Назва проєкту:
ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ ДЛЯ ТЕХНІЧНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ В НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ «ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА»
EUROPEAN STUDIES FOR TECHNICAL SPECIALTIES AT LVIV POLYTECHNIC NATIONAL UNIVERSIT
Коротка назва проєкту: EUSTS
Номер проєкту: 101047462 — EUSTS — ERASMUS-JMO-2021-HEI-TCH-RSCH
Тривалість проєкту: 1 вересня 2022 року – 31 серпня 2025 року (36 місяців)
Програма фінансування ЄС: програма Еразмус+, напрям Жан Моне кафедра за підтримки Європейського інструменту сусідства
Загальний бюджет проєкту та сума гранту: 43 000 євро
Цільові групи: 1) студенти технічних спеціальностей; 2) бакалаври та магістри, аспіранти, викладачі та дослідники європейських студій; 3) представники органів державної влади (України та держав-членів ЄС), політичні практики, представники громадських організацій, ЗМІ; 4) бізнес-середовище; 5) громадські організації; 6) школярі.
Отримувач гранту/ координатор проєкту: Національний університет “Львівська політехніка”.
Менеджер проєкту: д. політ. н., професор Турчин Ярина Богданівна
e-mail: turchynj@ukr.net; yaryna.b.turchyn@lpnu.ua.
Мета та завдання проєкту. Метою створення кафедри Жан Моне у Національному університеті «Львівська політехніка» є формування та поширення знань про ЄС та євроінтеграційну тематику в середовищі студентів технічних спеціальностей через запровадження навчальних курсів та інших активностей; вироблення новітніх методик для поширення Європейських студій у технічних університетах із залученням широкого кола стейкохолдерів та популяризації такого досвіду в інших закладах вищої освіти України; створення інституційних можливостей для покращення професійних компетентностей викладачів, державних службовців, представників місцевої влади, громадських активістів, а також знань про ЄС школярів та інших фокус-груп задля впровадження змін у наближенні до європейських стандартів..
Запропоновані в рамках кафедри Жана Моне заходи стануть невід’ємною частиною процесу засвоєння студентами європейського досвіду, практик та цінностей; формування висококваліфікованого фахівця, компетентного з питань імплементації європейських стандартів в Україні в контексті її євроінтеграційного курсу; популяризації усіх компонентів євроінтеграції.
Цілі проєкту:
- Використання досвіду міждисциплінарної команди кафедри, до складу якої входять молоді дослідники, а також викладачі, які мають чималий досвід у забезпеченні якості освіти та проектній діяльності для поширення знань про Європейський Союз.
- Застосування різноманітного інструментарію для формування знань про ЄС. Центральним елементом є запропоновані модулі з європейських студій, ефект яких посилено цілою низкою заходів, а саме: створенням інноваційного методичного центру «Європейські студії для технічних університетів», публікаціями статей та посібника-довідника за темою кафедри, проведенням регіональних вебінарів, конференцій, молодіжних форумів, Зимових шкіл, Академій з Європейських студій, медіа-тек з Європейських студій, «Green Deal Euro Day» у школах тощо.
- Використання комплексного підходу в організації роботи кафедри та досягнення її основних цілей (як за тематичним наповненням, так і складом команди для реалізації проекту), що дозволить сформувати в студентів та дослідників інтерес до різних сфер функціонування Європейського Союзу загалом, а також усвідомити значення європейських стандартів у їхній майбутній професійній діяльності.
- Застосування синергетичного підходу, коли ефектів буде досягнуто через спільну участь академічної спільноти, адміністрації університету, середньої школи, роботодавців, бізнесменів, ГО та представників влади. До реалізації проекту залучені гостьові лектори - відомі практики з певних сфер, учасники інших Жан Моне проектів, які реалізуються не лише у Львівській політехніці, а й в інших ЗВО для обміну досвідом. Через низку заходів забезпечується міжнародна діяльність кафедри задля розвитку міжлюдських контактів та відкриття нових можливостей для подальшої співпраці.
- Досягнення широкої охопленості діяльності кафедри: студенти, викладачі, адміністрація, школярі, представники влади, бізнесу, ГО, ЗМІ, іноземні партнери. Для забезпечення цього активно використовують дистанційні форми навчання, виступи авторитетних гостьових лекторів та інші заходи.
- Використання підходу, де кафедра є не лише осередком поширення знань про ЄС, а й генератором прогресивних методик викладання Європейських студій для технічних спеціальностей, провадження відповідних досліджень та розроблення альтернативних міждисциплінарних освітніх програм, затребуваних на ринку праці. Окрім освітньої діяльності, кафедра провадить наукову діяльність за тематикою європейських студій. Такий підхід формує доцільність функціонування кафедри й після офіційного завершення проєкту за підтримки ЄС.
Результами проєкту:
1) Запропоновані в рамках кафедри Жана Моне заходи стануть невід’ємною частиною процесу засвоєння студентами європейського досвіду, практик та цінностей.
2) Пропоновані модулі та інші заходи в рамках проекту дозволять сформувати в студентів як загальні компетентності, soft skills, так і професійні для імплементації європейських стандартів та використання можливостей, наданих ЄС у майбутній професійній діяльності. Це не лише посилить інтеграційний процес України, а й активізує імплементацію Угоди про асоціацію з ЄС та внутрішні трансформації.
3) Популяризація усіх компонентів євроінтеграції. Участь університету в такому проекті не тільки посилить освітню та наукову складові підготовки фахівців із технічних спеціальностей із врахуванням європейського досвіду, а й створить основу для створення консорціуму з академічних, державних та громадських структур, діяльність яких пов’язана із розбудовою співпраці між Україною та ЄС, імплементації тут європейських стандартів.
4) Формування висококваліфікованого фахівця, компетентного з питань імплементації європейських стандартів під час реформування України в контексті її євроінтеграційного курсу.
5) Використання різноманітного інструментарію для формування знань про ЄС.