Вчена рада ухвалила перелік заходів щодо поліпшення інклюзивності освіти для ветеранів війни та членів їхніх сімей

Сергій Попович, Центр комунікацій Львівської політехніки
Проректор Університету Роман Корж

На засіданні Вченої ради університету 28 грудня провели презентацію «Про підтримку ветеранів російсько-української війни та членів їхніх сімей», що відображає сучасні виклики перед Львівською політехнікою у питанні побудови для ветеранів інклюзивного освітнього середовища. Доповідач – проректор, член комісії з етики, академічної доброчесності, національно-патріотичного виховання та гуманітарних питань Роман Корж. За результатами засідання ухвалено комплекс заходів щодо поліпшення інклюзивності освіти в університеті.

З доповіді проректора Романа Коржа дізнаємося, що вже у перший рік повномасштабного вторгнення ворога кількість пільговиків різних категорій, які пов’язані з російською агресією з 2014 року та навчаються у Львівській політехніці, зросла більш ніж удвічі й на 2023 рік становила 815 осіб. На початку 2022 року у Львівській області були зареєстровані 64 тис. ветеранів ООС, зараз прогнозований показник – понад 200 тис. Після перемоги кількість ветеранів зросте орієнтовно у 3,3 раза. Ця статистика спонукає серйозніше працювати над освітньою інклюзивністю в Україні.

За результатами засідання Вченої ради у планах університету:

• розробити кейс пропозицій з короткотермінового професійного навчання тривалістю 500 годин на кожну пропозицію;
  • створити на базі Центру ветеранського розвитку «Єдине вікно» щодо надання вступникам і здобувачам вищої освіти консультаційних послуг з питань вступу до університету та супровідних інклюзивних послуг під час навчання;
  • робота з громадами Львівської області з питань короткострокової підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх сімей у межах реалізації державної ветеранської політики;
  • розробити професійну програму «Супровід ветеранів війни та членів їхніх сімей у громадах»;
  • організувати створення спеціалізованого вебсервісу підтримки ветеранів та членів їхніх сімей;
  • створити в Національному університеті «Львівська політехніка» «Психологічну службу»;
  • подальша розбудова інклюзивного освітнього середовища для ветеранів та членів їхніх сімей, сімей загиблих воїнів у частині створення університетських підрозділів з ментального здоров’я.

Психологічну допомогу ветеранам війни та членам їхніх сімей, а також їх фізичну реабілітацію пропонують організувати на чотирьох рівнях:

• Рівень 1: Психологічні програми для всіх ветеранів;
  • Рівень 2: Індивідуальне спеціалізоване консультування через сімейного лікаря;
  • Рівень 3: Спеціалізовані психологічні та медико-психологічні послуги у поліклініці;
  • Рівень 4: Послуги з фізичної реабілітації.

Слід зазначити, що з 2014 по 2022 рік уже більш ніж 800 ветеранів війни та членів їхніх сімей, зокрема воїни з важкими пораненнями, пройшли навчання на різноманітних курсах професійного спрямування в Національному університеті «Львівська політехніка».

Серед навчальних програм:

• Інтернет-маркетинг: Розвиток бізнесу в Інтернеті;
  • Англійська мова та візуальні комунікації;
  • Ведення власної справи;
  • Інформаційні технології та англійська мова;
  • Контроль якості програмного забезпечення;
  • Управління проєктами;
  • Стратегічний розвиток територіальних громад;
  • Технології започаткування та ведення бізнесу;
  • Практичне тестування та англійська мова;
  • Креативні управлінські практики в бізнесі та англійська мова.

Також Львівська політехніка організовувала соціально-психологічні заходи для учасників бойових дій та членів їхніх сімей, передавала волонтерську допомогу військовим і біженцям, відкрила Центр ветеранського розвитку при університеті у 2023 році.

Питання інклюзивності в освітньому середовищі сьогодні особливо гостре та потребує оперативних і комплексних заходів з поліпшення якості й доступності освіти для уражених війною верств населення.