Старша викладачка кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки, кандидат наук із соціальних комунікацій, блогерка «Україно-польської медійної платформи» Марія Павлюх взяла участь у міжнародному проєкті «Сучасні виклики дезінформації перед обличчям іноземної військової присутності у Вірменії, Грузії та Україні». У його межах проходив конкурс журналістських статей з використанням методів перевірки інформації, фактчекінгу, OSINT щодо визначення дезінформації і наративів російської пропаганди. Партнерами конкурсу були платформи «Медіамейкер», Stop fake, а також міжнародний аналітичний центр Policy and Management Consulting Group у співпраці з Civic Resilience Initiative.
На конкурс було подано понад 300 матеріалів. Переможцями конкурсу стали кілька авторів, серед яких і Марія Павлюх. Журі відзначило два її матеріали: «Поширення фейків російської пропаганди у телеграм-каналі «Мир сегодня с Юрий Подоляка» (грудень 2022): аналогія повторень (грудень 2023)» та «Страх Кремля перед «залізним генералом»: фейки, дезінформація та пропаганда».
Це не перший успішний досвід Марії Павлюх у сфері інформаційної безпеки. Впродовж 2022–2023 років представниця кафедри МІ була фасилітатором фактчекінгового австрійсько-українського проєкту Infolight, а матеріал «Чи можна було б уникнути російсько-української війни: фейки та аналіз українського інформаційного поля» був відібраний у польсько-українському проєкті Stop lie на «Україно-польській медійній платформі» 2023 року.
До слова, зараз на кафедрі міжнародної інформації триває робота з ліцензування нової для України освітньо-професійної програми «Аналітика та прогнозування національної безпеки» спеціальності 256 «Національна безпека» першого (бакалаврського) рівня здобувачів вищої освіти, до розробки якої найперше долучено викладачів-практиків з відповідним експертним досвідом.