Програма Еразмус+

Програма Еразмус+ (Erasmus+) – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту. Програма має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС та громадян поза його межами, задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій, посилення європейської ідентичності та активного громадянства. 

Erasmus+ підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства, розвиток стратегій і співпраці, професійні мережі та відкриті ресурси.

Країни-учасниці Програми ЄС Erasmus+: держави-члени ЄС (27), країни-партнери (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Пн. Македонія, Сербія, Туреччина) та треті країни не асоційовані до Програми (14 регіонів партнерства). Україна, територія якої визнана міжнародним правом, є країною-партнером не асоційованою з програмою і належить до складу країн Східного Партнерства – Регіон 2. 

Всього для організацій з України доступно 39 конкурсів програми Erasmus+ з них на 11 конкурсів українські організації можуть подаватися як заявники. Пріоритет підтримки України під час воєнного стану від Європейської комісії – всі сфери освіти. Участь у Еразмус+ можуть брати: заклади всіх сфер освіти; науково-дослідні установи; академічні, професійні, громадські та студентські об’єднання; молодіжні організації; органи державної влади всіх рівнів та інші організації, які працюють у сферах освіти, молоді, спорту.  

Усі проєкти, як подаються на конкурси, мають враховувати пріоритети програми Erasmus+: 

  • Інклюзія та різноманітність;
  • Цифрові трансформації;
  • Зелені трансформації, навколишнє середовище та боротьба зі зміною клімату;
  • Участь у демократичному житті, спільні цінності та громадянська активність. 

Можливості для українських організацій в межах програми Erasmus+ визначені 3 ключовими напрямами (Key Actions - KA) та окремим напрямом Жан Моне (Jean Monnet actions):

  1. KA1. Навчальна мобільність.
  2. KA2. Співпраця між організаціями та інституціями.
  3. KA3. Підтримка розробки політики та співробітництва.
  4. Напрям Жан Моне (Європейські студії).

Детальніше про програму Erasmus+ на сайті Національного Erasmus+ офісу в Україн.

Оновлено 8 місяців тому