєте про всесвітньо відомих вчених, які стали почесними докторами Львівської політехніки, довідаєтеся, чому саме тут пролунав перший телефонний дзвінок на Галичині і була проведена перша в Австро-Угорській імперії виставка будівельного промислу, хто із професорів був фундатором будівництва першого гуртожитку для студентів, а також скільки їх тут навчалося в різний час. Окрім цього, відкриєте для себе, що таке абсолюториум і як студент міг його отримати. Зануритеся в особливості освітнього процесу, будете знати зокрема про те, якими мовами викладали, які були напрямки освіти і як формувалися кафедри та факультети, в яких приміщеннях відбувалося навчання і як розвивався кампус. Також на огляд представлені історичні світлини корпусів, навчання і побуту студентів. Окрему увагу під час екскурсій приділять причетності Львівської політехніки до видобутку нафти чи електрифікації Галичини, розвитку авіації, космонавтики і комп’ютерних наук.

У музеї Ви довідаєтесь, який вклад випускники і професори Львівської політехніки зробили у розвиток науки, техніки і економіки на рівні країни і в світовому масштабі, побачите їхні дипломи, нагороди і наукові розробки.

Астрономічна обсерваторія

Астрономічна обсерваторія – унікальне приміщення головного корпусу Львівської політехніки, що поєднує картографічну, геологічну та астрономічну експозиції. На першому ярусі Ви познайомитеся з планами та картами Львова XVII-XX ст., що дозволить не тільки зафіксувати багатовіковий розвиток міста, але й передати історію розвитку картографії в Галичині. Геологічна частина колекції містить унікальні великі кубічні кристали піриту, сформовані кристали кварцу, гірського кришталю. Варто звернути увагу  на взірці солей Передкарпаття, зібраних професором Ю. Медвецьким (ректором Політехнічної школи). Також тут можна побачити фауністичні рештки, зібрані в околицях Львова. На третьому ярусі представлено астрономічні прилади, які використовувалися з часу відкриття астрономічної обсерваторії (1877 р.). Ви дізнаєтеся про унікальну технологію побудови обсерваторії, зможете прийняти участь у імітації астрономічних спостережень з одночасним прийманням радіосигналів точного часу та у підготовці астрономічної башти до проведення спостережень. На даху обсерваторії на огляд представлені сучасні астрономо-геодезичні прилади, а також перед Вами відкриється чудова панорама міста Львова з оглядового майданчика.

Машинна зала

Лабораторія машин – це навчальний корпус Львівської політехніки (нині Х н. к.), спроєктований і побудований спеціально для дослідження роботи різноманітного обладнання. При будівництві корпусу застосували багато інноваційних інженерних рішень. У ньому розміщені навчальні приміщення, Машинна зала і котельня, яка опалює кампус Політехніки. Зможете оглянути унікальне обладнання, старіше за цей корпус.

Навчальний корпус № 19

Навчальний корпус № 19 – зведений у 1891-1895 роках у стилі неоренесансу з елементами класицизму, як Палац справедливості – Вищий суд Королівства Галичини і Володимирії. Монументальна будівля збудована за проектом архітектора Франциска Скаврона і оздоблена скульпторами Яном Завейським, Антонієм Попелем та Леонардом Марконі цікава не лише з огляду на високу мистецьку вартість, а й через багату і цікаву історію.

Завітайте на екскурсію корпусом № 19 і ви обов’язково довідаєтеся: хто із класиків української літератури був ув’язнений на території будівлі? Які видатні діячі українського визвольного руху потрапляли тут на лаву підсудних? Яку резонансну подію, пов’язану із будівлею, висвітлювала європейська преса міжвоєнного періоду? Яку таємницю зберігає скульптура північного вестибюлю будівлі?

Новини