Науковий напрям кафедри - моделювання систем забезпечення конкурентоспроможності торговельних підприємств на основі економіко-управлінських і комунікаційно-інформаційних інновацій.
Науково-педагогічний персонал кафедри підприємництва та екологічної експертизи товарів активно поєднує викладацьку роботу із науково-дослідною діяльністю, що сприяє підвищенню рівня ефективності навчального процесу, удосконаленню змісту навчання із урахуванням сучасного стану і тенденцій розвитку економічної, фінансової та інноваційної діяльності, впровадженню передових форм навчально-методичного забезпечення підготовки фахівців, покращенню методики викладання тощо.
Науковий пошук викладачів, аспірантів та докторантів спрямований на удосконалення методичного інструментарію із формування системи управління підприємницькими структурами на засадах забезпечення їх конкурентоспроможності, теоретичне дослідження управління підприємницькими структурами, визначення та вирішення методологічних проблем підприємництва та торгівлі в умовах сталого розвитку.
Наукова робота кафедри здійснюється за напрямами:
- виконання держбюджетних і госпрозрахункових науково-дослідних робіт;
- підготовка та публікація наукових праць (монографій, статей, тез доповідей тощо) у провідних вітчизняних і закордонних виданнях;
- підготовка дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора філософії та доктора наук аспірантами і викладачами кафедри;
- наукове стажування і підвищення кваліфікації професорсько-викладацького складу кафедри в навчальних закладах в Україні та за кордоном;
- участь викладачів кафедри в наукових конференціях і семінарах різних рівнів;
- наукове співробітництво з провідними науковими й освітніми закладами, підприємствами й організаціями різних організаційно-правових форм, форм власності і видів економічної діяльності;
- консультування вітчизняних бізнес-структур з широкого кола економічних питань;
- керівництво НДР студентів із залученням талановитої молоді до наукової роботи через участь у конференціях, симпозіумах, конкурсах тощо.
Науково-дослідні роботи:
«Розвиток форм торговельного підприємництва та інструментів експертизи безпечності товарів» (номер державної реєстрації 0115U000452 – завершена НДР у 2019 р.). Керівник д.е.н., професор, завідувач кафедри ПЕЕТ Князь С.В.
«Трансфер, дифузія і комерціаліація інновацій у сфері збереження довкілля та відтворення природних ресурсів» (номер державної реєстрації 0115U000451 – завершена НДР у 2019 р.). Керівник д.е.н., професор, завідувач кафедри ПЕЕТ Князь С.В.
«Моделювання конкурентного підприємництва в системі положень концепції сталого розвитку» (номер державної реєстрації 0120U100398 – терміни виконання: 2020-2024 рр.). Керівник д.е.н., професор, завідувач кафедри ПЕЕТ Князь С.В.
Науково-дослідна лабораторія кафедри
З 2019 року при кафедрі підприємництва та екологічної експертизи товарів функціонує науково-дослідна лабораторія (НДЛ-124) експертизи якості та безпечності товарів (науковий керівник лабораторії – д.е.н. проф. С.В. Князь).
Лабораторія сформована з метою організації проведення наукових досліджень, виконання науково-дослідних робіт, надання наукових та консультаційних послуг, виготовлення наукової продукції на замовлення підприємств, організацій, установ та фірм, провадження інноваційної діяльності.
Перелік виконаних та діючих госпдоговорів кафедри:
НДР 'г/д № 68 (02.05.2019 - 30.11.2020) «Розроблення моделі інформаційно-аналітичного супроводу прийняття і реалізації інженерно-технологічних рішень»;
НДР 'г/д № 952-2022 (01.06.2022 - 30.03.2023) «Розроблення моделі розвитку системи управління інноваціями у е-бізнесі»;
НДР 'г/д № 938-2022 (02.05.2022 - 30.11.2024) «Розроблення моделі управління підприємницькими ризиками в системі цінностей сталого розвитку»;
НДР 'г/д № 48-2023 (27.03.2023 - 27.09.2023) «Розроблення механізму позиціонування підприємством об’єктів трансферу під час формування і реалізації трансферного потенціалу»;
НДР 'г/д № 175-2023 (26.09.2023 - 28.09.2024) «Розвиток торговельно-логістичних систем із урахуванням актуальних вимог до споживчої безпеки».
Наукові публікації кафедри
Працівники кафедри активно публікують результати виконуваних наукових досліджень у монографіях і виданнях, що індексуються у науково-метричних базах Scopus і Web of Science, зокрема. Так, з 2011 року кафедрою опубліковано більше 10 монографій, понад 400 статей у наукових фахових виданнях, близько 100 статей, що індексуються у міжнародних науково-метричних базах даних. Працівники кафедри взяли участь у роботі понад 100 конференцій.
Науково-дослідна робота студентів
Студенти кафедри щорічно беруть участь і стають призерами Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів студентських наукових і кваліфікаційних робіт. Упродовж останніх років призові місця отримували такі студенти– Дзвоник В., Яворський С., Вихристюк В,. Чабан С. та інші.
Більше половини студентів спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» активно беруть участь у студентських наукових конференціях, окремі з них мають спільні публікації у наукових фахових виданнях і виданнях, що індексуються у науково-метричних базах даних.
Кафедра веде підготовку висококваліфікованих наукових кадрів через аспірантуру. За час існування кафедри її співробітниками захищено докторську дисертацію (Фарат О.В), кандидатську дисертацію (Косовська В.В.) та докторів філософії (Русин-Гриник Р.Р., Стахурська С.В.).