Міжнародна діяльність

Кафедра активно співпрацює з Поморською Академією у Слупську (Польща). Починаючи з 2-го курсу кращі студенти мають Кафедра активно співпрацює з Поморською Академією у Слупську (м. Слупськ, Польща). Починаючи з 2-го курсу кращі студенти мають можливість пройти семестрове навчання в Польщі за програмою обміну, а також за бажанням – навчатися відповідно до підписаної угоди за програмою «Подвійний диплом» (5 семестрів у Львівській політехніці та 3 семестри у Поморській Академії) і отримати одразу два дипломи – український і польський. 
У 2019 році викладачка кафедри Марія Руда стала переможцем гранту BUP Mobility Research Grant 2019. Робота мала міждисциплінарний характер, адже до її реалізації залучались експерти з питань екологічного захисту, соціологи, економісти та експерти Цілей сталого розвитку.
У 2022 році викладачі кафедри взяли участь в проєкті BUP ESD Science Lab. Проєкт був спрямований на проведення спільних досліджень науковців різних країн Балтійського регіону.

1

Учасники проєкту BUP ESD Science Lab в Рижському технічному університеті (RTU - Rīgas Tehniskā universitāte), м. Рига, Латвія

22 листопада 2019 року викладачі кафедри взяли участь у II сесії Проекту ЮНЕСКО «Національна школа-лабораторія для школярів – інструмент реалізації повістки 2030» на базі Міжнародного державного екологічного інституту ім. А.Д. Сахарова Білоруського національного університету.

2

У 2021 році студентка магістерського курсу ТЗПЕ-11 Войтович Софія-Саманта стала студентським амбасадором The Baltic University Program (BUP).

3

В 2021 році вона стала представником університету у міжнародному симпозіумі The BUP Symposium 2021. Симпозіум включав в себе 9 різних секцій.

Викладачі та студенти традиційно беруть участь в роботі Global Learning in Agriculture Conference. На кафедрі в рамках програми visiting-professor проводять факультативні курси Меланія Міллер-Фостер (Miller Foster, Melanie Joy) – професор Університету штату Пенсільванії, м. Пенсильванія, США; Мірослав Борковскі (Mirosław Borkowski) – віце-ректор Гданської школи вищої, м. Гданськ, Польща; Хасрата Арджуменд (Hasrat Arjjumend) – президента та генерального директора, представник Інституту Гресрутc (The Grassroots Institute), м. Монреаль, Канада та Тиніс Теппанд (Tõnis Teppand) – викладач кафедри сільського та водного господарства, Естонський університет наук про життя, м. Тарту, Естонія.

Викладачами кафедри підготовлено друге видання Міжнародні Принципи та Стандарти для Практики екологічного відновлення. Українське видання перекладено доцентом кафедри ЕБПД Марією Рудою, адаптовано для українського читача проф. кафедри ІМР Тарасом Бойком, підготовлено до друку кафедри ЕБПД Ольгою Кузь за сприяння директора Інституту сталого розвитку ім. В. Чорновола проф. Олександра Мороза. Стандарт узгоджує та доповнює Розширені стандарти практики природоохоронної діяльності та доповнює REDD + соціальні та екологічні стандарти (REDD + SES 2012) та інші рекомендації щодо охорони довкілля.

4

Студенти кафедри Марія Троняк та Войтович Софія-Саманта отримали сертифікати за успішне завершення програми міжнародного факультативного курсу «Системи управління знаннями та підтримки прийняття рішень», Гданська школа Вища, м. Гданськ, Польща

У 2021 році на кафедрі проводились Зимові міжнародні школи: "Успішний старт кар'єри", лектором якої став Ігор Олексів – партнер Nexia DK та "Екологічна безпека України: виклики чи можливості?", лектор – Марія Руда, до роботи школи долучились викладачі та студенти Університету штату Пенсильванія, США.

Починаючи з літа 2022 року та впродовж року доцент кафедри Марія Руда долучилась до робочої групи EUA Green Deal task-and-finish group та вже з вересня 2022 року працювала спільно з колегами над Зеленою угодою Після запуску універсального бачення Європейської зеленої угоди, EUA створив Green Deal task-and-finish group для своєї діяльності в цій ключовій сфері. Група контролюватила розробку дорожньої карти для EUA та надала загальний досвід і внесок для покращення видимості університетів у Зеленій угоді. Також Марія Руда є експерткою в проєкті з оцінки екологічного сліду продукції (ЕСП) у рамках виконання компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment).

Завідувач кафедри Ігор Петрушка уже є членом Комітету рецензентів EPS SGEM GeoConference. Міжнародна мультидисциплінарна наукова геоконференція SGEM є однією з найбільш визначних та престижних подій у галузі наук про Землю та планету. Впродовж 23 років вона об’єднує науковців, дослідників, теоретиків і практиків з усього світу для обміну та просування нових відкриттів, підходів та інноваційних технологій у своїх конкретних сферах. Однією з головних цілей SGEM GeoConferences є залучення різноманітних освітніх, ділових, некомерційних і політичних інституцій до широкомасштабної дискусії з метою започаткування нового шляху всесвітньої наукової співпраці та сприяння ефективності розв’язання екологічних і соціальних проблеми. Для реалізації цього ідеалу геонауковці повинні розширити свою співпрацю за межі традиційних геонаук.

 

Міжнародні наукові заходи ПВС кафедри ЕБПД

Кількість міжнародних
наукових заходів, за участю
професорсько-викладацького
складу та наукових
працівників

Кількість доповідей, з яким
доповідали професорсько-
викладацький склад та
наукові працівники на
міжнародних наукових
заходах
Кількість міжнародних
наукових заходів, за участю
молодих вчених
Кількість доповідей, з яким
доповідали молоді вчені на
міжнародних наукових
заходах
в Україні  за кордоном в Україні за кордоном в Україні за кордоном в Україні за кордоном
у 2021 році
19 5 77 5 13 2 24 2
у 2019  році
32 9 75 20 24 6 41 6

 

Закордонні відрядження на проведення наукових досліджень та наукові стажування за кордоном

№ п/п

Вид відрядження (наукове стажування/навчання, проведення наукових досліджень)

Відомості про особу, яка перебувала у відрядженні (ПІБ, посада) Місце перебування Термін відрядження Результати відрядження
1

наукове стажування

к.т.н., доц.
Кузь О.Н.
каф. ЕБПД

Гданська вища школа 14.12.2021 - 19.12.2021 проходження наукового стажування (затверджений звіт)
2

наукове стажування

к.т.н.,
Руда М.В.
каф. ЕБПД

Гданська вища школа 14.12.2021 - 19.12.2021 проходження наукового стажування (затверджений звіт)
3

наукові дослідження (НПП)

к.т.н.,
Руда М.В.
каф. ЕБПД

Арборетум та Відділ фізіографії в Болестрашичах 16.08.2021 - 31.08.2021

проведення наукових досліджень дендрофлори арборетуму, включаючи дослідження мікоризи

4

читання лекцій за програмою "Visiting  Professor" (НПП)

д.т.н., доц.
Мокрий В.І.
каф. ЕБПД

Поморська академія в Слупську 12.10.2021 - 23.10.2021 читання лекцій за програмою "Visiting Professor"
5

читання лекцій за програмою "Visiting  Professor" (НПП - дистанційно)

д.т.н., доц.
Мокрий В.І.
каф. ЕБПД

Поморська академія в Слупську 01.10.2020 - 14.02.2021 участь у програмі Visiting Professor, дистанційне читання лекцій 65 годин

 

Оновлено 3 місяці тому