Erasmus+ КА1 – Академічна мобільність для студентів, аспірантів та викладачів

Цей Ключовий напрям підтримує такі види академічної мобільності:

  1. Кредитна мобільність для студентів: короткострокове навчання студентів усіх освітніх рівнів (окрім бакалаврів першого року навчання) за попередньо визначеними курсами з отриманням кредитів в університетах країн-членів Програми Еразмус+ із обов’язковим визнанням результатів навчання (перезарахування кредитів) у період від 3 місяців (мінімально) до 12 місяців (максимально). Для стажування/практики — від 2 до 12 місяців.
  2. Ступенева мобільність: мобільність на навчання за повним курсом навчальної програми, для отримання спільного, подвійного, багатостороннього диплому магістра або доктора (PhD) в університеті країни-члена Програми.
  3. Викладання для викладачів або обмін професійним досвідом для працівників у рамках проектів з кредитної мобільності: короткостроковий професійний обмін між університетами-партнерами за проектом з кредитної мобільності терміном від 5 днів до 2 місяців.

      Докладніше про програму Erasmus+ КА1 Ви можете знайти на сайті  Еrasmus + Program 

Порядок перезарахування (зарахування) навчальних дисциплін чи інших компонентів навчального плану в Національному університеті «Львівська політехніка»

 

Responsible persons in Erasmus+KA107 program: Lesia Brych
E-mail erasmus@lpnu.ua

 

Тимчасовий порядок конкурсного відбору, номінування та скерування

студентів Львівської політехніки для семестрового навчання

за програмою міжнародної академічної мобільності

Тимчасовий порядок конкурсного відбору, номінування та скерування студентів Львівської політехніки для семестрового навчання за програмою міжнародної академічної мобільності розроблений згідно Закону України «Про вищу освіту» (№ 1556-VII,редакція від 24.03.2024); постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку реалізації права на академічну мобільність» (затвердженої постановою Кабінету Міністрів України  від 12 серпня 2015 р. № 579 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2022 р. № 599); постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України» (постанова від 2 квітня 2024 року № 366). Відповідно цих документів студенти Львівської політехніки мають право на академічну мобільність в закордонних університетах-партнерах.

Конкурсний відбір, номінування та скерування студентів для навчання за кордон за програмою семестрової академічної мобільності відбувається за такими етапами:

Етап I. Укладання міжінституційної угоди за програмою академічної мобільності.

Для реалізації програм академічної мобільності Львівська політехніка укладає міжінституційні угоди з університетами–партнерами. Укладачами угоди зі сторони Львівської політехніки є Центр міжнародної освіти (ЦМО) або кафедри ННІ (в особі відповідального за реалізацію міжінституційної угоди, надалі - відповідальний з кафедри). Укладена міжінституційна угода є підставою академічної мобільності студентів Львівської політехніки.

Етап II. Інформування студентів щодо відкритих конкурсів на участь у програмі семестрової академічної мобільності.

Університет-партнер надсилає до ЦМО та відповідальному з кафедри ННІ інформацію щодо наявності місць для семестрового навчання студентів за програмою академічної мобільності. Ця інформація розміщується на сторінці ЦМО (https://lpnu.ua/cmo/erasmus-ka1/potochni-konkursy-prohramy-erazmuska1) та сторінці кафедри ННІ (якщо міжінституційна угода належить кафедрі), сайту Львівської політехніки із зазначенням спеціальності та терміну подачі документів на участь у конкурсі. Умови та перелік документів щодо участі у конкурсі можна знайти на сторінці ЦМО сайту Львівської політехніки (https://lpnu.ua/cmo/erasmus-ka1/kryterii-vidboru-uchasnykiv).

Етап III. Конкурсний відбір для навчання за програмою семестрової академічної мобільності.

Для участі у семестровому навчанні за програмою міжнародної академічної мобільності студентів Львівської політехніки мають пройти конкурсний відбір, який проводить конкурсна комісія ЦМО або кафедри (якщо міжінституційна угода належить кафедрі).

Студенти подають до ЦМО (301а та 343 Головного корпусу) або відповідальному за міжінституційну угоду кафедри ННІ (якщо міжінституційна угода належить кафедрі) документи на конкурс для участі у програмі академічної мобільності:

· анкета-заява (шаблон Анкети для студентів поданий в прикріпленому файлі);

· копія закордонного паспорта;

· копія навчальної картки;

· копія сертифікату, що підтверджує рівень іноземної мови B2 та вище;

· мотиваційний лист;

· резюме/CV;

· перелік документів, що засвідчують досягнення студента у студентській та/або науково-дослідній роботі (для аспіранта обов’язково);

· додаткові документи для студентів чоловічої статі (Таблиця 1).

До участі в конкурсі допускаються студенти, які мають семестрові рейтингові оцінки за два останні семестри не нижче 71 балу. Студент може подати лише 1 заявку за семестр на конкурс. Відкритий конкурсний відбір проводиться ЦМО або кафедрами ННІ, в залежності від укладених міжінституційних угод.

При аналізуванні поданих на конкурс документів додатково враховується інформація щодо студентів з особливими потребами; студентів, чиї батьки є учасниками бойових дій (зокрема, добровольців); студентів, чиї батьки загинули (померли), як захисники і захисниці України; студентів зареєстровані як ВПО й отримують допомогу на проживання (згідно рекомендацій Міністерства соціальної політики).

Участь студентів чоловічої статі в конкурсі відбувається у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України» (постанова від 2 квітня 2024 року № 366), а саме перетинання державного кордону для таких студентів чоловічої статі:

·                віком від 18 до 22 років, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації;

·                навчаються на денній формі в закладах вищої освіти України державної форми власності й здобувають ступінь вищої освіти бакалавра всіх спеціальностей та магістра  фармацевтичного спрямування ;

·                є учасниками освітньої академічної мобільності, окрім нульової мобільності (без виплати стипендії);

·                їдуть на навчання в університети-партнери строком на 1 семестр за кредитною мобільністю;

·                приймають участь у загальному конкурсі студентів на академічну мобільність.

Участь у конкурсі можуть приймати студенти-чоловіки першої вищої освіти бакалаври 2, 3 та 4 (І-й семестр) курсів та магістри фармацевтичного спрямування (2, 3, 4 та 5 (І -й семестр) курсів Львівської політехніки на час мобільності.

Для участі у конкурсному відборі студенти-чоловіки мають подати до Центру міжнародної освіти або кафедри (якщо міжінституційна угода належить кафедрі) додатково такі документи, які є основою для перетину кордону з метою навчання за програмами академічної мобільності, зазначені у Постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України» (Таблиця 1):

Таблиця 1 - Підтвердні документи для студентів чоловічої статі для участі у програмі освітньої академічної мобільності

 

Постанова КМУ

Роз’яснення

1

Відсутність за результатами двох останніх семестрів (півріч) негативних оцінок і фактів перескладання заліків і екзаменів

Довідка з деканату ННІ за підписами директора ННІ та проректора з науково-навчальної роботи

 (Додаток 1)*

2

Підтвердження рівня знання мови викладання в іноземному закладі освіти

Сертифікат володіння іноземною мовою TOEFL, IELTS, British Council, DELF, NAWA, Goethe Zertifikat, сертифікат Освітньо-лінгвістичного центру Львівської політехніки*

3

Військово-облікові документи з відповідними позначками районного, міського ТЦК та соціальної підтримки

Військово-облікові документи з відповідними позначками районного, міського ТЦК та соціальної підтримки*

*документи подаються на конкурс перед номінацією студента.

 

Конкурсний відбір студентів проводиться ЦМО та кафедрами ННІ за результатами комплексного аналізування поданих документів.

Результати відкритого конкурсу студентів на участь у семестровому навчанні за програмою академічної мобільності оформляються у вигляді протоколу постійно діючої конкурсної комісії (MINUTES) (Додаток 2) ЦМО або кафедри ННІ (якщо міжінституційна угода належить кафедрі).

Конкурсна комісія ЦМО включає проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків, керівника ЦМО та відповідального за програму академічної мобільності ЦМО;

Конкурсна комісія кафедри ННІ включає директора ННІ, завідувача кафедри та відповідального за програму академічної мобільності кафедри ННІ. Конкурсна комісія кафедри ННІ  подає протокол конкурсної комісії до ЦМО.

Етап IV. Номінування студентів для участі у семестровій академічній мобільності.

Кандидат, який пройшов конкурсний відбір, номінується Львівською політехнікою для участі у академічній мобільності. ЦМО формує номінаційний лист (Nomination Letter) на бланку Львівської політехніки за підписом проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків або керівника ЦМО та надсилає до університету-партнера.

Університет-партнер надсилає номінованому студенту запрошення на семестрове навчання за програмою академічної мобільності. Студент оформляє Learning Agreement з університетом-партнером. Львівська політехніка оформляє довідку від закладу вищої освіти України щодо направлення учасника програми академічної мобільності для навчання в іноземному закладі освіти із зазначенням підстави співробітництва, строку навчального семестру за кордоном (містить копії всіх зазначених в таблиці 1 документів).

Етап V. Скерування студентів до університету-партнера для навчання за програмою семестрової академічної мобільності.

Для поїздки за кордон студенти подають до ЦМО (342 ауд. Головного корпусу) документи, взірці яких розташовані на сторінці ЦМО сайту Львівської політехніки (https://lpnu.ua/cmo/dokumenty-dlia-studentiv/dlia-navchannia-za-prohramoiu-erasmus). Разом із документами студенти-чоловіки подають до ЦМО заяву про зобов’язання повернення в Україну після закінчення академічної мобільності та продовження навчання off-line (Додаток 3). За цими документами ЦМО формує проєкт наказу для скерування студента за кордон, який підписує ректор Львівської політехніки.

Згідно Постанові Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України» при перетині кордону України студент має надати прикордонній службі такі документи:

·                наказ Львівської політехніки на скерування для семестрового навчання за програмою міжнародної академічної мобільності;

·                військово-облікові документи з відповідними позначками районного, міського ТЦК та соціальної підтримки.

А також за необхідності надати:

·                довідку з деканату ННІ за підписами директора ННІ та проректора з науково-навчальної роботи з гербовою печаткою Львівської політехніки (Додаток 1);

·                сертифікат володіння іноземною мовою TOEFL, IELTS, British Council, DELF, NAWA, Goethe Zertifikat, сертифікат Освітньо-лінгвістичного центру Львівської політехніки;

·                копію міжінституційної угоди  щодо міжнародної академічної мобільності ;

·                Угоду про навчання (Learning agreement) студента до 5 місяців, підписаний студентом та міжнародними офісами університету-партнера та Львівської політехніки;

·                е-квиток студента, перевірений засобами порталу «Дія».

 

Оновлено 7 місяців 3 тижні тому