Зустріч з докторкою Керол Манн – історикинею і соціологинею, міжнародною експерткою з ґендерної проблематики

Центр правових досліджень ґендерної рівності Львівської політехніки
Керол Манн

Центр правових досліджень ґендерної рівності Національного університету «Львівська політехніка» разом з громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» запрошують на лекцію та спілкування з міжнародною експерткою, історикинею і соціологинею, експерткою з ґендерної проблематики Керол Манн, Париж (Франція).

Керол Манн – голова громадської організації «Жінки у війні», авторка більш ніж п’ятнадцяти публіцистичних праць з прав жінок під час війни. У своїх працях Керол висвітлює воєнні конфлікти крізь призму ґендерної рівності. Боснія, Сербія, Афганістан, Пакистан, Іран, Конго, Ліван, Сирія, Ізраїль, Палестина, Вірменія, і, на превеликий жаль, Україна стали основою її наукових досліджень.

У більшості країн науковиця проводила дослідження, викладала, організовувала наукові конференції, керувала і виконувала гуманітарні проєкти. Реалізувала такі проєкти:

• відбудовувала школу в Сараєво;
  • організовувала курси акушерок у таборі біженців у Пакистані;
  • реорганізовувала освіту для афганських біженців у Пакистані;
  • спонсорували афганських студентів у Кабулі;
  • відкрила першу дитячу бібліотеку в Фарах Афганістан;
  • підтримувала створення феміністської бібліотеки в Ірані;
  • організувала феміністичний сільськогосподарський проєкт у Сенегалі;
  • створювала притулок для жінок у Бейруті, Ліван;
  • допомогла жіночим групам самодопомоги в Рожаві, Сирія;
  • організувала схеми спонсорства для студенток у Кісангані, ДР Конго;
  • організувала заняття із захисту в RDC – (спільно з д-р Муквеге з фонду Panzi);
  • організовувала однорічний курс реабілітації для жертв гендерного насильства у RDC;
  • підтримувала програмі допомоги з репродуктивного здоров’я в Україні.

Щороку вона самостійно організовує їдальні та ярмарки для розпродажу товарів та їжі, всі зібрані кошти вона передає на допомогу жінкам і дівчатам в країни, де йдуть війни.

Сьогоднішні проєкти Керол

1. Організація «таємних» занять для школярок в Афганістані, які заборонені талібами. Зараз працює 113 таких шкіл, де навчається близько 1200 учениць. Викладачі отримують зарплату, додатково навчаються англійській мові та правам людини.
  2. Організація заключного навчального практикуму для студентів-акушерок, чиє навчання зупинено Талібаном в Афганістані.
  3. Конго: відбуваються курси самозахисту для дівчат у Букаву, найгіршій зоні війни в країні, де зґвалтування та гендерне насильство є ендемічними. Тут щорічно навчається близько 85 учениць віком від 6 до 18 років.

У Керол 100 членів родини вбито під час другої світової війни, вона розуміє війну через історію своєї сім’ї. Керол завжди каже, що вона не є жертвою, а є активісткою з захисту прав жінок і дівчат.

Захід модеруватиме керівниця Центру правових досліджень ґендерної рівності Ірина Андрусяк.

Адреса проведення: вул. Князя Романа, 1/3, 3 поверх, Інститут права, психології та інноваційноі освіти, аудиторія 302. Початок об 11:00.