Основні події українсько-німецької співпраці

• Листопад 2015 року – візит делегації з м. Вюрцбург, Німеччина до Львівської політехніки; Круглий стіл та інші заходи на тему: «Дослідження проблеми інклюзії у Львівській політехніці»;
  • 17-21 червня 2016 року – участь української делегації у семінарі «Інклюзія шляхом освіти та спорту» у м. Вюрцбург, Німеччина;
  • 05-09 жовтня 2016 р. – прийом у Львівській політехніці делегації з м. Вюрцбург, Німеччина; Міжнародний круглий стіл на тему «Інтеграція вітчизняного та зарубіжного досвіду на шляху формування сервісів доступності у системі університетської освіти України» за участі канадських та німецьких колег;
  • 05-08 травня 2017 р. – ознайомлення із сучасним європейським досвідом інклюзивної освіти у вищій школі під час наукового стажування у Вюрцбурзькому університеті, з питань підвищення кваліфікації у сфері інклюзивної освіти зокрема, п’яти представників Львівської політехніки (проф. Турчин Я. Б., доц. Коржа Р. О., доц. Гайдук Н. М., доц. Козак М. Я., ст. викладача Герасим Г. З.);
  • 11-13 жовтня 2017 р. – у Львівській політехніці проведено Міжнародний симпозіум «На шляху до здорового суспільства: гуманістичний вимір» за участі вітчизняних та іноземних партнерів, в тому числі німецької делегації у складі дев’яти представників Вюрцбурзького університету ім. Юліуса Максиміліана: Олафа Хуза, Маттіаса Зімліча, Енріко Ґюбеля, Анетти Вольц, Сюзанни Хольцхаймер, Юлії Лууз, Лаури Бьюенер, Лії Діппольд. За результатами Міжнародного симпозіуму учасники затвердили Резолюцію (файл, .pdf);
  • 22 листопада 2017 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся українсько-німецький круглий стіл «Партнерська співпраця «Без обмежень» / «No Limits»: про створення науково-практичної платформи». У роботі круглого столу взяли участь представники Вюрцбурзького університету, а саме: Олаф Хуз, Маттіас Зімліч, Енріко Ґюбель, Сюзанна Хольцхаймер. В Головному корпусі Університету за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та організації Berufsförderungswerk Würzburg (BFW) встановлені маячки для передачі інформації для незрячих/слабозорих людей (файл, .pdf);
  • 23-24 листопада 2017 р. у Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького відбувся Міжнародний круглий стіл «Інтеграція науки і практики у вирішенні проблем інклюзивної освіти». Співорганізаторами заходу стали Львівська політехніка та Вюрцбурзький університет, а представники обох університетів взяли безпосередню участь у всіх заходах: практичних заняттях у школі-інтернаті, пленарному засіданні та роботі дискусійної платформи.
  • Жовтень 2018 р. – участь представників Львівської політехніки – д-ра Ніни Гайдук (директор Міжнародного центру професійного партнерства «ІНТЕГРАЦІЯ»), д-ра Світлани Гладун (керівник відділу працевлаштування та зв’язків з виробництвом) та д-ра Наталії Шаховської (завідувач кафедри систем штучного інтелекту Інституту комп’ютерних наук та інформаційних технологій) – в Українсько-Баварському конгресі вищої освіти. Основною метою конгресу було ініціювання подальшої співпраці у наукових дослідженнях і освіті, зміцнення та поглиблення партнерства у цій сфері. Під час цього заходу зокрема було презентовано досвід співпраці Львівської політехніки та Вюрцбурзького університету у сфері інклюзії людей з інвалідністю шляхом освіти та спорту. Було продемонстровано діяльність Служби доступності до можливостей навчання «Без обмежень» та перспективи формування Клініки здоров’я громади на базі нашого Університету.
  • 22-24 липня 2019 р. – участь представників Львівської політехніки – д-ра Коржа Р.О., д-ра Гайдук Н.М., д-ра Клос Л.Є., д-ра Климанської Л.Д., д-ра Гельжинського І.І., ст. викладача Ставкової С.Г., ст. викладача Бік О.Я., п. Павликевича А., п. Гасяк М.С. та п. Беднарської А.М.  – у проекті «Інклюзивний та здоровий університет» у співпраці з Вюрцбурзьким університетом Юліуса Максиміліана. Під час візиту до цього німецького університету було обговорено важливі питання щодо вдосконалення інклюзивної освіти у Львівській політехніці. Зокрема, презентовано сьогоднішні досягнення Львівської політехніки у сфері соціальної інклюзії та інклюзивної освіти. Концепція здорового університету у м. Вюрцбург була відображена презентаціями на теми: «Менеджмент здоров’я у Вюрцбурзькому університеті», «Запобігання узалежненням на робочому місці» та заходом «День здоров’я», який став вдалим прикладом для наслідування й у нашому Університеті.
  • 24-26 жовтня 2019 р. в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулася ювілейна Міжнародна науково-практична конференція «Партнерство заради соціальних змін: 20 років досвіду». В конференції взяли участь представники Вюрцбурзького університету, а саме: д-р Олаф Хуз, д-р Маттіас Зімліч, д-р Енді Петко та д-р Ліа Діппольд. На конференції обговорювались питання інтеграції міжнародного та вітчизняного досвіду у формуванні мережі партнерської співпраці, а також міждисциплінарної взаємодії на шляху становлення Клініки здоров’я громади Львівської політехніки. Важливим заходом у рамках проведення цієї міжнародної конференції був «День здоров’я», запозичений з досвіду німецьких колег, під час якого учасники мали змогу долучитися до різних активностей: руханки, зумби, гри в баскетбол, зокрема й на візках, бочі, а також йоги та консультацій у психолога, дієтолога чи дерматолога. Як підсумок проведення конференції було ухвалено її Резолюцію (файл, .pdf).
  • За результатами успішної українсько-німецької співпраці колегам з Вюрцбурзького університету Юліуса Максиміліана було вручено Почесні грамоти Національного університету «Львівська політехніка» за особистий вагомий внесок у багаторічну та плідну співпрацю між нашими університетами.
Оновлено 3 роки 5 місяців тому