Відгуки студентів, викладачів, випускників

Богдан Талатура, студент кафедри фінансів, керівник «Молодіжної ради» Львівської ОДА ділиться думками про вибір професії і впевнений, що Львівська політехніка є кузнею відомих людей, провідних фінансистів, політиків, службовців 

Вам потрібно знайти те, що любите! І це так само правильно для роботи, як і для відносин. Ваша робота заповнить більшу частину життя і єдиний спосіб бути повністю задоволеним - робити те, що, на вашу думку, є великою справою. І єдиний спосіб робити великі справи – робити те, що ви любите! 

Тому я, Талатура Богдан Ігорович, вже з дитинства знав, що хочу пов’язати своє життя та майбутню діяльність з економікою. Під час навчання у школі, кожен у випускних класах задумується перед вибором професії, перед вибором вузу для навчання та здобуття знань. 

Для мене цей вибір зробити було не складно, часто чувши цікаві банківські новини, зміни в економічній сфері вдома від батька мені все більше і більше хотілося працювати в банку, як він. Отже, вибір став очевидним. Для нашої сім’ї кафедра фінансів НУ «Львівська політехніка» має свою історію, є дуже близькою і рідною, оскільки мої батьки є її випускниками. Коли наглядно бачиш, що батьками набутий досвід, отримані знання в даному вузі, є дуже вагомим аргументом в роботі, в правильному прийнятті рішень та в принципі в житті, то зробити власний вибір не так і важко.  Цей важливий крок було здійснено для того, щоб в подальшому здобути повну вищу освіту у Львівській Політехніці, а саме в інституті ІНЕМ навчаючись на кафедрі фінансів. 

Моє знайомство з Львівською політехнікою було поетапне, перший навчальний досвід я отримав в Технічному фаховому коледжі НУ ЛП який закінчив з відзнакою, надалі перейшов на третій курс кафедри фінанси. З перших днів на кафедрі , я старався і стараюся по сьогоднішній день наполегливо вчитися та переймати знань від професіоналів своєї справи. Тут неможливо побачити, щоб викладач стояв з книжкою або листком і просто читав, тут всі викладають за самостійно розробленими програмами, які були складені за допомогою їх великого багажу знань та досвіду. Також цікаво набувати досвід наукової діяльності, до якого вміло залучають викладачі талановитих студентів. Таким чином, я вже мав змогу брати участь у 79 студентській науково-технічній конференції, моя робота зайняла 3 місце, що є дуже приємно та мотивує до подальшого навчання. 

В загальному кафедра фінансів Львівської політехніки можна назвати кузнею відомих людей, провідних банкірів, політиків, службовців. Я, теж хочу поповнити цей список, вже активно займаюсь у вільний від навчання час громадською роботою та очолюю «Молодіжну раду» при ЛОДА. 

Підсумовуючи вище зазначені мною слова, я впевнений, що завдяки професійній команді викладачів кафедри фінансів, я здобуду необхідні знання та досвід для реалізації тієї справи, що я люблю !

 

Ми студенти групи ФБ-32, навчаємось на кафедрі фінансів Львівської політехніки. Хочемо, для майбутніх, теперішніх і минулих фахівців-фінансистів дещо розповісти…

Навчання у Національному університеті Львівська політехніка, а саме на кафедрі фінансів може бути доволі різне для студентів, адже організація навчання проводиться на досить високому рівні. 

Наш університет, зокрема рідна кафедра дає безліч цікавих можливостей для навчання, саморозвитку, подорожей, міжнародного досвіду, проте головним драйвером завжди є бажання і цілі студентів. 

Протягом навчання на бакалаврській чи магістерській програмах політехніки, університет і зокрема кафедра фінансів надає чимало цікавих курсів з професійними викладачами і практиками, а також достатньо багато позаурочних активностей. До прикладу, це стажування в університетах європейських країн, стажування в потужних фінансових компаніях, сильна постановка наукового процесу, наукова робота на кафедрі, міжнародні конференції, спортивна робота, а також різного роду олімпіади.

Університет дає студентам найголовніше - вміння вчитись. Безумовно, на будь-якій роботі після навчання потрібно освоїти ще дуже багато інформації, і цей процес ніколи не зупиняється, але університетська освіта дає можливість аналізувати і критично оцінювати цю інформацію в рази ефективніше. 

Усе це формує з нас, групи ФБ-32, потужну ФІНАНСОВУ ЕЛІТУ!

Хочу побажати університету і нашій рідній кафедрі фінансів, успіху і процвітання! 

Ми не підведемо ВАС!

Можливостей є дуже багато, головне бажання досягати поставлених цілей!!!

 

Супер можливості навчання на кафедрі фінансів Львівської політехніки, якими скористався магістр,  ПИСЬМЕННИЙ ОЛЕКСІЙ:

  • Отримана Стипендія Президента України.
  • Перемога у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Банківська справа».
  • Участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни "Банківська справа".
  • Стажування у Львівській міській раді. 
  • Стажування у Польщі в компанії Leopolis for Future.

І так це буде розповідь про можливості, які я, Письменний Олексій Володимирович,  отримав обравши місце навчання у магістратурі Національного університету "Львівська політехніка"  інституту економіки і менеджменту.  Вибір навчального закладу був досить не легким, бо закінчивши бакалаврат у ДНУ імені Олеся Гончара переді мною відкрилися можливості отримати новий досвід, нові знання та знайомства. Вибір стояв досить складний, бо дуже хотів поїхати з свого міста і потрібно було обрати нове в залежності від ВЗО. Вибір, спочатку, стояв однозначно між Києвом та Львовом. Та потім я остаточно вирішив, що хочу спробувати жити у Львові, так як це "інша планета"  у порівнянні з Дніпром. І це був перший важливий для мене фактор, а саме – місто, в якому я хочу жити, і Львів полонив мене своєю атмосферою, людьми та відношенням до життя. Тому мій вибір впав на два самих топових ВЗО Львова та України  -  ЛНУ ім. І. Франка та НУ "Львівська політехніка".

Однак побувавши у обох ВНЗ я остаточно визначився з пріоритетним закладом, який не тільки вразив своєю величчю а й професіоналізмом його співробітників, котрі вразили ще під час приймальної комісії. І на зараз я вважаю, що аналогічного вищого навчального закладу, що надає послуги з навчання фахівців у сфері економіки і фінансів на західній Україні немає або вони ще не можуть конкурувати з "Львівською політехніко".

Я багато чув про добрі рейтинги "Львівської політехніки" та коли почав знайомитися під час пар з викладачами та їх методами навчання я дійсно відчув те на собі. Бо на кафедрі фінансів, куди до речі я й вступив, бо моя спеціалізація - це фінанси банківська справа і страхування, працюють викладачі "вищого пілотажу", котрі знають свою справу реально дуже добре. Тут неможливо побачити, щоб викладач стояв з книжкою або листком і просто читав, тут всі викладають за самостійно розробленими програмами і для того, щоб щось пояснити їм не потрібно підглядати кудись, вони це і так все знають. Також слід відмітити, що всі викладачі займаються науковою діяльністю, до якої залучають якомога більше студентів. Так я був залучений й до участі у конференціях і, одне з головних моїх досягнень під час навчання - залучення до участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Банківська справа». Плідною працею із своїм науковим керівником – професором Бондарчук Марією Костянтинівною, ми зробили переможну наукову працю для цього конкурсу, який проходив у м. Харків.

Під час навчання, написання наукової роботи я знайшов ще декілька можливостей, що надаються як університетом, так і містом. От наприклад я приймав участь у програмі стажувань від Львівської міської ради "Перший кар'єрний крок", також при університеті діє багато додаткових безкоштовних курсів, так я з другом пішли на експрес-курси вивчення і практики англійської мови, котрі проходили із носіями мови. Дані курси проходили за підтримки і університету та громадською організацією Campus Ukraine. 

Надалі я знайшов ще один вид можливостей, що надає "Львівська політехніка",  а саме - різні міжнародні стажування. Університет співпрацюючи з іноземними навчальними закладами та організаціями, надає можливості до стажувань та навчання за кордоном. Так я знайшов програму стажувань у Польщі, котра називається Leopolis for Future. Звичайно участь у таких програмах передбачає конкурсний відбір і я його пройшов. Тепер я їду на літнє стажування у Варшаву у одну з найкращих фірм з надання аутсорсингових та аудиторських послуг і це все за рахунок програми стажувань.

Також завдяки таким викладачам як Алєксєєв Ігор Валентинович, Синютка Наталія Геннадіївна, Бондарчук Марія Костянтинівна, Задерецька Роксолана Іванівна, які допомогли моїй кандидатурі прийняти участь і перемогти у конкурсі на отримання академічної стипендії Президента України, що стало дуже неочікуваним для мене.

Наступні можливості, якими я скористався - це участь у Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни "Банківська справа", що проходила у м. Ірпінь.  Також слід відмітити, що кафедра фінансів постійно здійснює співпрацю з місцевими компаніями і проводить зустрічі з їх представниками з метою познайомити студентів з майбутніми можливостями і надати змогу зарекомендувати себе перед компаніями.

Тому як замітка для студентів, що зараз думають чи приймати участь у подібних конкурсах і олімпіадах, я б порадив погоджуватися, бо це принесе вам не тільки нові знання і досвід, а й дасть змогу відвідати інші міста та університети, завести ділові та дружні знайомства.

І це лише невелика кількість можливостей, що надаються університетом і кафедрою фінансів.  По правді кажучи, ніколи не думав, що університет надасть мені стільки шансів для саморозвитку і я вдячний всім, хто прийняв участь у організації всього цього. Саме таке навчання та студентське життя залишає спогади на все життя і це ще не кінець!
 

      Фінансист – це фундамент до побудови успішної кар’єри в майбутньому!

так стверджує магістр  МОТОРЯ КАТЕРИНА

Професію фінансиста я обрала випадково, проте саме вона кардинально змінила моє життя. Після закінчення 11 класів переді мною постав складний вибір професії, але я не помилилась і вступила до «Львівської політехніки» в інститут економіки і менеджменту за спеціальністю «Фінанси і кредит». Пройшовши величезний шлях до одержання статусу наукового магістра, я зрозуміла, що на сьогодні вища освіта – це фундамент до побудови успішної кар’єри в майбутньому!

«Львівська політехніка» - це один з найкращих університетів України, який дає потужні знання в різних сферах діяльності. Для мене рідною стала кафедра фінансів. Щирі, привітні професіонали своєї справи – викладачі кафедри вкладають усю душу та знання в кожного без винятку студента, діляться власним досвідом роботи в державних установах, банках, страхових компаніях та підприємствах щодо аналізу їх фінансового стану, оцінювання конкурентоспроможності, прогнозування впливу факторів зовнішнього і внутрішнього середовища на діяльність установ у майбутньому та власне умінням роботи з основними фінансовими документами.

Протягом п’яти років навчання у «Львівській політехніці» я мала досвід участі в науково-дослідній роботі кафедри, опублікувавши понад 20 робіт під керівництвом викладачів кафедри у міжнародних фахових виданнях, посівши призові місця в міжнародних конкурсах студентських наукових робіт під керівництвом Коць Ольги Олегівни та Партин Галини Остапівни. 

Винагородою для мене стало одержання академічних стипендій. Цьогоріч стипендія Президента України (https://lpnu.ua/news/2020/trynadcyat-studentiv-lvivskoyi-politehniky-oderzhuvatymut-akademichni-stypendiyi) змотивувала мене не зупинятись на досягнутому та йти тільки вперед! 

Величезна подяка всьому колективу кафедри фінансів за небайдужість та прагнення поділитися теоретичними та практичними знаннями зі студентами! Упевнена, що досвід, отриманий за роки навчання, допоможе реалізувати всі мої задуми й плани та знайти роботу за покликанням.

«Заробити багато грошей – хоробрість, зберегти їх – мудрість, а вміло витрачати – мистецтво.».Б.Авербах.

 Ми, група ФБ-31, група веселих, сміливих, талановитих, й найголовніше амбітних ФІНАНСИСТІВ.

Впродовж трьох років навчання, ми розвивалися як у професійному плані, так і як особистості, значною мірою завдячуючи саме нашій рідній КАФЕДРІ ФІНАНСІВ.

Кафедра не лишень сприяла всебічному розвитку, але й активно залучала до наукової діяльності. Студенти нашої групи беруть участь у конференціях, публікують свої праці у фахових виданнях як в Україні, так і закордоном, а також пробують свої сили у змаганнях на всеукраїнському рівні, зокрема NBU University Challenge.

Ми вдячні нашим викладачам за організацію зустрічей з потенційними роботодавцями, пропозиціями яких студенти активно користуються (KPMG,Ernst & Young, мережею аптек «Подорожник», ПАТ СК «Українська страхова група»). На даний момент багато з нас є працевлаштовані й починають будувати свою кар’єру за фахом. ✅Окрім цього, ми активно проходимо різноманітні тренінги й практики (зокрема можна відзначити практику у КБ «ПриватБанк», КБ «Укрексимбанк», SQL-training від провідної аудиторської компанії PwC), що також стало можливим завдяки рекомендаціям і підтримці викладачів.

Незважаючи на те, що за період студентства, нам довелося навчатися як у форматі оффлайн, так і онлайн, це все одно не завадило отримати потужні знання й стати конкурентоспроможними на ринку праці. Варто також додати, що викладачі завжди проявляли лояльність і розуміння, доступно викладали матеріал й допомагали у вирішенні будь-якого питання.

Підсумовуючи, хотілося би ще раз подякувати викладачам нашої кафедри за вагомий внесок у наше майбутнє. Сподіваємось й надалі на плідну співпрацю!!!

Обіцяємо залишатися такими ж активними й позитивними студентами))))

 

СТАЖУВАННЯ В ОДНІЙ ІЗ НАЙІННОВАЦІЙНІШИХ КОМПАНІЙ АГРОПРОМИСЛОВОСТІ  - Lely Internatiobal N.V. (Королівство Нідерланди) - ЦЕ РЕАЛЬНІСТЬ!

магістр кафедри фінансів Пістун Христин
 

Завдяки знанням, які отримані за роки навчання за спеціальністю «Фінанси, банківська справа і страхування», та підтримки викладачів, стала переможцем міжнародного конкурсу DiamondBootCamp 2016, що у свою чергу дало можливість проходити стажування в одній із найбільш інноваційних компаній в агропромисловості  - Lely Internatiobal N.V. (Королівство Нідерланди). 

За період стажування в компанії зрозуміла наскільки цінними є отримані мною знання наукового і навчального характеру, за що неймовірно вдячна викладачам кафедри Фінансів. 
 

Гавдьо Ростислав Ст. гр. ФБм – 13, 

Студентство – це без перебільшення найбільш яскравий  етап в житті кожної людини. Саме в цей період відбувається становлення особистості, формування світогляду, а також безліч інших метаморфоз, які в подальшому визначають характер і долю особи. Найголовнішим чинником, який впливає на ці процеси, є середовище, в якому формується такий індивід, тобто кафедра університету.

На даний момент я є студентом п’ятого курсу кафедри фінансів Національного університету “Львівська політехніка”. Декілька років тому переді мною постав нелегкий вибір: яку спеціальність обрати для продовження свого навчання. На щастя, результати  зовнішнього незалежного оцінювання дозволяли не обмежуватися вищими навчальними закладами у своєму рідному Львові, але і вибирати університет з-поміж багатьох установ по всій Україні. Проте я вибрав кафедру фінансів Львівської Політехніки і провчившись тут п’ять років, можу із впевненістю сказати, що це було правильне рішення. І на це є декілька причин.

По-перше, це рівень знань, які дають викладачі кафедри фінансів. Багато з них, окрім теоретичної діяльності мають практичні навички у податковій, банківській чи страховій сферах і охоче діляться своїми знаннями на парах із студентами. Це дійсно цікаво, а тому процес навчання проходить максимально швидко й ефективно. Вміння зацікавити своїм предметом – це величезний дар, яким володіють не всі викладачі, проте на моїй кафедрі таких людей багато.

По-друге, це позитивне ставлення до студентів. Мені найбільше імпонує те, що викладачі кафедри фінансів Львівської політехніки не перешкоджають прагненням молодих людей реалізовувати свої плани, які не пов’язані із навчанням. На підтвердження своїх слів можу сказати, що саме завдяки такій політиці відносно студентів мені вдалося взяти участь в програмі WorkandTravel USA два роки тому, а результати цієї сесії не позначилися негативно на моїй успішності.

По-третє, це міжнародні наукові програми. Львівська політехніка володіє широким спектром наукових зв’язків з університетами Польщі, Німеччини, Франції, Латвії, Естонії. Завдяки цій співпраці українські студенти мають змогу водночас здобувати два дипломи, а це просто надзвичайна перевага університету в конкурентній сфері освіти. Зокрема кафедра фінансів тісно співпрацює із Гірничо-металургійною академією імені Станіслава Сташиця (пол. AkademiaGórniczo-Hutniczaim. StanisławaStaszica, і завдяки цьому охочі студенти нашого факультету здобувають ще й польський диплом під час навчання на магістратурі. Зі свого досвіду можу сказати, що такі програми формують позитивний імідж кафедри, а той факт, що іноземні виші запрошують українських викладачів говорить про те, що їхній науковий потенціал визнають не лише в нашій державі, а й за її межами. Більше того, після хороших базових знань, які я здобув під час чотирьох років навчання на кафедрі фінансів Львівської політехніки, усі мої труднощі під час навчання у Польщі зводилися лише до того, щоб опанувати іноземну мову на належному рівні.

По-четверте, це зрештою самі студенти Львівської політехніки. У такому середовищі виховують лідерів. Приємно визнавати той факт, що саме в Політехніці я познайомився з багатьма різносторонніми людьми. Під час спілкування з ними я відкрив для себе безліч нової інформації, передусім у фінансовій сфері, яку в майбутньому можна використати для досягнення своїх цілей. 

Таким чином за роки навчання в Львівській політехніці мені вдалося здобути нові знання у фінансовій галузі, а саме я вивчив принципи побудови податкової та бюджетної систем, навчився аналізувати фінансову звітність підприємств, банків і страхових компаній, а також поглибив свої аналітичні здібності при оцінюванні фінансових ризиків різного типу установ. Окрім цього, вдалося покращити свої лексичні та граматичні навички під час вивчення англійської і польської мов, завдяки участі  у вищезазначених програмах, а тому вважаю, що мій період навчання на кафедрі фінансів був доволі продуктивним, а здобуті навички слугуватимуть важливою конкурентною перевагою під час прийому на бажану роботу. Важливо теж відмітити, що такі можливості надаються кожному, хто бажає вчитися чомусь новому, а викладачі завжди заохочуватимуть такі починання серед їхніх студентів.

Підбиваючи підсумки, я хочу подякувати усім без винятку викладачам кафедри фінансів за неоціненний вклад у життя кожного студента. Завдяки їхній наполегливій і невтомній роботі студенти нашої кафедри здобувають комплекс вмінь і навичок, завдяки якому нам до снаги вирішувати найскладніші завдання не лише у фінансовій сфері, але й у повсякденному житті.
 

Ілля Негрій, студент 5 курсу ФБМ-13

Студентство – найкращі часи твого життя, коли тобі доступні всі можливості світу і жодна перешкода не здатна тебе зупинити. Саме в ці часи ти сформуєшся, як доросла особистість, що готова піднятися до найвищих  кар’єрних вершин та вписати своє ім’я в історію. Попереду ще безліч злетів та падінь, перемог та поразок з якими тобі випаде шанс зустрітися, а як ти їх подолаєш й чого досягнеш залежить від твого вміння міцно стояти на ногах і фундаменту який маєш під ними. Чудовим матеріалом для такої опори можуть мають стати твої знання, здобуті під час навчання в університеті. Так я в далекому 2012 році вирішив, що мій «життєвий фундамент» я буду формувати у Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі Фінансів, вивчаючи фінанси та кредит.

Для перевірки правильності ключових для твого життя рішень існує лише один показник – час. Так я, озираючись назад, можу зі впевненістю можу сказати, що ніколи не жалів і не піддавав сумніву своє рішення проїхати пів країни й вступити до Політехніки.На даний момент часу я студент п’ятого курсу кафедри Фінансів в одному з найпрестижніших університетів України у вражаючому своєю красотою та неповторною атмосферою Львові.

Політехніка від першого дня стала затишною домівкою, а викладачі рідної кафедри зайняли в моєму житті водночас місце мудрих наставників і справжніх колег, що готові поділитися з тобою всіє глибиною свого досвіду, але при цьому, розмовляючи з тобою, як з рівним. А так воно і є, ти можеш зайнятися науковою роботою в співавторстві з кожним викладачем кафедри й пліч-о-пліч взятися за вирішення актуальних економічних проблем порівно поділивши обов’язки та доклавши максимум зусиль ваш науковий тандем зможе з гордістю пишатися своєю публікацією у свіжому номері наукового вісника.

Беззаперечно такі епізоди та безліч інших приємних моментів перетворюють процес навчання в працю якою приємно займатися, де мотивації хоч відбавляй і немає жодних нарікань про витрачений даремно час. Мені випала честь розповісти про один з багатьох позитивних епізодів навчання у Політехніці, але який можна вважати показовим в питанні того, що тобі може дати рідний університет, як він може допомогти тобі вийти за звичні межі, рамки та кордони, у всіх значеннях цих слів.

Варто зазначити, що я здобуваю магістерський диплом не лише Львівської політехніки, а ще й в Гірничо-металургійній академії в польському місті Кракові.  Таке навчання за кордоном стало можливим внаслідок моєї участі в програмі двох дипломів, яка є результатом дружньої співпраці між двома університетами. Головна перевага, що така програма дає можливість в кілька раз ефективніше використати свої студентські роки й лише за два роки здобути два магістерські дипломи, одночасно здійснювати навчання в двох європейських країнах.

Забігаючи на перед, хочу зазначити, що я не бачу жодних мінусів від у часті у такій програмі, що ті незначні труднощі, що траплялися з нами, то в першу чергу безцінний досвід отриманий на шляху до великої мети. 

Краків прийняв нас з відкритими обіймами, а Гірничо-металургійна академія надала все необхідне, щоб українські студент відчували себе комфортно. Така програма дозволила мині спробувати себе в новому культурному середовищі, зустріти нових друзів та здобути цінних досвід.

В Польщі, як виявилося, навчатися не так складно, якщо в тебе є хороша база профільних знань, вірні друзі та ентузіазм, а іноземну мову можна швидко вивчити, головне багато спілкуватися й не боятися наробити помилок, бо як без цього. Так група студентів з України комфортно відчуває себе в Кракові, відкриває для себе нову країну та нових людей, самовіддано навчається, здає сесію й знаходить час на відпочинок та турзм.

Але справжнє задоволення, це після декількох місяців закордоном повернутися додому, провести час в колі родини та найближчих друзів, поділитися з ними цілою купою вражень про вражаючий культурний досвід. Але зовсім скоро тобі потрібно буде повертатися до звичного студентського життя і знову відвідати рідний університет у місті Лева. Звісно в Політехніці на тебе чекає, ще одна сесія, що зовсім не складна, якщо методично працювати над поставленими завданнями та виконувати все вчасно, а викладачі, в свою чергу, підуть на зустріч студентам, що пробують свої сили в іноземному університеті.

Підсумовуючи хочу висловити вдячність своїй Політехніці і особливо рідній кафедрі Фінансів, яка ніколи не перешкоджала моїм прагнення, а лише підтримувала та заохочувала мене до досягнення великих цілей. Також я персонально вдячний кожному викладачу наукового колективу кафедри фінансів, які професійно наповнюють мене корисними знаннями, що беззаперечно є на одному рівні з європейськими, про що я можу стверджувати з власного досвіду.

 

Федорів Василь,  студент 5 курсу, ФБМ-13

На дворі 2017 р., а це означає, що я вже 5 років студент Львівської Політехніки кафедри фінансів. Чому фінанси? Цей вибір не був для мене очевиднимдо останнього моменту подачі документів. Я чітко бачив себе в економічній сфері, але не до кінця розумів різниці між великою кількістю економічних напрямків, які пропонувала Львівська Політехніка. В мене був достатньо високий рейтинг, необхідний для вступу (якщо трохи похвалитись, я був першим за рейтинговим балом серед першокурсників ІНЕМу) тому вибирати я міг і мав з чого. Чесно кажучи, цей вибір не був до кінця свідомий, але зараз, коли минуло достатньо багато часу, я з впевненістю можу сказати що він був правильний. Львівська Політехніка не була найкращим вузом за рейтинговими оцінками (але в числі кращих), які я детально вивчав готуючись до вступу, але тут було і є щось таке, що підсвідомому рівні змусило мене залишись і ні хвилинки про це не шкодувати. 

Знайомство з кафедрою фінансів розпочалось ще на 1 курсі, коли впровадили дуже хорошу, на мою думку, методику проведення лекційних занять з дисципліни «Вступ до фаху». Вона полягала в тому, що для цих лекцій долучились практично половина викладачів нашої кафедра, котрі викладали по декілька тем з курсу. Це дозволило познайомитись з викладачами кафедри та сформувати своє ставлення до них, а в них до нас, що в майбутньому було досить корисним. На жаль, на другому році навчання практично не було  занять з викладачами кафедри, проте з третього року у нас почалась плідна співпраця з кафедрою в хорошій атмосфері.

Викладачі рідної кафедри допомогли мені отримати глибокі теоретичні знання і, що найбільше важливо, практичні навички з базових дисциплін, що дозволять знайти себе на ринку праці. Кожен викладач тут професіонал не тільки своєї вузької спеціалізації, а крім того має глибокі знання у всіх сферах фінансової науки. Тому ти не задумуючись можеж звертатись з будь-якого питання зі сфери фінансів до будь-якого викладача  і не залишишся без обґрунтованої відповіді. Я дуже ціную те, що до студентів на кафедрі фінансів викладачі відносять в повагою, цінують індивідуальність і думку кожного, а студентів, які здобувають рівень магістра вважають практично колегами, з якими можна подискутувати на різні теми та професійно обговорити сучасні економічні проблеми.  Практично кожен викладач тут викладається на 100 % і дає рівень знань кращих європейських університетів.  Це я побачив на власному досвіді, адже магістерський рівень я також здобуваю з  Гірничо-Металургійній Академії  в Кракові (AkademiaGórniczo-Hutniczaim. StanisławaStaszica), яка вважається одним з кращих технічних вузів Європи.

Тобто, кафедра фінансів проводить інтенсивну міжнародну співпрацю, зокрема співпрацюючи з Гірничо-Металургійною Академією  в Кракові за програмою подвійних дипломів, яка дозволила в 2016 р. одинадцятьом студентам нашої кафедри ( зі мною включно) отримувати освіту за кордоном. На перший погляд, здавалось, що навчання в Польщі буде складним, особливо враховуючи мовний фактор. Хоча провчившись 1 рік в Польщі, я можу із сміливістю сказати, що отримані  базові знання в Львівській Політехніці, які нам дали викладачі нашої кафедри, а також мовні курси при Політехніці, допомогли успішно закінчити перший навчальний рік і показати високі результати. Українська сторона зробила все відних залежне, щоб ми себе комфортно почували в іноземному вузі, а польські викладачі сприймали нас, як професіоналів своєї справи з високим рівнем підготовки. Особливо цінувались наші універсальні знання в банківській сфері, страхуванні, аналізі діяльності підприємств, які допомогли з легкістю пристосуватись до польських реаліїв без особливих зусиль та з легкістю скласти іспити.

Крім навчання програма подвійних дипломів дозволила набратися неоціненного досвіду, познайомитись з новими цікавими людьми, надала можливість без проблем та високих затрат подорожувати по країнах Європи і просто гарно провести час та під враженнями повернутись додому.

Хотілося б висловити особливу подяку викладачам кафедри, що із розумінням та підтримкою ставляться до нашого навчання в двох університетах та дозволяють працювати за індивідуальним графіком, даючи цікаві завдання щодо порівняння функціонування фінансів у Польщі та в Україні; можливостей переймання досвіду економічного розвитку Польщі, як країни Європейського союзу, для застування в сучасних складних реаліях розвитку економіки України для їх покращення.  Я дуже щасливий, що свого часу зробив правильний вибір, обравши саме кафедру фінансів і завжди пам’ятатиму свою Альма-матер та викладачів, які зробили все, щоб виховати  з мене професіонала своєї справи та справжнього патріота.

 

КАФЕДРА ФІНАНСІВ ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ - ЦЕ ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ЗНАНЬ ДЛЯ СТУДЕНТІВ!!!

Я,  Анна Григорук, третій рік навчаюсь  у Львівській  політехніці на кафедрі фінансів і не пошкодувала, що вибрала саме нашу кафедру.

Викладачі знають свої дисципліни на високому рівні, пишуть посібники, шукають нові методи викладання, щоб нам, студентам, було легко і цікаво сприймати нову інформацію. 

Дякую кафедрі за зустрічі з  людьми з різних сфер професійної діяльності (з фінансистами, які працюють на  підприємствах, з працівниками Львівської міської ради і Львівської обласної держадміністрації, з керуючими банків і страхових компаній), а серед них є випускники нашої кафедри. Це дуже пізнавально! 

Кафедра фінансів окрім ґрунтовних знань дає можливість для кожного студента реалізувати себе. Пари  - це не просто заняття, які обов’язково треба відпрацювати, це жваві, наповнені мультимедійними матеріалами, інтерактивними завданнями лекції та практичні заняття, які проходять надзвичайно захоплююче і цікаво. Викладачі кафедри вміють зацікавити та налаштувати студентів на плідну роботу.

Викладачі  - професіонали своєї справи, які надихають на наукову роботу. У студентів є можливість співпрацювати у науковій сфері, проходити різноманітні співбесіди та стажування, що показує рівень кафедри.

Окреме величезне спасибі хочеться висловити професорсько-викладацькому складу кафедри за доброзичливу атмосферу, спасибі за розуміння і допомогу. І, звичайно, за знання, які надають впевненості і дозволяють йти далі, ставити цілі і досягати їх!
 

Навчання на кафедрі фінансів Львівської політехніки - це школа життя, успіху, емоцій, підвищення рівня «бекграунду»!

Ірина Хома, магістр кафедри фінансів 

Усі великі відкриття починаються з маленького та невпевненого кроку, який ми робимо назустріч своїй мрії, не дивлячись на перепони

Мені пощастило обрати бажану спеціальність і навчатись в одному з кращих університетів країни. Якщо проаналізувати мої роки, проведені тут, то я можу стверджувати, що пишаюсь своїм вибором. Я здобула ступінь бакалавра кафедри фінансів Національного Університету «Львівська Політехніка», і без вагань вирішила продовжувати навчання. 

Навчання на кафедрі фінансів  - це школа життя, яка окрім ґрунтовних знань, дає змогу сформуватися як особистість. Середовище, яке, після того, як ти сюди потрапляєш, не дає тобі можливості зробити крок назад. Спілкуєшся з викладачами, пліч-о-пліч працюєш з ними на конференціях,  дивишся як вони діють і розумієш − це планка, нижче не можна. 

Університет відкрив переді мною можливість поглибити вже отримані знання та стати студенткою Краківської гірничо – металургійної академії ім.Станіслава Сташіца (за програмою подвійних дипломів). Емоції лише позитивні! Відкритий процес навчання, безперервна робота у групах, завдяки якій розумієш,  що люди надихають і хочеться, ще швидше стати професіоналом своєї справи. На вихідних теж не засумуєш, адже Краків хороше місто, з якого можна планувати поїздки.    

Цього року  я брала участь у програмі «Leopolis for future» і вже влітку пройду стажування в польському банку «Nest Bank». Цього б не сталося, якби не міжнародне співробітництво кафедри фінансів та наполегливе бажання не тільки дати теоретичні знання, а й допомогти побачити роботу іноземних компаній на власні очі. 

Для мене Львівська Політехніка  –  це успіх, емоції, підвищення рівня «бекграунду». Коли приходиш сюди, склянка з напівпорожньої стає вщент повною. А щодо порад майбутнім студентам, то пам’ятайте – кращі обирають кращих!
 

Христина Садовська, спеціаліст відділу супроводу мережі та розвитку продуктів ПАТ «КРЕДОБАНК»

Я навчалась у Львівській політехніці протягом 2011 -2016 рр.  За ці роки я особисто змогла переконатись, що університет дійсно є одним із найкращих в Україні та гідно підтримує свій рівень. 

Звісно, перші роки давались важко, адже багато нової інформації, знайомств та вражень. Проте, з часом починаєш звикати, як і до всього нового. І за це слід подякувати викладачам моєї рідної кафедри фінансів, які протягом усіх років навчання завжди підтримували, допомагали, що робило навчання легким. Кожен намагався знайти свій підхід на лекції, як донести нам знання і в кожного це виходило по-особливому і цікаво. Пари минали швидко, адже це не було у форматі законспектував і забув або зазубрив і здав, а постійно велись дискусії, студентів залучали у процес навчання, вчили мислити  і формувати свою думку. 

Університет готує фахівців на високому рівні і , закінчивши його, розумієш, що свій час ти згаяв не даремно, і попереду тебе чекають великі перспективи з великим багажем знань!
 

ХОЧЕТЕ СТАТИ УСПІШНИМ ФІНАНСИСТОМ - ПРИХОДЬТЕ НА НАВЧАННЯ ДО ЛЬВІВСЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ!!! 

Я, Соломія Папірник, навчаюся у Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі фінансів. Можу сказати, що мені дуже пощастило. Чому, спитаєте Ви? Передусім, коли я вперше зайшла в університет, а це був день подачі документів, мені сподобалося, як був організований процес прийому документів. По – друге, не можу не згадати і перший день навчання для першокурсників університету. Це невимовно красиве свято, яке я буду пам'ятати, мабуть, усе життя. Та й та кількість студентів, яку має Львівська політехніка – це також свого роду рекорд. Адже близько 35 тисяч студентів – це круто. Безумовно, як усі інститути, так і кафедри в їх складі заслуговують на повагу, однак кафедра фінансів особисто для мене є найкращою. Багато викладачів мають ступінь доктора і кандидата наук, що є дуже важливим. З такими людьми приємно працювати і розвиватися всебічно. Коли потрібна допомога в тому чи іншому питанні, тобі ніхто не відмовить. І саме тут можна досягти великих успіхів у навчанні. Зараз я навчаюся на 3-му курсі, то хочу подякувати усім викладачам. Ви класні!!! 

Рекомендую усім кафедру фінансів! І якщо Ви хочете стати успішним фінансистом, то приходьте на навчання до Львівської політехніки, не пошкодуєте.



Магістр Абрамчук Н.

Для студентів старших курсів та викладачів кафедри фінансів представники міжнародної аудиторської та консалтингової компанії «PwC Україна» організовують презентацію своєї діяльності та можливостей працевлаштування й кар’єрного росту. Зустріч відбулася в нещодавно відкритому офісі компанії PwC у Львові за сприяння викладачів кафедри.

Варто відзначити, що компанія «PwC» входить в четвірку світових лідерів з аудиту, оподаткування, супроводу угод та консультування бізнесу. Компанія PwC присутня на українському ринку з 1993 року та нещодавно оголосила про відкриття Центру надання послуг у Львові, що орієнтуватиметься на обслуговування Центральної і Східної Європи. У найближчі кілька років Центр планує залучити понад 350 фахівців. 

Компанія надає реальні можливості для працевлаштування студентів і випускників. Молода команда й високий рівень професіоналізму, міжнародний досвід і програми стажування, високий рівень корпоративної культури, сучасні тренінги, гнучкий графік роботи та індивідуальний підхід – це основні переваги «PwC Україна», з якими й ознайомили студентів під час зустрічі.

Студенти мали змогу поспілкуватись з Головним директором Львівського відділення «PwC Україна», представником відділу кадрів та Директором відділу аудиту.

 Відповідно, була представлена презентація Львівського відділення «PwC Україна», його стратегія, основні цілі та цінності. Студенти дізнались про основні вимоги до кандидатів, які бажають приєднатися до команди «PwC»: вища економічна освіта, володіння іноземними мовами, прагнення здобувати нові знання та професійні навички. Студентам детально розповіли про основні напрямки діяльності Центру, а саме: виконання широкого спектру професійних завдань для аудиторських, податкових та консультаційних проектів PwC. Під час презентації компанії студенти активно задавали питання та відповідали на питання працівників компанії. Вкінці зустрічі студентам було запропоновано пройти контрольний тест для перевірки знань. Маючи надзвичайно широку базу знань, здобутих за роки навчання від справжніх професіоналів кафедри фінансів, студенти з легкістю справились з отриманим завданням.

Підсумовуючи варто сказати, що кафедра фінансів дає своїм студентам дуже багато: необхідні теоретичні знання та вміння їх застосувати на практиці, надає можливість стажування як на українських підприємствах, так і на підприємствах світового рівня. Студенти, що брали участь в зустрічі з представниками компанії «PwC Україна», висловлюють велику вдячність викладачам кафедри фінансів за надану можливість.

 

Львівська Політехніка – це такий рідний і улюблений усіма нами Гоґвортс, а кафедра фінансів – ніщо інше, як Ґрифіндор, де вчать найкращих, найсміливіших та найшляхетніших магів-фінансистів, так вважає магістр Стрипа Назар

В мене ніколи не виходило складати сумки в подорож. Завжди я набирав собі більше речей, ніж мої знайомі, і потім старався дотягнути то все до вокзалу. А коли я в черговий раз їхав до Польщі, то до всього цього здоровенного багажу взяв з собою ще й багаж знань, отриманих у Львівській політехніці. Уявляєте, як мені було важко?

Хоча ні, насправді в самій Польщі нічого важкого не було. Адже в бою завжди легко. Не те, щоб я поїхав воювати з поляками, швидше завойовувати хороші оцінки у краківській Гірничо-металургійній академії імені Станіслава Сташіца. Для цього взяв з собою автомат, заряджений формулами з фінансового ринку, бронежилет, складений з конспектів лекцій з фінансів, а також декілька гранат, що проливатимуть світло фінансового аналізу… навіть не уявляю, як мене з цим пропустили на митному кордоні.

Незважаючи на те, що навчання там відбувається польською, я і до цього підготовлений, адже Політехніка дала мені всі необхідні знання, включаючи як профільні, так і знання мов. При цьому окрему подяку хотілось би висловити рідній кафедрі фінансів, викладачі якої всі ці роки наставляли мене та намагалися чогось навчити, щоб потім я з гордістю міг поїхати хоч в Польщу, хоч в Німеччину, хоч в Сполучені Штати. 

Знаєте, коли я вперше приїхав до Кракова, то чомусь мимохідь згадав Гаррі Поттера. Уявив, ніби я приїхав до іншого університету захищати честь Політехніки на змаганнях за Кубок Вогню. Надіюсь, не потрібно пояснювати, що в даному порівнянні Політехніка – це такий рідний і улюблений усіма нами Гоґвортс, а кафедра фінансів – ніщо інше, як Ґрифіндор, де вчать найкращих, найсміливіших та найшляхетніших магів-фінансистів, які одним рухом чарівної палички зможуть і збанкрутіле підприємство оздоровити, і тенденції міжнародного ринку капіталів проаналізувати, і навіть скласти бюджет величезної корпорації.

Отже, перший етап турніру – це бій з драконом. Польський дракон нам попався дружелюбний, тому навіть битися з ним не прийшлося. Викладачі дуже люб’язні, привітні та лояльні до студентів. Якби не мова, можна було б навіть подумати, що вони з нашої кафедри фінансів. Самі нам віддали золоте яйце зі знаннями, яке пригодиться нам в майбутньому (між іншим, виявилося, що частину дисциплін ми в Політехніці вже вчили, а тут лише повторювали на іншій мові і відповідно до інших стандартів).

Другий етап – це озеро з русалками. Я називаю його «озеро бухгалтерського обліку». Оскільки ця програма співпраці розрахована здебільшого на бухгалтерів та обліківців, нам як фінансистам потрібно було підлаштовуватися під всі оці рахунки, дебети, кредити та інше. Благо, фінансист – це універсальна спеціальність, адже ми знаємо і облік, і маркетинг, і страхування, і все, що взагалі існує у фінансовій системі будь-якої країни. Тому плавати в цьому озері було не те щоб дуже важко.

Ну і останній етап – це лабіринт. Адже ринок праці – це справжній лабіринт зі своїми закутками, безліччю поворотів, розгалужень, а також зі стінами з живоплоту, який до того ж ще й рухається. Однак, якщо ти знавець своєї справи, якщо ти відповідально підходив до навчання протягом усіх цих років, якщо ти слухав поради викладачів та ще й займався науковою діяльністю у вільний час, то стіни цього лабіринту, відчуваючи твою самовпевненість, розсунуться перед тобою і відкриють тобі пряму дорогу до такого омріяного призу. 

Я не боюся цього лабіринту. Адже Львівська Політехніка навчила мене багато чого, дала необхідну базу навиків та чаклунських заклять. Дала професійні знання європейського зразка. Дала можливість для саморозвитку та наукової діяльності. Дала високу фахову кваліфікацію. Врешті-решт, дала незабутні хороші спогади. І тепер, якщо раптом щось піде не так і я зустріну на своєму життєвому шляху дементорів, то згадаю про час, проведений разом з одногрупниками на кафедрі фінансів, адже саме цей час сповнений надії, радості, щастя та бажання жити.
 

Кафедра фінансів Львівської політехніки надає безліч можливостей молодим амбітним студентам розвиватись, самовдосконалюватись, 

брати участь у науково-дослідній і практичній діяльності!

Зараз я навчаюся на 5 курсі кафедри фінансів Національного університету «Львівська Політехніка» за спеціальністю «Корпоративні фінанси».  Дана спеціальність дозволяє мені оволодіти інформацією необхідною для знання всіх тонкощів діяльності не лише підприємства,  а й банків та страхових компаній. 

Знання, які були отриманні впродовж сумлінного навчання на кафедрі фінансів у Національному університеті «Львівська політехніка» стали надзвичайно необхідними і для моєї теперішньої роботи  економістом на поліграфічному підприємстві «Диз-Арт», адже саме завдяки багажу знань здобутих від  висококваліфікованах викладачів, професіоналів своєї справи я змогла отримати бажане місце роботи.

Кафедра фінансів НУ “Львівська політехніка” надає безліч можливостей молодим амбітним студентам розвиватись, самовдосконалюватись, брати участь у науково-дослідній, пошуковій діяльності, у вирішенні актуальних питань з проблем сучасного адміністративного і фінансового менеджменту.

Окреме величезне спасибі хочеться висловити професорсько-викладацькому складу кафедри за доброзичливу атмосферу і творчий підхід до навчання, спасибі за розуміння і допомогу. І, звичайно, за знання, які надають впевненості і дозволяють йти далі, ставити цілі і досягати їх!

Грудень Зоряна Ярославівна,
магістр групи ФБСС – 12, 2018рік
 

Моя мрія здійснилась - навчаюсь на кафедрі фінансів Львівської політехніки і працюю в компанії  «Великої четвірки» - KPMG!

Магістр Ткачук Галина

Напевне, найбільшою мрією випускника будь-якої економічної спеціальності є потрапити на роботу  в одну з компаній «Великої четвірки». Моя мрія здійснилась! Будучи студенткою четвертого курсу кафедри «Фінансів» я потрапила на роботу в KPMG. Всі, хто колись стикались з пошуком роботи і мали бажання потрапити на роботу у міжнародну компанію знають наскільки складним і тривалим є цей процес. На своєму шляху до мрії я пройшла два тестування і три співбесіди, і витратила два місяці свого часу. Щиро кажучи, робота в консалтингу є надзвичайно складною: постійні овертайми, безліч проектів, жорсткі дедлайни і процедури, яких необхідно дотримуватись і найважливіше - це здатність до мультизадачності. 

Набагато простіше працювати в таких умовах, коли  є необхідна база знань. Саме такі необхідні в практиці знання я отримала, вивчаючи дисципліни на кафедрі «Фінанси» Львівської політехніки. Отримавши конкретні завдання на роботі, я зрозуміла наскільки необхідними були дисципліни з фінансового аналізу, оподаткування, фінансової санації, фінансової діяльності суб'єктів підприємництва та безпосередньо фінансів. 

Найважливіше для кожного професіонала своєї справи - це розвиток і самовдосконалення кожного дня. Кафедра «Фінансів» стала для мене хорошою площадкою для старту успішної кар'єри в галузі консалтингу і може бути такою для кожного студента, який буде прикладати зусилля і постійно вдосконалюватись.

Зараз я студентка п'ятого курсу кафедри «Фінансів», продовжую свою роботу в сфері податкового та бухгалтерського консалтингу,  паралельно навчаюсь за програмою Асоціації присяжних сертифікованих бухгалтерів (АССА). Тому всім, хто ще вагається в виборі навчального закладу чи кафедри хочеться побажати прийняти правильне рішення, вперто йти до своєї мети і пам'ятати, що “Sky is limit!”
 

Вибір майбутньої професії – крок у доросле та самостійне життя! 

Тиха Ольга Іванівна, провідний спеціаліст відділу фінансування соціального забезпечення і програм соціального захисту населення Управління фінансів департаменту фінансової політики Львівської міської ради.

Вибір майбутньої професії – крок у доросле та самостійне життя, вибір вищого навчального закладу – лотерея, адже лише в кінці навчання ти можеш визначити правильність такого вибору. Мені пощастило, що обрала саме кафедру фінансів Національного університету «Львівська політехніка». Професійна, насичена та різностороння організація навчального процесу, постійна підтримка викладачів дозволили отримати знання та навички для подальшого професійного розвитку. Працюю за спеціальністю, люблю свою роботу та з приємною ностальгією згадую про роки в університеті. Колектив кафедри фінансів – це справжні професіонали, педагоги та психологи, котрі своїм підходом та настановами надихали на нові звершення та вселяли віру в себе. Поряд з нами завжди були надійні наставники, які могли підтримати, дати пораду та скерувати у правильне русло юну та невичерпну енергію студентів.

 

Перші кар’єрні кроки в ПАТ «Кредобанк» з дипломом фінансиста Львівської політехніки!

Магістр Савельєв Юрій

Закінчивши 5 років тому школу і  успішно склавши ЗНО, довго вагався куди ж занести оригінали документів. Але все таки зупинився на Національному університеті  «Львівська політехніка». Спеціальностей було безліч, але я обрав «фінанси і кредит», і не пошкодував.

Кафедра фінансів дає студентам ґрунтові знання, які стають запорукою для їхнього подальшого розвитку. База знань отримана в університеті  дозволяє впевнено почувати себе на заняттях та з легкістю здавати сесію на «відмінно». Викладання окремих дисциплін англійською мовою, є неоціненним досвідом та хорошою практикою. Пари проходять з надзвичайною цікавістю, адже вони наповнені інтерактивними завданнями і цифровими матеріалами.

Завдяки диплому фінансиста, перед випускниками виникає можливість працевлаштуватися у багатьох сферах діяльності. 

На 1 курсі магістратури я почав робити свої перші кар’єрні кроки. Пройшовши співбесіду в ПАТ «Кредобанк», влаштувався на роботу в департаменті електронного архіву. Поєднувати навчання і роботу справа не з легких, але в житті нічого легко не вдається.  

  Викладачі кафедри - кваліфіковані і чуйні люди, відкриті для дискусій, завжди готові допомогти і відповісти на питання, що цікавлять в будь-який час: на лекції і після неї.

Хочу висловити подяку керівництву кафедри фінансів, всьому професорсько-викладацькому складу: завдяки Вам, Вашому рівню відповідальності, сумлінності, ініціативності та дисциплінованості. я здобув високі досягнення в навчанні та впевненість в своїх силах!
 

Зробила правильний вибір!

Як магістр кафедри фінансів поєднує навчання  і  роботу у  міжнародній компанії «Nestle Business Service Lviv» 

Онищак Лілія, магістр кафедри фінансів 

Для кожного випускника та абітурієнта важливим є момент вибору вищого навчального закладу, адже від цього залежить їх  майбутнє. Згадую себе п’ять років назад, коли після отримання результатів ЗНО, довго вагалася куди ж саме занести оригінали документів. Мій вибір зупинився на Національному університеті «Львівська політехніка», а саме – кафедрі фінансів.

Кафедра фінансів НУ «ЛП» окрім ґрунтовних знань дає можливість для кожного студента реалізувати себе. Пари  - це не просто заняття, які обов’язково треба відпрацювати, це жваві, наповнені мультимедійними матеріалами, інтерактивними завданнями лекції та практичні заняття, які проходять надзвичайно захоплююче і цікаво. У студентів є можливість слухати дисципліни англійською мовою, що є неоціненним досвідом та хорошою практикою. Викладачі кафедри вміють зацікавити та налаштувати студентів на плідну роботу.

Викладачі кафедри  - професіонали своєї справи, які надихають на наукову роботу. У студентів є можливість співпрацювати у науковій сфері, проходити різноманітні співбесіди та стажування, що показує рівень кафедри.

Диплом кафедри фінансів дає можливості працевлаштування у багатьох сферах діяльності, оскільки спектр дисциплін, які ми вивчаємо є досить великий. Поступивши на магістратуру на кафедру фінансів, я почала робити свої перші кар’єрні кроки. Пройшовши усі етапи відбору, мене взяли на роботу у міжнародну компанію «Nestle Business Service Lviv» на посаду бухгалтера. Чесно кажучи, поєднувати навчання і роботу  - нелегка справа, адже обсяг матеріалу, який потрібно освоїти і на роботі, і на навчанні є дуже великий. Але ж нічого в житті легко не дається. Потрібно працювати над собою і своїми перемогами. 

Надзвичайно вдячна кафедрі фінансів за ту базу знань, яку вона мені дала, завдяки їй я маю можливість пробувати себе у роботі у великій міжнародній компанії. Рада, що п’ять років назад зробила правильний вибір, адже кафедра фінансів Львівської політехніки - це величезний спектр можливостей для студентів, які готові вчитися новому та націлені на плідну роботу та результат.
 

Рідна кафедра фінансів - це скарбниця знань!

Знання і саморозвиток – найцінніший внесок,  який може зробити людинавважає  магістр Піун Юлія

Період студентства – найяскравіша, найважливіша та найнезабутніша пора людського життя, адже в цей період ти проходиш становлення себе, свого я. Одним з найкращих місць для досягнення необхідних звершень є Національний університет "Львівська політехніка", де я маю шанс проводити свої найпрекрасніші роки життя. Тут я маю можливість здобути безцінний багаж вмінь, знань та навичок для подальших життєвих перемог.

Чомусь так складається, що саме навчання допомагає знайти та поповнити твоє життя хорошими вірними друзями. І це неабияк важливо, бо саме спогади гуртожитського життя наповнені незабутніми приємними емоціями. Колектив одногрупників - це гармонійне поєднання веселощів та навчання, де всі, з розумінням та повагою, підтримають одне одного. 

Львівська політехніка дала можливість зробити моє навчання цікавим та різноманітним, реалізувати себе в наукових конференціях, програмах обміну студентами. Мені випала можливість паралельного навчання в Польщі і я дякую за цю нагоду. Це дало мені можливість не тільки здобувати нові знання, досвід, а й подорожувати країнами Європи, пізнавати культуру та традиції інших країн, розвивати мовні навички та знаходити нових друзів.

Рідна кафедра фінансів стала для нас скарбницею знань. Ця різнопланова підготовка фахівців має неабиякий попит на ринку праці і високо оцінюється працедавцями. Я завдячую викладачам університету за їхню наполегливу працю, за терпіння та розуміння, за вміння виховати хороших і кваліфікованих кадрів, за прагнення донести та передати свої знання нам, студентам.

 

Не просто фінансова освіта, а двері у світле майбутнє!

Возняк Тетяна, магістр кафедри фінансів 

Студентська пора — це те, що не затирається в пам’яті, загубившись серед безлічі життєвих подій, те, що із протягом часу зберігає всі яскраві фарби. І звичайно надзвичайно важливим є середовище в якому, перебігатиме цей час, а саме університет та рідна кафедра.

Зараз я навчаюся на 5 курсі кафедри фінансів Національного університету «Львівська Політехніка» за спеціальністю «Корпоративні фінанси». І ніколи не шкодуватиму про свій вибір! 

Багаж знань, який я отримала від викладачів, допомагає мені здобувати перемоги у різноманітних конкурсах, програмах та конференціях. Досвід, отриманий під час практичних занять, допоможе стати компетентним спеціалістом на сучасному ринку праці. 

Окрім того під час навчання переді мною відкрилося безліч можливостей. Зараз навчаюся за програмою подвійного диплому у Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава  Сташіца. База знань отримана в рідному університеті допомагає мені там без перешкод здавати сесію та отримувати відмінні бали. А змога навчатися у Польщі, спілкуватися з іноземцями сприяє удосконаленню моїх мовних знань, які є необхідними в сучасному житті.

Нещодавно я взяла участь у програмі «Leopolis for future» і виграла можливість стажуватися протягом місяця у польському банку «Nest Bank». На мою думку, стажування стане потужним поштовхом для становлення моєї майбутньої кар’єри. А завдячую своїй перемозі я викладацькому складу кафедри, адже саме вони стали основою причиною мого успіху. Люди , які не тільки ділилися інформацією, а й навчили нею вміло користуватися. Їхній внесок в мій розвиток, як професіонала, не можливо переоцінити.
 

Поради майбутнім студентам  кафедри фінансів Львівської політехніки від магістра  Батюк Мар’яни

Здобувши диплом бакалавра кафедри фінансів Національного університету «Львівська Політехніка», сумнівів при виборі вищого закладу освіти для проходження магістерської програми у мене не було. Адже за 4 роки навчання я змогла повністю переконатись, що кафедра фінансів Львівської політехніки - це не тільки шанс отримати економічну освіту європейського рівня, але й можливість постійного усестороннього розвитку! 

Підбиваючи підсумки, хочеться дати декілька порад майбутнім студентам кафедри фінансів. По-перше, якщо Ви хочете досягти успіхів в обраній Вами професії, починайте активно працювати, долучайтесь до наукової роботи та беріть участь у студентських конференціях та олімпіадах. Все це допоможе Вам в подальшому.

По-друге, цінуйте час в стінах рідної кафедри фінансів, оскільки це унікальна можливість не тільки навчатися, а й спілкуватися та отримувати поради від її висококваліфікованого професорсько-викладацького складу. 

І зрештою, будьте впевненими в собі, адже Ви студенти однієї з кращих кафедр фінансів в Україні!

Не бійтесь пробувати себе в різних конкурсах і стажуваннях!

Це можливість, яка подарує вам не тільки нові знання, а й незабутній досвід. 
 

Стажування в міжнародній аудиторській компанії KPMG у Варшаві - це важливий крок для розвитку у сфері фінансів і чудовий старт для майбутньої кар‘єри!

Батюк Мар’яна, магістр кафедри фінансів 

Безліч конференцій, олімпіад, конкурсів та програм стажування – це лише маленька частинка широкого спектру перспектив, які відкриваються перед студентами кафедри фінансів. Кожен має можливість проявити себе, а викладачі завжди готові підтримати та дати фахову пораду. Вони справжні професіонали своєї справи, які вміють цікаво подати матеріал та перетворити звичайну пару на жваву дискусію. 

Ґрунтовні знання та досвід, який я отримала в процесі навчання, стали запорукою мого подальшого розвитку. Зараз я навчаюсь за програмою подвійних дипломів в Краківській гірничо-металургійній академії ім. Станіслава Сташіца. База знань отримана в рідному університеті  дозволяє впевнено почувати себе на заняттях та з легкість здавати сесію на відмінно.  Крім цього, це чудовий шанс відчути себе в новому культурному середовищі, покращити знання іноземних мов та знайти нових друзів.

Міжнародні зв’язки Національного університету «Львівська політехніка», і кафедри фінансів зокрема,  дозволили мені взяти участь у програмі «Leopolis for Future». Завдяки якій, я отримала шанс пройти трьохмісячне стажування в міжнародній аудиторській компанії KPMG у Варшаві. Я вважаю це важливим кроком для мого подальшого розвитку у сфері фінансів і чудовим стартом для моєї майбутньої кар‘єри.
 

Якісна освіта на кафедрі фінансів Львівської політехніки – це успішний кар’єрний ріст!

Яцик Марія, магістр кафедри фінансів 

Викладачі моєї кафедри є справжніми професіоналами та завжди раді поділитися своїми знаннями з студентами. Вони доброзичливі та переймаються щодо наших успіхів та професійного розвитку. Саме тому, ми - студенти, активно беремо участь у конференціях, олімпіадах, різних програмах та долучаємося до написання наукових робіт.

І справді, знання, які я здобула - це неоціненний скарб і успішні інвестиції у майбутнє.

Також, мені дуже імпонує те, що викладачі часто запрошують працівників різних банків, підприємств, страхових та інших компаній, аби ми могли з ними поспілкуватися, запитати все, що нас цікавить та зрозуміти механізм роботи у компаніях зсередини. Звісно, що студенти, які добре себе проявляють у навчанні та мають велике бажання до знань,  можуть не тільки проходити практику у провідних компаніях, але й мають високі шанси подальшого працевлаштування та успішного кар’єрного росту. 
 

Випускник кафедри фінансів Львівської політехніки ГАНДЗЮК ЮРІЙ про своє навчання в магістратурі UNIVERSITY OF MANNHEIM (Німеччина)

Метод викладання. Лекції з усіх предметів викладаються з допомогою проектора та презентацій. PDF-файли цих презентацій (їх називають просто lecture notes) слугують основним конспектом для студентів і є доступними онлайн. Під час лекції студенти роблять певні нотатки щодо того, що говорить лектор, але чого немає на слайдах. Частина студентів друкує lecture notes і робить нотатки на них, поруч зі слайдом, якого стосується коментар лектора. Частина студентів занотовує на ноутбуках. Частина студентів записує в зошитах. На лекціях викладач часто дає запитання до аудиторії, але відповіді на ці запитання не впливають на оцінку.

Крім лекцій, є також практичні, але не зі всіх предметів. Є такі предмети, які мають лише лекції. Лекції веде професор, а практичні ведуть Teaching Assistant (скорочено TA) – студенти, котрих наймають (із зарплатою) кафедри для того, щоб асистувати професору у веденні практичних та перевірки екзаменів. Зазвичай, студенти-магістри ведуть практичні в бакалаврів, а PhD-студенти ведуть практичні в магістрів. Зрозуміло, що на посади Teaching Assistant беруть лише сильних студентів.

На практичних до дошки не викликають, усі задачі розв’язує TA і відповідає на запитання студентів. Задачі до практичних (Problem set) завантажують на портал на кшталт віртуального середовища десь за тиждень до практичного заняття і студентам рекомендують спробувати їх розв’язати самостійно перед заняттям.

Екзамени та оцінювання. Відвідування на лекціях та практичних ніхто не перевіряє. Теоретично, можна пропустити всі лекції та практичні, потім піти на екзамен і здати на максимум. Але на практиці це не дуже реально. Тому відвідуваність на парах зазвичай висока.

Більшість предметів мають лише один фінальний екзамен, від якого залежить 100% оцінки. Такого поняття як «поточка» не існує. Усних компонент теж немає: на яку оцінку написав на фінальному екзамені – те і маєш. Проте з окремих предметів може бути проміжний екзамен, який визначатиме приблизно 30% оцінки. Деякі предмети можуть мати також Case Study або презентації. Якщо є презентації, то всі студенти мають робити однакову і наперед визначену кількість презентацій, тобто не може бути такого, що в когось зі студентів є більше презентацій, ніж в інших. Кожен має однакову кількість шансів, тому за рахунок активності отримати вищу оцінку неможливо.

Екзаменаційну оцінку ставлять не просто за відсоток правильних відповідей на завдання білету, а ще й залежно від того, як цей екзамен написав увесь потік студентів. Такий підхід дозволяє професорам давати екзамени «олімпіадного» типу, тобто такі, які неможливо повністю розв’язати. Таким чином, професори мають можливість подивитися, як студенти можуть розв’язувати більш складні, нестандартні завдання на основі тих знань, які вони здобули під час вивчення дисципліни. Тоді тому студенту, який набрав найбільше балів, ставлять найвищу оцінку, а всіх інших оцінюють відносно його рівня (тобто використовується відносне оцінювання на кшталт нашого ЗНО). Наприклад, минулого семестру з дисципліни Advanced Econometrics екзамен був настільки складним, що було достатньо набрати 65% правильних відповідей, щоб отримати оцінку 1.3 (що еквівалентно оцінці 95 в НУ «ЛП»). Але набрати цих 65% правильних відповідей вдалося лише незначній кількості студентів. Також цей метод виставлення оцінки забезпечує те, що студенти повинні ретельно вивчати і відносно легкі (з точки зору контенту) предмети. Мені розказували, що з одного відносно легкого предмету (Investments) екзаменційна робота з 81% правильних відповідей отримала оцінку 3.0, що еквівалентно оцінці 66 в НУ «ЛП». Якщо всі пишуть екзамен добре, то кожна помилка на екзамені починає відігравати критичну роль.

На екзамені всі студенти мають однакові завдання, тобто є лише один варіант екзаменаційного білету. Але цей один білет сильно відрізняється від попередніх років (подібною може бути хіба структура). Екзаменаційні завдання попередніх років (зазвичай, двох років) викладачі публікують онлайн, щоб студенти тренувалися. Той факт, що білети з року в рік значно відрізняються один від одного, гарантує, що студент, маючи екзаменаційні білети попередніх років, не зможе скласти новий іспит, вивчивши лише завдання з попередніх років. 

Для всіх екзаменів (незалежно від того, чи професор хоче зробити їх відносно легкими чи «олімпіадними») завдання, котрі даються на екзамені, відрізняються від тих, що були на практичних. Таким чином здійснюється перевірка розуміння матеріалу студентом, а не його здатності завчити напам’ять хід розв’язку.

Щодо структури екзаменаційного білету, то це переважно задачі (без варіантів відповідей) та відкриті запитання. Єдиний випадок використання тестів, з яким я особисто стикався, це тести True/False, котрі потребують пояснення (якщо немає правильного пояснення, бали не нараховуються). Такі тести зазвичай підступні, перевіряють знання деталей. Мені теж розказували про випадок, коли, поряд із задачами, в екзаменаційному білеті були тести a/b/c, але за кожну неправильну відповідь знімалося втричі більше балів, ніж давалося за правильну відповідь – таким чином знижувалася мотивація студентів вгадувати відповіді на ті тести, яких вони не знали. Теж цікавим підходом до побудови екзамену є вибіркові завдання. Тобто, наприклад, на екзамені з Advanced Microeconomics у нас було чотири обов’язкові задачі, а останню задачу можна було вибрати із двох варінтів: або задача на вибір в умовах невизначеності, або задача на контрактування (теорія ігор). Іще одним цікавим підходом є завдання, в якому дається таблиця з результатами регресії для різних специфікацій моделі (таблиця береться з певної наукової статті, яка не входила в домашні завдання – таке завдання було на екзамені з Investments). У такому завданні студентам ставлять декілька запитань, які передбачають аналіз результатів, представлених в таблиці. Щодо структури білету з більш «гуманітарних» дисциплін (де немає з чого давати задачі) сказати особливо нічого не можу, бо таких дисциплін на своїй спеціальності не маю.

Окрім екзамену, є ще повністю еквівалентна перездача. Тобто на перездачі можна набрати будь-яку оцінку, а не лише «задовільно». На перездачу можна йти лише тоді, коли оцінка - «незарах». Тобто із задовільної оцінки на відмінну перездати неможливо. Тому інколи студенти, котрі пишуть основний екзамен, але бачать, що погано справляються, ще під час екзамену перекреслюють повністю свою екзаменаційну роботу, отримують «незарах», а потім на перездачі знову пробують здати на бажану оцінку (хоча це не завжди вдається, тому ця стратегія є ризикованою). Основна екзаменаційна сесія в осінньому семестрі – в грудні, перездачі – на початку лютого.

Підхід до вивчення фінансів. В University of Mannheim вивчення фінансів істотно базується на математиці. Необхідним є розуміння понять коваріації, дисперсії, регресії, припущень, за якими отримуються оцінки параметрів МНК, похідних і множення матриць – ці знання припускаються за базу. Цікавою відмінністю від фінансів в Україні є те, що предмети, які фокусуються на аналізі фінансової звітності, в Німеччині відносять до Accounting, а не до Finance. До фінансів відносять лише предмети, пов’язані із ринками акцій, облігацій, деривативів, фінансуванням корпорацій і т. п.

З точки зору фінансів як науки, тут вважають, що фінанси – це прикладна мікроекономіка. Наприклад, у цьому семестрі маю обов’язковий предмет Corporate Finance Research, де ми розглядаємо ключові статті, які мали найбільший вплив на розвиток науки про корпоративні фінанси (починаючи з 50-х років). Більшість цих статей базуються на теорії ігор (наприклад, як взаємодіють між собою акціонери) та економетричному аналізі процесів (наприклад, як особистісні характеристики гендиректорів та особливості корпорацій впливають на заробітну плату гендиректорів).

Цікавою особливістю моєї магістерської програми (Master in Business Research) є семінари Area Seminar, на які збираються PhD-студенти та більшість викладачів кафедри. На ці семінари запрошують зовнішніх науковців (в основному із США, Канади та Німеччини), і вони презентують протягом 90 хвилин свої нові дослідження. Під час презентації триває також дискусія. На напрямку Finance такі семінари відбуваються приблизно 10 разів за семестр.

Загалом, у Німеччині, так само, як і в новій класифікації в Україні, економіка та бізнес адміністрування є чітко розмежовані, тому в основному університети пропонують окремі програми для економіки та бізнесу. Але оскільки дослідження у фінансах вважають тісно пов’язаними з економікою, в першому семестрі в мене були два обов’язкові предмети разом зі студентами Master in Economics: Advanced Microeconomics (10 кредитів) та Advanced Econometrics (10 кредитів). Також у першому семестрі в мене був обов’язковий предмет Investments (6 кредитів). На Investments ми розглядали μ-σ Preferences, вимірники ризику, теорію формування портфоліо, Capital Asset Pricing Model, Arbitrage Pricing Theory, тестування CAPM та APT, Fama/French 3-factor model, Carhart 4-factor model та більш рідкісні специфікації, інформаційну ефективність ринків, активний менеджмент.

У цьому (весняному) семестрі маю два обов’язкових предмети: Empirical Finance (10 кредитів) та Corporate Finance Research (6 кредитів). Empirical Finance фокусується на застосуванні економетрики в роботі з фінансовими даними. Цікавою особливістю цього предмету є також те, що він включає Case Study. Case Study виконує команда з 2-3 студентів, передбачає роботу з реальними фінансовими даними на кшталт статистики дохідності акцій чи дохідності фондів взаємного інвестування (mutual funds) у СШA. Аналіз даних здійснюється у програмі Stаta. На заняттях з Empirical Finance працювати з цією програмою не вчать, треба розібратися самому. Також до Case Study немає методички, в якій би пояснювалося, як треба виконати завдання. Є лише постановка завдання і окремі підказки у складних завданнях. Тобто в студента є лише знання з лекції Empirical Finance, де подано основні концепти, решту студент має розібрати сам. Позиція викладачів щодо такого методу навчання полягає в тому, що для розвитку аналітичних здібностей необхідним є саме пошук вирішення проблем студентом самостійно, а не виконання чітких інструкцій. Через такий підхід виконання Case Study, наприклад, у моєї команди, де є троє людей, займає від 40 до 60 годин групової роботи (тобто 120-180 людино-годин). Для Case Study дають два тижні на виконання, так що виконати можливо. Оцінка за Case Study становить 45% від загальної оцінки за дисципліну Empirical Finance.

Загалом, для навчання в Німеччині є характерним те, що основна відповідальність за вивчення предмету лежить на студентові. Це також відображається у розподілі кредитів між самостійною роботою та роботою в аудиторії. Більшість годин відведено саме на самостійну роботу, і тому предмет обсягом 10 кредитів має зазвичай лише 6 академічних годин роботи в аудиторії на тиждень.

У Німеччині провідні магістерські програми в галузі економіки (Мюнхен, Бонн, Маннхайм) та фінансів (Маннхайм, Франкфурт) є англомовними. Може виникнути питання, чому ці програми викладаються не німецькою мовою. Мабуть, найбільш очевидною причиною є бажання німецьких університетів привернути увагу більшої кількості іноземних студентів. Проте також важливим фактором є те, що англійська – основна мова економіки та фінансів. Викладання англійською дозволяє використовувати англомовні книги та наукові статті як основний підручний матеріал. Історично склалося, що найсильніші економічні та бізнес школи сформувалися у США та Великій Британії. Складно написати підручник, який буде більш потужним, ніж підручник, написаний професорами з MIT чи London Business School. Також, найпотужніші наукові журнали та ключові наукові статті у цих сферах видаються саме англійською. Тому аспірантура в галузях економіки та фінансів у Німмеччині є також англомовною (принаймні, в провідних університетах).

Із вибіркових предметів маю в цьому семестрі Bond Markets (Ринки облігацій) та International Asset Management. Викладач з International Asset Management – практик, голова відділу Equity & Asset Allocation у Swiss Life Asset Managers. Демонструвала на лекції окремі файли презентацій для клієнтів Swiss Life Asset Managers. Раніше я думав, що на практиці фінанси не потребують стільки економетрики та математики як, наприклад, наукові дослідження. Але виявилося, що управління активами потребує знання тих моделей, які раніше виглядали невиправдано складними.

Структура магістерської програми. Предмети в основному мають по 6-10 кредитів, тобто за семестр студент вивчає 3-5 предметів (залежно від предметів і кількості їх кредитів). Ніхто не змушує студентів вибирати дисципліни рівно на 30 кредитів в одному семестрі, головне набрати 120 кредитів за весь період магістратури. Студенти можуть брати менше кредитів (я особисто в першому семестрі брав лише 26 кредитів), можуть і більше. Але з того, що я бачив, брати більше 32 кредитів – це погана ідея навіть для сильних студентів. Ніхто також не змушує студентів закінчувати магістратуру за 4 семестри. Можна брати паузи на семестр-два (щоб, наприклад, піти на стажування), можна брати просто меншу кількість кредитів кожного семестру. Максимальна тривалість магістерки – 7 семестрів.

В University of Mannheim є дві магістерські програми в галузі бізнесу (окрім MBA): Master in Management та Master in Business Research. Обидві програми тривають 2 роки і мають 120 кредитів.

На Master in Management навчається близько 350 студентів, на Master in Business Research – 20 (я навчаюся на Business Research).

Кожна з програм поділяється на напрямки: Finance, Accounting, Taxation, Marketing, Management, Operations Management, Information Systems. Студенти Master in Business Research повинні обрати свій напрямок перед вступом в магістратуру (мій напрямок – Finance). Студенти Master in Management просто вибирають собі предмети із тих напрямів, які їм подобаються.

У Master in Management є 28 кредитів обов’язкових предметів, магістерська робота на 30 кредитів і ще потрібно пройти семінар на 6 кредитів перед магістерською роботою залежно від її теми. Решта 56 кредитів – вибіркові предмети. 

Master in Business Research є менш гнучкою програмою: 94 кредити обов’язкових предметів і 15 кредитів для магістерської роботи. Але суть у тому, що більшість із обов’язкових предметів залежить від того, на який напрям (Finance, Accounting і т. п.) студент вступив. Тобто, фактично студент Master in Business Research вибирає блок вибіркових предметів перед вступом. На першому році програми Master in Business Research студенти вивчають предмети на магістерському рівні, а на другому році – вивчають предмети PhD-рівня разом з аспірантами відповідної сфери, зокрема в мене (як студента напрямку Finance) будуть такі PhD-дисципліни: Mathematics for Economists, Advanced Microeconomics I, Advanced Econometrics I, Discrete Finance, Corporate Finance, Econometrics for Financial Markets, Behavioral Finance та магістерська робота.

Навчання в бібліотеці та мотивація студентів. Цікавою особливістю німецьких університетів (не лише University of Mannheim) є те, що студенти багато часу займаються в університетських бібліотеках. В University of Mannheim навчається близько 12 тисяч студентів. У всіх корпусах бібліотеки разом є більше 2 тисяч робочих місць із розетками, тобто в принципі можливість вчитися в бібліотеці забезпечена плюс-мінус непогано. Але під час екзаменаційної сесії все одно доводиться приходити зранку, щоб зайняти місце, бо після 10-11 ранку місць зазвичай уже нема. Бібліотеки працюють з 8-ої ранку до 23-ої. Перед та під час екзаменаційної сесії головний корпус бібліотеки працює з 8-ої ранку до 1-ої ночі, що особливо добре для студентів-«сов», які люблять поспати довше зранку, але вчаться до пізньої ночі.

Студенти надають перевагу вчитися в бібліотеці з різних причин. По-перше, в бібліотеці нічого не відволікає: всі вчаться, і ти теж вчишся. По-друге, можна використати вікна між парами з користю. По-третє, навчання в бібліотеці дозволяє не засиджуватися в чотирьох стінах свого гуртожитку, а вчитися у сприятливому середовищі такого-собі коворкінгу. Загалом, інтенсивна підготовка до сесії (7-8 годин на день 6-7 днів на тиждень) починається десь за 6 тижнів до початку екзаменаційної сесії. Є студенти, які готуються за 3-4 тижні до початку сесії, але їх успішність зазвичай не дуже добра.

Що ж змушує студентів магістратури жертвувати стільки часу та зусиль заради хорошої здачі предметів? Найбільш банальна причина – в Німеччині роботодавці (а тим паче, відбіркова комісія під час вступу в аспірантуру) дивляться на оцінки. Престижні компанії навіть автоматично відсіюють кандидатів, чиї оцінки гірші від певного рівня (наприклад, 2.0, що еквівалентно 83 в НУ «ЛП»). Також треба врахувати те, що ті студенти, які продовжують навчання в магістратурі в Німеччині, зазвичай люблять вчитися і вступають в магістратуру для прискорення свого розвитку (бо диплому бакалавра достатньо, щоб працювати). У Німеччині є розповсюдженою ситуація, коли студент після бакалаврату бере gap year і йде на рік на роботу. Я особисто стикався з людьми, які звільнилися з хорошої роботи у Франкфурті, щоби вступити в магістратуру. Зрозуміло, що ці люди чітко вмотивовані добре закінчити магістратуру, щоб потім знайти ще кращу роботу з якісно новими перспективами. Так само і з аспірантурою: на PhD йдуть лише найбільш здібні до навчання студенти, конкуренція сильна. Вступити можуть лише відмінники та студенти з оцінками «добре», котрі зможуть довести свій «відмінний» потенціал.

 

Роман Лепак —  директор департаменту ПАТ «КРЕДОБАНК», кандидат економічних наук, випускник кафедри фінансів НУ «ЛП» 2000 року

Вплив кафедри фінансів на формування мене як професіонала у сфері фінансів та банківської справи важко переоцінити.

Як рідне місто чи село часто називають «малою батьківщиною», так і кафедра фінансів є для мене «малою альма-матер». Коли згадуєш роки навчання у «Львівській політехніці», то найчастіше на думку приходять цікаві лекції, жваві дискусії на практичних заняттях, спілкування з викладачами саме в аудиторіях та кабінетах рідної кафедри фінансів.Чи не найбільша заслуга у цьому викладачів кафедри, бо саме від них, їх високого рівня кваліфікації та педагогічних талантів залежить чи зрозуміє студент не лише теорію, але й саму суть фінансів, структуру та логіку фінансового механізму. Більшість з своїх викладачів з теплотою та повагою згадуєш навіть через роки, а зустрічаючи у стінах університету чи на науковому заході — щиро радієш як хорошому другу.Вплив кафедри на формування мене як професіонала у сфері фінансів та банківської справи важко переоцінити. Почавши працювати одразу після закінчення університету та пройшовши по кар’єрним сходинка від спеціаліста до директора департаменту одного із провідних банків зі європейським капіталом, я постійно користувався як отриманим під час навчання багажем знань, так і сформованими навичками наукового пошуку, перевірки гіпотез, постійного професійного розвитку.Окремо хочу відзначити той великий вплив на формування мого економічного світогляду, який мав професор Алєксєєв. Незважаючи на високу зайнятість як завідувача кафедри, Ігор Валентинович завжди знаходив час для своїх студентів, для вдумливої та глибокої розмови про фінанси. Саме під впливом професора Алєксєва була написана перша наукова стаття у збірник студентських робіт, взято участь у першій конференції, прийнято рішення про вступ до аспірантури. Саме під його науковим керівництвом я працював над дисертацією на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук, яку успішно захистив.Переконаний, що для абітурієнтів, які прагнуть працювати в банках, страхових та фінансових компаніях, казначейській службі та вступають цього року в університет, кафедра фінансів та її викладачі допоможуть сформуватись як професіоналам, обрати найбільш близьку спеціалізацію та почати будувати кар’єрну стежку вже на старших курсах навчання.

Лучко Галина Йосипівна — к.е.н., асистент кафедри технологій управління ННІ АПО Національного університету «Львівська політехніка», заступник зав. кафедри ТУ з навчально-методичної роботи.

У рамках мого дисертаційного дослідження на тему «Формування і реалізація інвестиційних стратегій суб’єктами ринку похідних цінних паперів» за спеціальністю 08.00.08 — Гроші, фінанси і кредит я тісно співпрацювала з викладачами та керівництвом кафедри.

Під час здійснення наукових досліджень я тісно співпрацювала з кафедрою фінансів. Хочеться відзначити чудовий викладацький склад кафедри. Тут працює сильна команда висококваліфікованих викладачів, професіоналів своєї справи, до яких завжди можна звернутися за порадою та допомогою. Особливо мене вразила щирість та доброзичливість викладацького колективу, бажання ділитись інноваційними ідеями, досвідом. Я дуже вдячна викладачам кафедри фінансів за їх професійні рекомендації та поради! Особливу подяку хочу висловити завідувачу кафедри фінансів Алєксєєву Ігорю Валентиновичу за підтримку та фахове консультування!

 Бажаю кафедрі успішного розвитку, сподіваюсь на підтримку та подальшу успішну співпрацю!
 

Випускниця кафедри фінансів Олена Дзюбан-Белей !

 Сьогодні трохи важко пригадати детально, що ж такого написати про своє навчання у НУ «Львівська Політехніка», бо давно це було  2001-2005 ,  хоча мене точно не полишає вдячність вишу за моє дуже раннє усвідомлення того, що для того, щоб чогось досягти, потрібно працювати регулярно, а не час від часу.

Тільки через декілька років по закінченню розумієш , що на кафедрі нас вчили реаліям життя  і бізнесу, тільки в мініатюрі. З того часу я точно знаю, що за кожну «халяву» в роботі прийдеться «платити» ( чого тільки варте переписування конспектів трьома різними ручками за енки на лекціях  ), що нюанси важливі; потрібно чітко розуміти свою ціль, щоб її досягти (от до прикладу, чи часто задумуєтесь, де Ви себе бачите через 5 років?); з людьми завжди можна домовитись, якщо ти чогось щиро бажаєш ( я працювала з третього курсу і викладачі завжди йшли на зустріч щодо гнучкого графіку відвідування).

З часу закінчення ВУЗу я працювала у різних сферах, але кожного разу розуміння фінансових процесів додає мені впевненості в собі і за це дякую НУ Львівська Політехніка.

А ще я  щоразу радію, коли зустрічаю свого керівника дипломного проекту, ніби зустрічаєш старого друга :). Для мене це означає, що час проведений в стінах НУ «Львівська Політехніка», зокрема на кафедрі фінансів, був точно того вартий.

Бажаю і вам згадувати своє навчання з вдячністю та посмішкою!

Олег Демків

Директор департаменту фінансів Львівської облдержадміністрації

Працюючи більше 30 років у сфері публічних фінансів, я завжди усвідомлював необхідність постійно  навчатись, акумулювати знання та досвід а також передавати свої навики іншим. Результатом такого підходу до справ стало те, що у 2006 році в Інституті регіональних досліджень НАН України я захистив дисертацію та здобув науковий ступінь кандидата економічних наук. Так трапилось, що доля звела мене із завідувачем кафедри фінансів НУ «Львівська політехніка» професором Ігорем Валентиновичем  Алексєєвим, який був членом спеціалізованої вченої ради по захисту моєї дисертації. І саме він запропонував мені приєднатись до «команди політехніків» щоб передавати свій досвід та знання майбутнім фінансистам, що я із задоволенням зробив. 

З тих пір між Департаментом фінансів облдержадміністрації та Кафедра фінансів НУ «Львівська політехніка» розпочалось тісне ділове співробітництво. Працівники нашого департаменту для студентів читають лекції, проводять практичні заняття, допомагають студентам в написанні дипломних робіт, часто є членами приймальних та екзаменаційних комісій. З іншого боку, викладачі кафедри фінансів часто здобувають додатковий практичний досвід у місцевих фінансових органах, приймають участь у громадських обговореннях найактуальніших бюджетних питань області.Чимало студентів кафедри фінансів проходять практику у фінансових органах. Саме це і є запорукою того, що студенти Політехніки є найбільш підготовленими до конкурсного відбору при прийнятті на роботу у сфері публічних фінансів  області.

 

Випускниця кафедри фінансів «НУ Львівська політехніка»

Аня Венжівська

Як я поступала?  Оооо… це довга історія дівчинки з невеличкого провінційного містечка. Потрапивши в головний корпус НУ «Львівська політехніка», я побачила довжелезні списки бажаючих поступити. Що я зробила? Розвернулась і пішла.  Вже ось зараз скажу – ніколи так не робіть, вірте в себе. Зрештою, я подала документи в Інститут новітніх технологій та управління імені В. Чорновола, який згодом приєднали до сім’ї політехніків. Чесно, це як заново прийти на перший курс. Ось тут я скажу – що випадковості не випадкові, я опинилась там де і мала б бути з першого дня навчання. Що дає нам навчання у Політехніці? Можливо, гарантії успішної кар’єри, чи мега прорив у науці? Моя відповідь – ні. Цю гарантію ви можете забезпечити собі самі, своєю наполегливістю та бажанням знати все і трохи більше. Політехніка Вам дасть команду професіоналів, які знають і люблять свою справу – вони це ваш ресурс на шляху до мети. Ваша справа як ви його використаєте. Задавайте питання, цікавтесь тим що відбувається навколо, у світі. Якщо ви із задоволенням поглинете те що вам дасть кожен викладач від себе: починаючи від особистісних якостей, закінчуючи рівнем професіоналізму, у вас на виході буде трохи більше ніж диплом. У вас буде сформоване бачення себе та впевненість що я маю чудовий фундамент для початку свого шляху по сходинках професійного зросту. Що я скажу в кінці? Скажу, що не соромтесь не знати, соромтесь не хотіти навчитись . Успіхів усім!

 

Оля Різник – випускниця кафедри фінансів НУ «Львівська політехніка», 

Економіст АТ «Галичфарм» Корпорації Артеріум

Навчання на кафедрі фінансів НУ «Львівська політехніка» -  це колосальне задоволення, це вже той початковий досвід, який знадобиться в майбутньому. Цікаві лекції та корисні практичні, розв’язування задач всією групою на коридорах, буде що згадати кожному студенту). А найголовніше, що дані конспекти пригодились в майбутньому, по них легко було готуватись до співбесід,  а зрештою, можна було використовувати й в роботі. Тішусь, що працюю по спеціальності і коли змінюєш роботу  ніколи не знаєш, який з конспектів прийдеться діставати на цей раз.

Викладачі кафедри  це професіонали своєї справи, це неймовірно круто, коли викладач-практик.  Їхній досвід безпосередньої роботи на підприємстві, в банку, страховій компанії  чи держструктурі це не «сухі» лекції без перспективи подальшого застосування цих знань. Тепер і я б могла чимось поділитись)) і сказати «вчіть все, бо воно пригодиться». Свого роду, кафедра це те місце де допоможуть розібратись і порадять, навіть коли навчання вже закінчилось.

 

Дмитрів Микола 

Старший консультант з трансфертного ціноутворення KPMG Ukraine Ltd «ФІНАНСИ» ОБРАТИ ЧИ НІ?

Рішення звісно приймати Вам - абітурієнтам, але щоб не довелося робити вибір, як то кажуть - «наосліп», коротко розповім про свій досвід та куди мене привело навчання на кафедрі фінансів НУ «Львівська політехніка». Як я обирав майбутню професію після закінчення школи? Скажу відверто, відповіді у мене на той момент не було. Довелося довіритися інстинктам, любові до математики, цифр та порадам близьких і друзів, що пов‘язали своє життя із економікою та підприємництвом.  Навчання, яке воно? Інше аніж у школі. Пригадую, як із перших днів було незвичним відчувати ставлення до себе як до особистості, а не як до підлітка без власної волі та чітко вираженої думки. Відкритість та щирість викладачів до нас, студентів, сприяли формуванню дружньої атмосфери та довіри, спрощували проблемні ситуації та заохочували до здобуття знань. Чимала увага викладацькою складу була присвячена позакласній роботі. Ми постійно отримували від наставників інсайти про освітні подій: конкурси, олімпіади, конференції, літні школи, які могли б стати цінним багажем при написанні першого CV та здобутті омріяного місця роботи. Серед іншого, варто відзначити покращення матеріально-технічної бази. Для прикладу, на останніх роках навчання усі студенти кафедри фінансів отримали доступ до електронного кабінету, де зберігались тексти лекцій, приклади завдань та інші інформація необхідна для вивчення окремо взятого предмету. Такий ресурс дозволив оптимізувати виклад теоретичного матеріалу. Викладачі, по більшій мірі, могли зосередитись на ключових (практичних) аспектах вивчення дисциплін, ділилися особистими прикладами та досвідом, замість того аби начитувати теорію та зводити зацікавленість аудиторії «до нуля».  Куди мене привела освіта здобута на кафедрі фінансів? Безумовним плюсом освоєння фінансів є те, що окрім базових знань обліку, аудиту, економіки підприємства студенти отримують розуміння суті бізнес-процесів, які лежать в основі кожного показника фінансової звітності. Такі навички привели мене у робоче крісло, де процес навчання не лише не закінчився, але й, у значній мірі, продовжився до цього моменту включно. У 2016 році, я розпочав кар‘єру у консалтинговій компанії KPMG Ukraine. Компанія є членом міжнародної мережі фірм-членів KPMG International, яка об'єднує 189 000 професіоналів у понад 150 країнах світу. До переліку послуг компанії належать: аудит, податкове та юридичне консультування, управлінський консалтинг, супроводження процесів злиття, реструктуризація бізнесу, тощо. Для себе я обрав галузь міжнародного оподаткування, оскільки мене завжди цікавило як працюють мультинаціональні корпорації, де зосереджується управління, виробництво та торгівельні підрозділи таких компаній. Про практичні аспекти роботи можна розповідати довго, і можливо на даному етапі для Вас це стане навіть дещо виснажливим, однак головне криється в тому, що професія фінансиста багатогранна і не полягає включно в розрахунках та аналізі грошових потоків. Якщо існує бажання та мотивація, кожен може знайти для себе той напрямок, що приноситиме задоволення, викликатиме інтерес до саморозвитку та, звісно, забезпечуватиме достойну матеріальну винагороду.  Як перспективи у майбутніх студентів? Економіка та фінанси були, залишаються і будуть частиною кожного суспільства. Тому для тих хто по-справжньому хоче пов‘язати своє життя із професією фінансиста завжди знайдеться місце на ринку. Аби краще зрозуміти де ми зараз, та що нас потенційно чекає у майбутньому наведу короткий інсайт. Впродовж останніх років міжнародний бізнес все частіше вдається до реорганізації адміністративних (в т.ч. фінансових) функцій та створення єдиних центів обслуговування, так званих Shared Delivery Centers (SDC). Цього року на 8-й щорічній церемонії нагородження CEE Business Services Summit & Awards Львів здобув перемогу в категорії «Emerging CityCEE». Це означає, що наше з Вами місто визнано кращим для розміщення бізнес-аутсорсингових центрів у Центральній та Східній Європі. Така нагорода сприятиме новим іноземним інвестиціям та створенню робочих місць для майбутніх випускників-фінансистів. До слова, у Львові успішно працює SDC корпорації Nestle, що надає робочі місця більше 1500 працівникам. Серед нових таких центів можна виділити SDC створені на базі KPMG та PricewaterhouseCoopers (PWC). З поглибленням євроінтеграційних процесів кількість таких установ у Львові лише зростатиме, а разом із тим ростиме попит на працівників для сфери обліку, фінансів, податкового управління.

 

Тарас Баранецький -  випускник кафедри фінансів 2008 року, Директор Агенції регіонального розвитку Львівської області

Навчання на кафедрі фінансів дає можливість отримати ґрунтовні знання з актуальних дисциплін бюджетного менеджменту, банківської справи та страхування. Особливістю навчання, на мою думку, є математична основа предметів, що гарантує випускнику-фінансисту затребуваність на ринку праці. «Ізюминкою» кафедри є її професорсько-викладацький склад, який своєю відкритістю та професіоналізмом створює унікальну атмосферу, коли навчатися стає цікаво, а самі викладачі стають колегами та старшими друзями. За 11 років роботи в різних сферах, жодного разу не пошкодував про свій вибір отримати базову фінансову освіту. Вона дозволяє впевнено почуватися в різних середовищах та ситуаціях.

 

Микола Черхавий (випуск 2005 року)

 заступник начальника комерційного управління Державного підприємства Укрспирт

Коли на п‘ятому курсі навчання в Львівській Політехніці я пішов на роботу в Приватбанк, то побачив там цікаву традицію : всі працівники (від голови правління до простих спеціалістів) повинні були прочитати декілька книжок в квартал. І не просто собі книжочок... ідеї та думки з цих книжок мали екстраполюватись в реальні заходи: покращення обслуговування клієнтів та оптимізації процесів в самому банку. Такий підхід до роботи сприймався далеко не всіма. Навіть «старожили» деколи ставились до таких «читань» скептично.... Але мені, «студеру», ще навіть без магістерського диплому це було до душі. Зразу згадав як під час четвертого курсу навчання на кафедрі фінансів НУ ЛП ми виходили далеко за рамки підручників, надиктовування лекцій, зазубрювання конспектів. Ми розширювали свій горизонт новою бізнес-літературою, сміливими дискусіями з викладачами... і навіть аналізом стетей дуже серйозного на той час видання «Поступ»... І я знаю: завдяки також і ЦИМ викладачам, цим програмам і курсам я зміг прийти в 2004 році в банк економістом, а вже в 2008 році стати заступником директора філії.

 

Марків Ірина, магістр випуску 2016 року 

На кафедрі фінансів Національного університету «Львівська політехніка» я навчалась у період 2011 – 2016 років. Це був надзвичайно насичений період цікавого та наполегливого навчання, необмежених науково-практичних можливостей, особистісного і професійного розвитку. Пригадую, обираючи напрям навчання, я чітко знала, що хочу обрати саме сферу фінансів. З вибором університету я також не сумнівалась і прийняла рішення під час перших відвідин Політехніки. Викладачі університету завжди надихали та мотивували розвиватись поглиблено і брати активну участь у науково-дослідницькій діяльності. Згадую приємнозворушливі емоції під час першої доповіді на конференції на другому курсі, тоді мені захотілось надалі розвиватись у науково-практичному напрямі. У процесі навчання я брала участь у багатьох національних та міжнародних конференціях, олімпіадах, Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, стипендіальній програмі «Завтра.UA», де стала переможцем або ж отримувала призові місця. Моїми навчальними та науковими успіхами я завдячую викладачам кафедри фінансів, які своїм професіоналізмом та працею завжди надихали на навчання, нові ідеї та постійний розвиток. Дуже мені подобались прикладні задачки, цікаві проекти та корисні завдання, які допомагали засвоювати матеріал та застосовувати його на практиці. На п’ятому курсі я стала переможцем програми «Leopolis for Future» та отримала унікальну можливість стажування в інвестиційному фонді «Abris Capital Partners» у Варшаві, де мала чудову змогу отримати практичні навики у одній із найулюбленішій сфер фінансів. Також я брала участь у нідерландському конкурсі «Diamond Boot Camp», завдяки якому я мала нагоду постажуватись, а згодом і попрацювати у сфері фінансового консалтингу. Після закінчення університету я продовжую шукати та використовувати можливості для професійного розвитку в Україні та поза її межами. Нещодавно я перемогла у німецькій стипендіальній програмі «The Internship Programme of German Business for Ukraine» та пройшла стажування у міжнародній компанії METRO AG. Моя мотивація та натхнення вдосконалюватись постійно посилюється, і я дуже вдячна кафедрі фінансів за прекрасний професійний старт, міцну базу знань та чудові можливості.

 

Роман Іконяк, власник групи компаній Floorbest, лідер ринку матеріалів для підлог та стель усіх рівнів складності 

«Будь-який бізнес потребує кваліфікованих кадрів. В групі наших компаній працюють, проходили практику випускники кафедри фінансів Львівської політехніки. Хочу відзначити, що випускники цієї кафедри, крім ґрунтовних знань, навчені вчитися, вникати в проблему, а не вирішувати її поверхово».

 

Русіян Артур

Кафедра фінансів НУ «ЛП» – це можливість отримати фінансову освіту світового рівня вдома, в Україні

Мені пощастило здобути диплом бакалавра бізнес-адміністрування (BBA) з відзнакою в школі бізнесу ім. Сеймура Шуліха у Торонто. Навчання в магістратурі я вирішив продовжити на кафедрі фінансів «Львівської політехніки». Перед початком навчального року я був готовим до того, що постану перед певними труднощами, адже розумів, що між канадськими і українськими навчальними програмами можуть існувати суттєві відмінності. Проте мої переживання дуже швидко виявилися абсолютно невиправданими. Серед одногрупників в мене одразу з’явилося багато нових друзів, а рівень викладання був нічим не нижчим, ніж Західний. Перший семестр я закінчив на відмінно, і вже навесні мені довірили честь представляти «Політехніку» на Всеукраїнській студентській олімпіаді з дисципліни «Фінансовий менеджмент» в Луцьку. Завдяки чудовій підготовці, отриманій на кафедрі, мені вдалося увійти в число переможців олімпіади, зайнявши 3 місце. Кафедра дала мені можливість активно включитися у наукову роботу. Моя доповідь на Всеукраїнській конференції молодих науковців на тему «Кількісне пом’якшення», підготовлена разом з професором кафедри Г.О. Партин, була відмічена оргкомітетом конференції дипломом І ступеня. Це надихнуло мене продовжувати працювати над зазначеною темою і публікувати результати своїх досліджень у фахових виданнях. Широкі міжнародні зв’язки кафедри дарують студентам шанс пройти стажування і працевлаштуватися у багатьох країнах Європи та світу. Завдяки кафедрі я отримав можливість по закінченні навчання влітку пройти стажування у інвестиційній компанії Mezzanine Management у Варшаві. Я відчуваю, що всього за рік навчання на кафедрі фінансів НУ «ЛП» я значно підвищив свою професійну кваліфікацію і завів багато чудових знайомств, які залишаться зі мною на все життя. Кафедра фінансів НУ «ЛП» – це можливість отримати фінансову освіту світового рівня вдома, в Україні. 

 

Музичук Інна  - магістр кафедри фінансів (2017р)

Головне не кількість записів у трудовій книжці, а знання і навички, які ми здобуваємо, перш за все, в університеті.

Рано чи пізно, кожен із студентів, особливо на старших курсах, задумується про пошук роботи. Проте багатьом зробити перший крок до початку омріяної кар’єри заважає безглуздий стереотип, що без трьох років досвіду роботи і двох дипломів про вищу освіту ваші шанси на отримання достойної посади дорівнюють нулю. Хочу вас запевнити, що це далеко не так. Адже головне не кількість записів у трудовій книжці, а знання і навички, які ми здобуваємо, перш за все, в університеті. Насправді величезний вплив на формування в кожному із нас майбутнього фахівця здійснює саме ВНЗ, а якщо точніше – кафедра, на якій ви безпосередньо навчаєтесь. Вступаючи до НУ «Львівська політехніка» 5 років тому я довго вагалась, перед тим як обрати напрямок «Фінанси і кредит» серед інших спеціальностей ІНЕМу. І ось, навчаючись на четвертому курсі, коли після успішно пройденої співбесіди я отримала посаду бухгалтера, я зрозуміла, що зробила на 100% правильний вибір. Адже кафедра фінансів готує спеціалістів широкого профілю, які мають відмінні аналітичні здібності, ґрунтовні знання з широкого спектру дисциплін, чудово орієнтуються у специфіці роботи та фінансовій звітності не лише підприємств, а банків і страхових компаній. Майбутній випускник кафедри фінансів прекрасно володіє знаннями фінансового аналізу, податкового законодавства, бухгалтерського обліку, ринку цінних паперів та фінансових послуг, банківської діяльності та діяльності страхових компаній. Не варто забувати і про велику кількість різноманітних за напрямками і складністю лабораторних робіт, після яких студенти кафедри стають просто «гуру» Excel, що в нас час так цінується роботодавцями. Так, приступаючи до роботи, я не мала досвіду роботи бухгалтера, проте, завдяки чотирьом рокам навчання я «була на ти» із фінансовою звітністю підприємства, чудово розуміла сутність кожної статті балансу і могла проаналізувати наслідки зміни того чи іншого показника. Мені не було потреби вчити «з нуля» податковий кодекс, адже на кафедрі фінансів працюють чудові викладачі (податківці в минулому), які легко і доступно, при чому на конкретних прикладах, навчають основ податкового обліку та механізму нарахування і сплати податків. Варто відмітити, що завдяки знанням страхової діяльності, мені згодом доручили оформлення автоцивілок та договорів «КАСКО» для службових автомобілів. Як не дивно, проте в роботі бухгалтера надзвичайно корисним виявилось вміння, набуті з дисципліни «банківська система», а саме здатність порахувати, який з різних банківських депозитів принесе більші прибутки, або який з кредитів є більш вигідним для компанії. Працюючи вже рік і паралельно навчаючись на магістратурі, можу запевнити, що поєднувати роботу із навчанням на стаціонарі – цілком реально. Адже всі без винятку викладачі кафедри фінансів дуже лояльно ставляться до працюючих, намагаючись давати цікаві і корисні індивідуальні завдання, які безпосередньо пов’язані з поточною роботою студента. Якщо виникають якісь запитання чи необхідна консультація викладача з тієї чи іншої проблеми – немає потреби постійно відпрошуватись з роботи, всі необхідні питання можна вирішити по електронній пошті. Навчаючись і працюючи одночасно, ви матимете унікальну можливість застосовувати нові знання одразу на практиці, що, безсумнівно, позитивно позначиться на якості вашої роботи і її цінності для керівництва компанії. Адже викладачі слідкують за новинами та змінами в чинному законодавстві, постійно адаптовуючи конспект лекцій та практичний матеріал, щоб студенти завжди оперували лише актуальною інформацією. Підсумовуючи, хочу висловити величезну подяку своїй кафедрі фінансів і всім викладачам, за отримані знання і навички з широкого профілю дисциплін, які допомагають мені в роботі, за розуміння і підтримку, а також за те, що, насамперед, навчили всіх нас думати, аналізувати, мислити і знаходити вирішення будь-яких задач.

 

 Роман Гелета

Фінанси – мій вибір!

Всім привіт! Мене звати Роман Гелета, я магістр фінансів і хочу розповісти Вам, чому це круто! Сам я з Львівської області, і економічний напрямок обрав ще у 10 класі, коли поступив у Дрогобицький педагогічний ліцей. Завершив його з золотою медаллю, успішно здав ЗНО і поступив у НУ «ЛП». Насправді спочатку я не цілком уявляв, що означає бути фінансистом, однак поглиблюючи свої знання, я зрозумів, що просто всі хочуть взяти на роботу саме фінансиста. Професія вимагає дуже широкий кругозір, фінансист бачить, як функціонує економіка в цілому, і це дозволяє йому мислити інакше – адже він є спеціалістом у всіх елементах економічного життя. Може скластися враження, що спеціаліст такого широкого профілю має заробляти багато… Так воно і є! Статистично це є найбільш оплачуваною професією, адже саме фінансист може врятувати компанію від банкрутства, а хороший фінансист навіть може зробити так, щоб фірма до нього ніколи не дійшла. Широкий профіль дає можливість працювати у всіх фінансових установах, а високий рівень підготовки дасть Вам можливість працювати в любій країні світу. Особисто я більше зацікавився страхуванням, двічі їздив на олімпіаду з цього напрямку, де здобув номінацію «За глибокий аналітичний підхід у розв’язанні практичних завдань», захистив диплом на тему «Аналізування ефективності страхової компанії». Хочу і далі працювати в цій сфері, цю любов прищепили мені викладачі нашої кафедри. Взагалі, чим більше я ознайомлювався з кафедрою та її роботою, тим більше розумів, що я саме там, де треба і це навчання мені подобається. Про що варто сказати, так це те що економічна наука швидко змінюється і викладачі завжди викладають тільки те, що актуальне на сьогодні. Кафедра робить багато для вдосконалення студентів, мотивує до саморозвитку, написання наукових праць, шукає і організовує нові можливості для студентів, такі як отримання подвійного диплому за кордоном, і це дуже тішить. За час навчання я ні разу не пошкодував, і розумію – я зробив правильний вибір. І всім, хто планує вибирати наш напрямок – Ви обираєте не тільки професію, Ви обираєте всю сім’ю фінансистів!

 

Кафедра фінансів очима студентів третього курсу

Навчання на кафедрі фінансів  для нас є не лише чудовим фундаментом у галузі фінансів, але й незабутнім досвідом, що розширив наші знання та відкрив нові горизонти!

 

Катерина Чередніченко (ФБ-32):

За час, навчання на кафедрі фінансів, я отримала універсальні знання. Найголовніше, як на мене, це збір інформації та її подання. Дані навички можна використовувати в будь-якій сфері.

Анета Стефанко (ФБ-31):

Хочу подякувати викладачам за здобуті навички аналізу інформації і використання її в практичних сферах, наприклад написання тез або наукових робіт.

Ольга Пацкаль (ФБ-31):

Я вдосконалила свої навички роботи в команді, розвинула вміння ефективно ділити та делегувати завдання. Окрім цього, переборола страх виступів перед іншими, навчилась чітко, розумно та структуровано формулювати та викладати свої думки.

Тетяна Грицюк (ФБ-31):

Кафедра фінансів навчила мене дослідницьких навичок і дала можливість розвиватися як особистість. Я відкрила нові інтереси та навчилася самостійності. Але найбільш цінне це люди.

Юрій Олійник (ФБ-31):

Наша завідувачка кафедри Марія Костянтинівна завжди говорила, що найкраща навичка для фінансиста - вміти зі всіма добре дружити, бо насамперед наше оточення створює тебе, тому недарма фінанси - це насамперед відносини.

 

Володимир Коломієць (ФБ-31):

Завдяки кафедрі фінансів ми маємо змогу здобувати не лише теоретичні, а й практичні знання і навички. До нас регулярно приходять фахівці-практики із ПриватБанку, Банку «Львів», Радабанку. Також із великих аудиторських фірм, таких як PWC. Маємо змогу отримувати досвід від працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, а саме: Пенсійного фонду, Казначейства, Податкової служби, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.

 

Марія Малюська (ФБ-32):

Їхні історії успіху, реальні кейси та досвід, створюють атмосферу, яка надихає на створення свого власного шляху. Це дозволяє нам не тільки отримувати знання, а й навички для побудови успішного життя.

 

Вікторія Гріневич (ФБ-31)

Дякуємо викладачам кафедри за вкладенні у нас старання, за те, що ніколи  не шкодують свого часу і емоцій для нас!!!

Оновлено 2 місяці 1 тиждень тому