Кафедра активно співпрацює з Поморською Академією у Слупську (м. Слупськ, Польща). Починаючи з 2-го курсу кращі студенти мають можливість пройти семестрове навчання в Польщі за програмою обміну, а також за бажанням – навчатися відповідно до підписаної угоди за програмою «Подвійний диплом» (5 семестрів у Львівській політехніці та 3 семестри у Поморській Академії) і отримати одразу два дипломи – український і польський.
У 2018 – 2019 рр. викладачі кафедри брали участь в проєкті Rethinking of pedagogy for implementation education for Sustainable development in the Baltic university programme countries, Baltic University Programme at Uppsala University.
У 2019 році викладачка кафедри Марія Руда стала переможцем гранту BUP Mobility Research Grant 2019. Робота мала міждисциплінарний характер, адже до її реалізації залучались експерти з питань екологічного захисту, соціологи, економісти та експерти Цілей сталого розвитку.
У 2022 році викладачі кафедри взяли участь в проєкті BUP ESD Science Lab. Проєкт був спрямований на проведення спільних досліджень науковців різних країн Балтійського регіону.
Учасники проєкту BUP ESD Science Lab в Рижському технічному університеті (RTU - Rīgas Tehniskā universitāte), м. Рига, Латвія
22 листопада 2019 року викладачі кафедри взяли участь у II сесії Проєкту ЮНЕСКО «Національна школа-лабораторія для школярів – інструмент реалізації повістки 2030» на базі Міжнародного державного екологічного інституту ім. А.Д. Сахарова Білоруського національного університету.
У 2021 році налагодженно співпрацю з Арборетум та Відділом фізіографії в Болестрашичах (м. Болестрашиці, Польща) для проведення наукових досліджень дендрофлори арборетуму, включаючи дослідження мікоризи.
У 2021 році студентка магістерського курсу ТЗПЕ-11 Войтович Софія-Саманта стала студентським амбасадором The Baltic University Program (BUP).
В 2021 році вона стала представником університету у міжнародному симпозіумі The BUP Symposium 2021. Симпозіум включав в себе 9 різних секцій.
Викладачі та студенти традиційно беруть участь в роботі Global Learning in Agriculture Conference. На кафедрі в рамках програми visiting-professor проводять факультативні курси: Меланія Міллер-Фостер (Miller Foster, Melanie Joy) – професор Університету штату Пенсільванії, м. Пенсильванія, США; Мірослав Борковскі (Mirosław Borkowski) – віце-ректор Гданської школи вищої, м. Гданськ, Польща; Хасрата Арджуменд (Hasrat Arjjumend) – президента та генерального директора, представник Інституту Гресрутc (The Grassroots Institute), м. Монреаль, Канада та Тиніс Теппанд (Tõnis Teppand) – викладач кафедри сільського та водного господарства, Естонський університет наук про життя, м. Тарту, Естонія. Викладачі кафедри також беруть участь у програмі visiting-professor, зокрема: проф. Володимир Мокрий, у Поморській Академію у Слупську; зав. кафедри, проф. Ігор Петрушка, читання лекцій за програмою Erasmus+ КА1 Вроцлавський університет науки та технологій (Польща); доц. Марія Руда, читання лекцій за програмою Erasmus+ КА1 Познанська політехніка (Польща).
Викладачами кафедри підготовлено друге видання Міжнародні Принципи та Стандарти для Практики екологічного відновлення. Українське видання перекладено доцентом кафедри ЕБПД Марією Рудою, адаптовано для українського читача проф. кафедри ІМР Тарасом Бойком, підготовлено до друку кафедри ЕБПД Ольгою Кузь за сприяння директора Інституту сталого розвитку ім. В.Чорновола проф. Олександра Мороза. Стандарт узгоджує та доповнює Розширені стандарти практики природоохоронної діяльності та доповнює REDD+ соціальні та екологічні стандарти (REDD + SES 2012) та інші рекомендації щодо охорони довкілля.
Студенти кафедри Марія Троняк та Войтович Софія-Саманта отримали сертифікати за успішне завершення програми міжнародного факультативного курсу «Системи управління знаннями та підтримки прийняття рішень», Гданська школа Вища, м. Гданськ, Польща
У 2021 році на кафедрі проводились Зимові міжнародні школи: «Успішний старт кар'єри», лектором якої став Ігор Олексів – партнер Nexia DK та «Екологічна безпека України: виклики чи можливості?», лектор – Марія Руда, до роботи школи долучились викладачі та студенти Університету штату Пенсильванія, США.
У 2023 році за ініціативи працівників кафедри була проведена Літня міжнародна школа «Особливості формування сучасних егалітарних поглядів в процесі підготовки до реалізації ідеї гендерної рівності у професійній діяльності задля досягнення Цілей сталого розвитку» для професорсько-викладацького складу інституту в період з 08.05.2023 р. у гібридному форматі: он-лайн з використанням платформи Zoom та оф-лайн 20.05.2023 р. к. 207, І н.к. та з 25.05.2023 р. до 28.05.2023 р. на базі навчально-оздоровчого табору «Політехнік–2» у смт. Славське Сколівського району Львівської області, лектор: кар'єрна радниця Яна Сокіл за підтримки проєкту Фонду ООН в галузі народонаселення в Україні.
Учасники літньої міжнародної школи, 2023 р.
Починаючи з літа 2022 року та впродовж року доцент кафедри Марія Руда долучилась до робочої групи EUA Green Deal task-and-finish group та вже з вересня 2022 року працювала спільно з колегами над Зеленою угодою Після запуску універсального бачення Європейської зеленої угоди, EUA створив Green Deal task-and-finish group для своєї діяльності в цій ключовій сфері. Група контролюватила розробку дорожньої карти для EUA та надала загальний досвід і внесок для покращення видимості університетів у Зеленій угоді. Також Марія Руда є експерткою в проєкті з оцінки екологічного сліду продукції (ЕСП) у рамках виконання компоненту «Циркулярна економіка та нові можливості зростання» програми «Європейський Союз для довкілля» (EU4Environment).
Завідувач кафедри Ігор Петрушка уже втретє є членом Комітету рецензентів EPS SGEM GeoConference. Міжнародна мультидисциплінарна наукова геоконференція SGEM є однією з найбільш визначних та престижних подій у галузі наук про Землю та планету. Впродовж 23 років вона об’єднує науковців, дослідників, теоретиків і практиків з усього світу для обміну та просування нових відкриттів, підходів та інноваційних технологій у своїх конкретних сферах. Однією з головних цілей SGEM GeoConferences є залучення різноманітних освітніх, ділових, некомерційних і політичних інституцій до широкомасштабної дискусії з метою започаткування нового шляху всесвітньої наукової співпраці та сприяння ефективності розв’язання екологічних і соціальних проблеми. Для реалізації цього ідеалу геонауковці повинні розширити свою співпрацю за межі традиційних геонаук.
Працівники кафедри входять до складу творчих колективів:
- науково-дослідного проєкту «Технологія будівництва автономної швидкомонтованої модульної дерев’яної будівлі з ЧПК-столярними з’єднаннями та її моніторинг у реальних умовах навколишнього середовища» (Construction technology of an autonomous quickly erectedmodular timber building with CNC-carpentry joints and its monitoring in real environmental conditions). Будівлю, розроблену в рамках реалізації проєкту, заплановано побудувати на наявній ділянці Національного університету «Львівська політехніка» зі збірних деталей, виготовлених в Естонському університеті наук про життя (Estonian University of Life sciences), для проведення цілорічних польових випробувань з квітня 2024 року по травень 2025 року.
- Complex Awareness Raising and Behaviour Change for the Mercury-Free City Environment, LIFE Programme. Проєкт «LIFE MERCURY-FREE» порушує проблему забруднення навколишнього середовища ртуттю, яка надходить із традиційно недооцінених джерел, пов’язаних із використанням ртутьвмісних товарів у повсякденному житті, з якими споживачі неправильно звертаються через брак інформації та зручних для споживачів засобів утилізації.
У 2023 році на кафедрі стартував проєкт «Концепція екосистемних послуг: Європейський досвід» (ЕЕ4CES), програми Еразмус+, напрям Жан Моне, за підтримки Європейського інструменту сусідства.
Відкриття проєкту, 29 листопада 2023 р.
У 2024 році доцент кафедри Марія Руда стала амбасадором проєкту PLUS Change – це проєкт Horizon, що фінансується ЄС і спрямований на створення стратегій і процесів прийняття рішень щодо землекористування, вирішення проблем, пов’язаних зі зміною клімату, біорізноманіттям і добробутом людей.
Консорціум PLUS Change складається з 23 різних партнерів, які залучають міждисциплінарний досвід у сферах природничих, соціальних, гуманітарних і мистецьких наук. Дванадцять практичних прикладів є реальними прикладами прийняття рішень щодо землекористування та дій у географічній зоні, зокрема: м.Амстердам, Нідерланди; м.Нітра, Словаччина; м.Фландріс, Бельгія; торфовище Кайгу, Латвія; парк Ела, Швейцарія; провінція Лукка, Італія; регіон Зелений Карст, Словенія; ландшафтна територія та партнерство, розташоване на перетині Німеччини, Бельгії та Нідерландів; Південна Моравія, Чехія; графство Суррей, Великобританія; регіон Іль-де-Франс, Франція; Мазовецький край, Польща. Ці тематичні дослідження представляють поєднання міських, приміських і сільських територій землекористування.
Основна мета полягає в тому, щоб генерувати знання та стимулювати трансформаційні зміни до сталого світу. Це досягається за допомогою створення ряду інструментів і втручань для формування того, як громадяни, планувальники та політики приймають рішення щодо землекористування.