Команда ресурсного центру

Штатні співробітники

Потимко Оксана Збігневна — керівниця. Доктор філософії, Заслужений працівник соціальної сфери України. Лауреат Державної премії в галузі освіти. Почесний Амбасадор Львова, Позаштатний радник міського голови Львова. Виконавча директорка Львівського обласного осередку ВГО «Українська спілка людей з інвалідністю – УСІ», Почесна членкиня Ротарі клубу «Львів-Леополіс». Особа з інвалідністю по зору (незряча).

Освіта вища: у 2002 році закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка. Має також медичну освіту. Удосконалювала набуті знання в університеті «Manitoba» (Вінніпег, Канада), Інституті спеціальної педагогіки (Стокгольм, Швеція), Svefi Academy (Хапаранда, Швеція). Має низку сертифікатів у ділянці інклюзивної освіти та аудіодискрипції (Швеція, Словаччина, Канада, Польща).

Авторка української моделі інклюзивної освіти незрячих школярів. Співавторка (разом з акторкою Олександрою Бонковською) української методики аудіодискрипції відеоконтенту (кіно, театр, музеї, картини та ін.). Авторка численних іноваційних проектів у галузі інклюзивної освіти і культури, соціальної політики, доступності інфраструктури. Авторка/співавторка кількох законодавчих актів, ратифікованих Верховною Радою України. Керівниця моніторингової групи міжнародних проєктів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

У 2012 році опублікувала монографію «Розвиток медицини у Львові в XIІІ — XVIII ст.: література, проблеми, дискусії». Авторка методичних посібників «Українська модель інклюзивної освіти незрячої дитини: система цінностей і компетентностей», «Аудіодискрипція в Україні: правила і способи опису творів мистецтва для осіб з дисфункцією зору», «Перша українська DAISY бібліотека», «Порадник для незрячих» та ін. Авторка понад 50-ти статей в наукових і науково-популярних виданнях.

Працює над впровадженням в Україні іноватики у сфері освіти, культури, соціальної політики. Займається виготовленням відеоконтенту з аудіодискрипцією, організацією інклюзивного навчання незрячих дітей у закладах середньої та вищої освіти різних регіонів України, підготовкою педагогів до роботи з аудиторією незрячих учнів/студентів, публікацією літератури шрифтом Брайля і створенням підручників у форматі DAISY, виготовленням бронзових мініатюр архітектурних споруд, розгортанням нових форм роботи в галузі культури; проводить просвітницькі лекції для педагогів, фармацевтів, готельно-ресторанного бізнесу, органів влади.

 

Борушнова Аліна-Оксана Ярославівна – фахівець, психолог, мама дитини з інвалідністю.

Освіта вища: у 2010році закінчила Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького, у 2014 році – Буковинський медичний інститут за напрямком «Психологія» (Буковинський проєкт групової психотерапії «Психодрама і гештальт-терапія»). У 2023 році закінчила навчання за програмою «Психологічна допомога військовослужбовцям та їх близьким» на базі Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського.

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, працює над редагуванням та публікацією книжок шрифтом Брайля. Як психолог, проводить заняття  з незрячими дітьми та їх батьками/родичами, незрячими військовослужбовцями та членами їх родин. Залучена до моніторингових візитів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

 

Івашутіна Катерина Валеріївна — фахівець, тифлопедагог.

Освіта вища: у 2015 році закінчила Львівський національний університет ім. І. Франка, у  2020 році - Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова.

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, IT-технологіями для незрячих і слабозорих користувачів, методиками навчання незрячих дітей в умовах інклюзії, методикою аудіодискрипції, програмами для створення книг у форматі DAISY.

Працює над редагуванням та публікацією літератури шрифтом Брайля, створенням аудіопідручників у форматі DAISY, впровадженням  інклюзивної освіти в закладах середньої і вищої освіти України, поширенням аудіодискрипції у сфері музейної педагогіки, театрального мистецтва, туризму. Бере участь у моніторингах  міжнародних проєктів НУО від Abilis Foundation, Фінляндія.

Як тифлопедагог, проводить індивідуальні заняття з незрячими дітьми, навчає їх просторовому орієнтуванню з тростиною та соціально-побутовому орієнтуванню. Бере участь у багатьох проєктах щодо реабілітації незрячих дітей різного віку та військових, які втратили зір внаслідок російсько-української війни.

 

Левандівська Наталія Францівна – фахівець, редактор.

Освіта вища: у 1995 році закінчила Національний університет «Львівська Політехніка». Працювала художнім редактором у газеті «Експрес».

Володіє рельєфно-крапковим шрифтом, працює над редагуванням та публікацією книжок шрифтом Брайля, адаптацією рельєфних малюнків та обкладинок до рельєфно-крапкових книжок. Асистує незрячим абітурієнтам під час вступних іспитів до НУ «Львівська політехніка».

 

Нудик Ярослав Володимирович – фахівець, аудіодискриптор, диктор.

Заслужений артист України, лауреат Національної премії ім. Т.Г. Шевченка. Артист вокальної формації «Піккардійська Терція». Почесний громадянин Львова, автор музики та/або  слів до багатьох пісень, найбільш відомою з яких є композиція «Йшли селом партизани». Артист, актор, співак, ведучий, композитор.

Освіта музична: у 1993 році закінчив Львівське державне музичне училище ім. С.П. Людкевича. З 1992 року – артист ВФ «Піккардійська Терція». Працював ведучим на радіо «Львівська хвиля». З 2019 року дебютував як актор театру.

Працює над створенням аудіодискрипції до фільмів і театральних вистав, власним голосом озвучує тексти аудіодискрипцій. Займається звукозаписом аудіокнижок для незрячих дітей, у тому числі – театралізованих аудіокнижок у ролях за участі українських артистів, акторів, музикантів, теле- та радіоведучих і незрячих дітей різного віку з різних куточків України. Напрацював власну методику роботи в студії звукозапису з незрячими дітьми. Проводить майстер-класи з акторської майстерності для дітей та молоді з повною втратою зору, які прагнуть повязати своє майбутнє з творчими професіями (актор, ведучий, звукорежисер).

 

Сватенко Володимир Сергійович – фахівець, звукорежисер.

Освіта середня спеціальна: у 1988 році закінчив Львівський кінотехнікум. Як звукорежисер, працював з провідними українськими гуртами «Плач Єремії», «Брати Гадюкіни», супроводжував концерти гуртів «Океан Ельзи» та ін. Працював звукорежисером театру-студії «Не журись», студії звукозапису «Студія Лева», головним звукорежисером Першого українського театру.

У Ресурсному Центрі працює над звукозаписом аудіокнижок разом з провідними акторами та артистами, створенням промоційного контенту(аудіо/ відеоролики).

 

Партика Владислав Анатолійович – фахівець, диктор, звукорежисер.

Освіта вища: у 2024 році закінчив Львівський національний університет ім. І. Франка. Актор театру і кіно. Популярний блогер, засновник і ведучий YouTube-каналу PROMOVA, створеного задля поширення та популяризації україномовного контенту. Професійно займається брейк-дансом, призер міжнародних танцювальних конкурсів.

Працює над озвученням аудіокнижок для незрячих дітей та молоді, створенням відеороликів, монтуванням аудіодискрипції та відеоряду фільмів.

 

Оновлено 2 тижні 1 день тому