Дії Марії Склодовської-Кюрі

Дії Марії Склодовської-Кюрі (Marie Sklodowska-Curie Actions) – один із тематичних напрямів пріоритету «Передова наука», спрямований на підтримку навчання, мобільності та розвитку кар’єри науковців, як з країн Європейського Союзу, так і інших країн світу.

В межах тематичного напряму підтримуються:

1.1.   Набуття нових професійних знань завдяки якіс­ній  підготовці науковців (Fostering new skills bymeans of excellent initial training of researchers)

  • Підтримка проектів, спрямованих на реалізацію нау­ко­во-навчальних програм. Як правило, партнерство (між уні­вер­ситетами, науковими установами та підприємствами) здій­снюватиметься у формі науково-навчальної мережі або аспі­рантури промислового спрямування (industrial docto­ra­te).
  • У рамках програм також проводитимуться тренінги (тема­тика яких: робота в команді, діяльність пов’язана з ри­зи­ком, управління проектами, стандартизація, під­приєм­ницька діяльність, професійна етика, інтелектуальна влас­ність, комунікація та соціальна пропаганда), які мають важли­ве значення для генерування, розвитку та розпов­сю­дження інновацій.

1.2. Збільшення привабливості Європи завдяки між­­­на­родній і міжгалузевій мобільності (Nurturing exce­llence by means of cross-border and cross-sector mobility)

  • Підтримка надаватиметься науковцям на різних етапах наукової кар’єри (незалежно від національності) для реалізації наукових і інноваційних проектів у межах транснаціональної і міжнародної мобільності.
  • Науковці отримають фінансування за умови виконання робіт в університетах, наукових установах, малих і середніх підприємствах інших країн. Також надаватиметься можливість суміщення посад, яка передбачатиме зайнятість як у державному, так і у при­ват­ному секторах з метою посилення трансферу знань і створення стартапів (start-ups).

1.3. Стимулювання інновацій завдяки взаємозбага­чен­­­ню знаннями (Stimulating innovation by means of cross-fertilisation of knowledge)

  • Підтримка обмінів висококваліфікованими науковцями та дослідниками з різних країн, галузей знань і секторів промисловості. Брати участь у таких обмінах зможуть нау­ковці на будь-якому етапі наукової кар’єри: від аспірантів до досвідчених науковців, у тому числі адміністративно-управлінський і технічний пер­со­нал.
  • Фінансуватимуться короткострокові візити в межах спів­робітництва з університетами, науковими установами, малими та середніми підприємствами Європи, а також в межах зміцнення міжнародної співпраці між країнами Європи та третіми країнами.

1.4.   Збільшення структурного впливу шляхом співфі­нан­­сування діяльності (Increasing the structural impact by co-funding the activities)

  • Мета – підвищення привабливості науково-інноваційних центрів (centers of excellence) Європи, поширення досвіду в межах Дій Марії Склодовської-Кюрі, збільшуючи їх кількісний та струк­тур­ний вплив.
  • Підтримка нових, або вже існуючих регіональних, націо­нальних або міжнародних програм мобільності (які призна­чені для стажування нау­ков­ців, підвищення кваліфі­ка­ції  та обміну персоналом).
Оновлено 4 роки 4 місяці тому