Наукова діяльність кафедри соціології та соціальної роботи

Напрям наукових досліджень кафедри: «Дослідження соціальної сфери задля регулювання соціальних проблем». Кафедральна тема науково-дослідницької роботи: «Дослідницька ініціатива та практична реалізація соціально-політичних проєктів щодо врегулювання соціальних проблем сучасної України» (№ державної реєстрації 0118U000886). Керівник – д.політ.н., професор Климанська Л.Д.

Вагомим результатом науково-дослідницької діяльності кафедри є створення наукової школи соціальної роботи і соціології. Науковими консультантами досліджень у галузі соціальної роботи є доктор Б. МакКензі, професор Факультету соціальної роботи Манітобського університету (Канада), доктор honoris causa Національного університету «Львівська політехніка» та кандидат педагогічних наук, доцент Гайдук Н. М., радник Міжнародного центру професійного партнерства «Інтеграція» та ОП «Соціальна робота», координатор розвитку мережі партнерської взаємодії «Без обмежень» у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти на міжнародному, загальнонаціональному, регіональному та локальному рівнях.

Соціологічний напрямок наукової школи курують знаний в Україні соціолог, доктор соціологічних наук, професор Піча В.М. та кандидат соціологічних наук, доцент Савка В.Є., який координує дослідницьку діяльність щодо реформування соціальної сфери в Україні.

Вагомий результат науково-дослідної роботи викладачів, аспірантів та студентів кафедри представлений у публікації «Психосоціальна підтримка дітей і молоді, які знаходяться в складних життєвих обставинах», що в межах Сьомої міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2016» здобула Ґран-прі, Диплом МОН, а Львівська політехніка, відповідно, – золоту медаль.

Дослідницькі інтереси викладачів, аспірантів та студентів кафедри реалізуються в цілому спектрі актуальних напрямів соціології, комунікативістики, соціальної роботи, соціальної політики, соціального забезпечення, соціальної психології, зв’язків з громадськістю, політичної науки, сфери громадського здоров’я, конфліктології, педагогіки тощо.

Результати теоретичного та емпіричного наукового пошуку відображені в численних наукових та навчально-методичних публікаціях; апробовані на конференціях, симпозіумах, семінарах, круглих столах міжнародного, державного та регіонального рівнів; отримали втілення у різних соціальних проєктах.

Наукові перемоги студентів. Студенти кафедри соціології та соціальної роботи щороку підтверджують високий науковий рівень перемогами на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт та Всеукраїнських олімпіадах.

Переможці 2 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціологія»: Чабаренко Ю. (2021р., м.Ужгород; науковий керівник Макух О.Є), Шаховець Є. (2019 р., м.Запоріжжя; науковий керівник Сметаніна О.О.), Матвійко Ю. (2018р., м. Запоріжжя; науковий керівник Школяр М.В.), Дудок О. (2018р., м. Запоріжжя; науковий керівник Школяр М.В.), Яровенко А. (2017р., м. Харків; науковий керівник Коваліско Н.В.) тощо.

Переможці 2 туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Соціальна робота»: Глаговська М. (2021 р., м.Дрогобич, в номінації “Інновації в сфері соціальних послуг”; науковий керівник Клос Л.Є.); Беднарська А. (2019р., м.Київ; науковий керівник Клос Л.Є.); Джавадян О.-М. (2018р., м.Ужгород; науковий керівник Школяр  М.В.); Переможці 2 туру Всеукраїнських олімпіад: Івашко І. – 3 місце Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота», м.Київ, 2018 р.; Дудок О., Гусакова К. - 3-тє призове командне рейтингове місце Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціологія», м.Київ, 2018 р.

До науково-дослідної роботи залучаємо закордонних партнерів з Німеччини, Канади, Польщі, Австрії, Австралії, у тому числі на основі укладених угод про співпрацю. Активна міжнародна співпраця сприяла участі викладачів, аспірантів та студентів кафедри у конференціях, семінарах, тренінгах, соціальних проєктах та емпіричних дослідженнях, а також видавничій діяльності й науковому стажуванню за кордоном.

Проєкти

Соціальні проєкти, реалізовані у співпраці з міжнародними партнерами:

Кафедра є організатором щорічних міжнародних конференцій:

Кафедра СР є незмінним співорганізатором Екуменічних соціальних тижнів (з 2007 р.), що об’єднують у мережу співпраці науковців, громадських діячів, представників різних християнських конфесій та церков, фахівців-практиків соціальної сфери з різних країн світу.

Викладачі кафедри є членами редакційних колегій наукових видань:

Кафедра тісно співпрацює із видавництвами «Новий світ-2000», «Магнолія», “Львівська політехніка”, що спеціалізуються на виданні наукової та навчально-методичної літератури.

З найновішими публікаціями викладачів кафедри соціології та соціальної роботи можна ознайомитись тут.

Більш детальну інформацію про наукову діяльність кафедри можна отримати тут.

Оновлено 1 рік 10 місяців тому