Історія кафедри іноземних мов

Кафедра іноземних мов має понад 70-річну історію. У часи ІІ Світової війни її очолювала Ірина Гузар і навчання проводили підпільно. Офіційні відомості про кафедру починаються із 1945 р., коли її очолила А.А. Шейкіна.

У 1992 р. кафедра об’єднувала 5 секцій: англійської, німецької, романських (французької та іспанської), японської мов та секції мовної підготовки (українська та російська) для іноземних студентів. З 1980 р. на кафедрі почав працювати гурток японської мови під керівництвом доц. А.Р. Медведіва.

У 1995 р. кафедра виграла Проєкт, а в 1996 р. брала участь у Проєкті Європейської співдружності «ТЕМПУС-ТАЦІС». Обидва проєкти, фінансовані ЄС на 1,5 мільйона екю, забезпечили можливість стажування викладачів і студентів в університетах Англії і Німеччини, а також видання 12 методичних посібників, 2 інформаційно-рекламних проспектів Львівської політехніки, англійсько-українського словника, 2 підручників із грифом МОН України “Getting on in English” (за редакцією М. Корнеса та Н. Гайдук) і “Kommunikatives Deutsch” (за редакцією В. Задорожного, Т. Зайферта, Ф. Шпіцнера, М. Весни).

Понад 60 викладачів кафедри стажувалися в Австрії, Англії, Канаді, Німеччині, Польщі, США, Франції та Японії. Участь у 15 міжнародних програмах дозволила запросити до Політехніки видатних науковців та викладачів університетів цих країн.

З 1992 року видано понад 40 навчальних посібників та підручників з грифом МОН України для вивчення англійської, німецької, французької, японської та латинської мов.

У 2011 р. укладено Угоду між Корпусом Миру США в Україні та Львівською політехнікою про співпрацю в рамках «Проєкту навчання англійської мови». За участю волонтера Корпусу Миру Байрона Вільямса проведено факультативні курси та методичні семінарів-тренінги для викладачів і студентів, а також літні англомовні школи.

З 2016 р. до 2020 р. кафедра ІМ разом з іншими кафедрами Національного університету «Львівська політехніка» брала участь у виконанні проєкту ERASMUS+ «DocHub» «Структуризація співпраці щодо аспірантських досліджень, навчання універсальних навичок та академічного письма на регіональному рівні України».

Сьогодні кафедра є структурним підрозділом ІГСН. Це один із найчисленніших філологічних підрозділів у системі вищої освіти України. У різні роки тут працювали 55-100 викладачів, які викладали англійську, німецьку, французьку, польську, японську мови.

Оновлено 2 роки 8 місяців тому