транспорт

Енергоощадний метод гартування скла

Розроблено енергоощадний метод гартування скла контактним способом через шар теплопровідного матеріалу за допомогою води. На відміну від традиційного повітряного гартування, яке вимагає великих затрат електроенергії (біля 100 кВт∙год), пропонований метод дає можливість знизити енерговитрати (біля 10 кВт∙год) і одержати скло із підвищеними експлуатаційними властивостями. Покращення якості гартованого скла відбувається завдяки рівномірному нагріванню і охолодженню скла.

Пристрої аналогового фронт-енду «RIOT-LAB» для Інтернету речей

RIOT-LAB — це радіоелектронні USB пристрої аналогового фронт-енду для проведення лабораторних досліджень фізичних, хімічних та біологічних параметрів матеріалів чи об’єктів навколишнього середовища.

Належать до апаратури вбудованих систем і представлені двома групами. Перша група — «Industrial Lab» — призначена для науково-дослідних лабораторій підприємств. Друга група — «Education Lab» — призначена для використання у лабораторіях закладів освіти.

Ефективні конструктивні рішення реконструкції, розширення і підсилення автодорожніх мостів

Розроблено ефективну систему реконструкції сучасних мостів з розширенням габариту прольотних будов різними типами залізобетонної накладної плити з виступаючими консолями без розширення опор, з одночасним підсиленням балок зміною їх статичної схеми з вільнообпертої на нерозрізну або повністю защемлену балку на опорах при максимальному збереженні наявних конструкцій та забезпеченні габариту і вантажопідйомності за вимогами чинних норм проектування нових мостів.

Важковирішувані комбінаторні задачі високої розмірності

Розроблено методи, алгоритмічне та програмне забезпечення для розв’язування прикладних важковирішуваних комбінаторних задач високої розмірності, зокрема проектування надвеликих інтегрованих схем; транспортних, енергетичних, зв’язку, програмних та інших систем, розміщення, пакування, ієрархічної декомпозиції складних систем, задачі комівояжера, уникнення хвильового масового поширення аварій  в енергетичних системах (blackout),  викликаного пошкодженням обладнання, диверсіями та іншими  причинами.

Плазмохімічна технологія полімерної сірки

Полімерну сірку отримують внаслідок контрольованого охолодженнія продуктів розкладу сірководню або оброблення пари сірки у надвисокочастотній плазмі.

Полімерну сірку використовують як вулканізатор для виробництва високоякісних автомобільних і авіаційних шин, які характеризуються підвищеною еластичністю та здатністю краще сприймати динамічні навантаження, а також високою стійкістю до стирання.

Полімерна сірка здатна ефективно поглинати іонізуюче випромінювання, тому її доцільно використовувати для отримання матеріалів із радіаційно-захисними  властивостями.

Гібридне джерело електричної енергії

Використання суперконденсаторів у сукупності з акумулятором значною мірою вирішує проблему накопичення, зберігання та передачі електроенергії.

Гібридне джерело енергії поєднує високу питому потужність і високу питому енергію.