
Ресурсний центр відкрито у 2011 році з метою впровадження в Україні інклюзивної освіти незрячих дітей та пов’язаної з цим іноватики в освітній і соціокультурній сферах. Центр є єдиною в Україні інституцією, яка надає комплекс послуг з організування якісного та підготовленого інклюзивного навчання школярів і молоді з повною втратою зору. Послуги надаються усім регіонам України.
Діяльність Центру спрямована на підтримку шкільної та студентської молоді. Центр діє комплексно: окрім інклюзивної освіти, він включає публікацію книжок шрифтом Брайля, створення фільмів з аудіодискрипцією, виготовлення театралізованих аудіокнижок, проведення реабілітаційно-освітніх таборів, навчання роботі на ПК з програмами екранного доступу, соціально-побутове орієнтування та просторове орієнтування з тростиною, інклюзивні мистецькі заходи та концертні проєкти для творчо обдарованих особистостей.
Центр обслуговує не лише дітей/студентів з інвалідністю по зору, але й умовно здорових людей, які мають безпосередню дотичність до осіб з інвалідністю. Так, Центр надає практичну допомогу закладам середньої ( інклюзивним, спеціальним) та вищої освіти, інклюзивно-ресурсним центрам, органам управління освіти, тифлопедагогам, психологам, соціальним педагогам, асистентам учителів, батькам незрячих дітей, іншим зацікавленим особам. Фахівці Центру проводять ліцензовані МОН України та розроблені за авторськими методиками курси підвищення кваліфікації «Організація інклюзивного навчання незрячого учня в закладі середньої освіти» тривалістю 30 годин, по завершенню яких слухачі отримують сертифікати для атестації.
Окрім того, Центр проводить авторські курси, лекції, практичні тренінги з аудіодискрипції для представників сфери кіно, музеїв, театрів, туризму; майстер-класи про особливості обслуговування людей з інвалідністю для представників сфери медицини і фармації (аптеки, лікарні, поліклініки, військові шпиталі) та сфери готельно-ресторанного бізнесу.
Співробітниками Ресурсного центру є 7 фахівців: психолог, тифлопедагог, редактори текстів шрифтом Брайля, аудіодискриптор, звукорежисер. Керівником Центру є незряча науковиця –розробниця низки авторських методик у сфері інклюзивної освіти та культури, громадська діячка. Саме поєднання громадського і наукового потенціалу та досвіду зрячих і незрячих осіб допомогло Центру досягти тих результатів, які дозволяють дітям та молоді з повною втратою зору бути успішними серед зрячих однолітків.