Відтепер політехніки мають ще одне місце для цікавих зустрічей, спілкування, проведення часу після пар і творення свого середовища. 28 вересня відкрили новий Студентський простір «ІІІ поверх» у Студентській бібліотеці Національного університету «Львівська політехніка» (вулиця Митрополита Андрея, 3). Захід відбувся у межах Тижня першокурсника Університету.
Над створенням місця, яке допоможе формувати молодіжне середовище політехніків, працювали тривалий час. Цю ідею підтримала ІТ-компанія SoftServe, яка багато років є надійним партнером нашого університету. Завдяки їхній допомозі втілили задум – і 550 м2 стали простором нових можливостей для студентства.
Відкриваючи інноваційний простір, Олег Матвійків, перший проректор Національного університету «Львівська політехніка», наголосив:
― Над створенням цього Студентського простору ми працювали три роки. Планували відчинити його двері для нашої молоді ще на початку березня, та через повномасштабну війну довелося відкласти нашу зустріч на пів року. Та сьогодні, разом із багатолітнім надійним партнером Львівської політехніки ― компанією SoftServe, яка підтримала нашу ідею створенням місця, де буде формуватися молодіжне середовище політехніків, ми ― тут! У цьому просторі ми плануємо проводити різні заходи, щоб студенти відчували, що Політехніка ― це їхній університет і тут дбають про них. Впевнений, це місце відкриє багато нових можливостей для кожного з вас. Ми повністю перепланували простір, виокремили зони для творчості, роботи та відпочинку. Капітальний ремонт і заміна меблів перетворили читальний зал на місце, де студентам буде комфортно навчатися, розвиватися, творити. І ми в цьому всіляко посприяємо.
Значимість цієї події підкреслив і Тарас Кицмей, співзасновник та член ради директорів компанії SoftServe, зазначивши:
― SoftServe давно співпрацює з Львівською політехнікою в низці різних освітніх програм та ініціатив. Для нас важливо підтримувати проєкти, які приносять безпосередню цінність для студентів. Адже ті успіхи, яких досягає наша компанія впродовж останніх років, будуються в синергії. Тому все, що ми робимо, ― корисне і для нас, і для Львівської політехніки. Впевнений, що багато студентів, які тут є, розглянуть можливість працевлаштування у SoftServe. Метою оновлення бібліотеки було не просто зробити ремонт, а змінити формат роботи і перетворити її з традиційної книгозбірні у відкритий простір для користувачів. Бібліотека для нас, людей з індустрії знань, де керуються принципом «що більше знаємо, то ми сильніші й успішніші», є особливим місцем. Тож бажаю, щоб ви завжди згадували цей простір як місце, де ви будували свої знання, закладали фундамент майбутніх досягнень. Щоб ви згадували свій простір так, як я згадую свої бібліотеки. Успіхів вам!
Кульмінаційним моментом заходу стало спілкування студентів із першим гостем Студентського простору «ІІІ поверх» Юрієм Журавлем ― волонтером, художником, музикантом і творцем гурту OT VINTA, про те, «як перемогти у війні за ідентичність?».
― Ого! ― саме такою була реакція Юрія Журавля, коли він побачив повнісіньку залу усміхнених першокурсників, які прийшли на зустріч із ним. ― Я вперше у Львівській політехніці й дуже вражений. Бажаю, щоб цей новий простір завжди був заповнений молоддю, яка почуватиметься вільно навіть перед професорами.
Про те, що цей простір матиме власне життя, Юрій Журавель засвідчив, відійшовши від сценарію та планів організаторів. Він повів захід за покликом свого серця, пожвавлюючи свої розповіді анекдотичними історіями зі студентських років, виступів на концертах.
Вся зустріч була побудована на спілкуванні: студенти мали можливість розпитувати гостя абсолютно про все, що їх цікавило. А митець вправно вплітав історії нашої країни і постатей, які її творять, акцентуючи на цікавинках із їхнього життя і легендах, які з роками оповили те чи інше знане ім’я.
― Творячи свої проєкти ― «Знай наших», «Битви за землю рідну», «Мазепа. Крок до правди» ― намагаюся ще раз довести світові і навіть нам, що наш народ має постаті, на яких режисери давно мали би звернути увагу і розповідати про них усюди. Впевнений, що після нашої перемоги будуть з’являтися нові науковці, нові режисери, які будуть тут проводити міжнародні фестивалі, ― наголосив Юрій Журавель.
Розповідаючи про виступи свого гурту OT VINTA, Юрій ділився історіями з концертів для військових, які зараз перебувають у найгарячіших місцях нашої країни. І наголосив, що для наших воїнів принциповим є питання, щоб вони мали достатній репертуар патріотичних пісень українською мовою.
На завершення зустрічі Юрій Журавель кількома штрихами намалював портрет короля Данила Галицького і подарував його для благодійного аукціону на підтримку ЗСУ від Студентського волонтерського штабу. А також залишив кілька примірників свого календаря «Знай наших» і книжки, присвячені видатним постатям, для бібліотеки, щоб їх теж використали на підтримку волонтерської діяльності.
― Займайтеся тільки тим, що вам подобається. Любіть це життя і любіть Україну. Ми переможемо! ― побажав на завершення студентам Юрій Журавель.
Варто зазначити, що у ході реновації Львівська політехніка повністю перепланувала простір:
- виділили окремі зони для творчості, роботи та відпочинку,
- створили дві закриті кімнати для проведення подій,
- зробили редизайн приміщення,
- відремонтували системи вентиляції,
- замінили електромережу, систему освітлення, пожежну сигналізацію,
- встановили нові меблі.
Компанія SoftServe подбала, щоб тут було затишно: створила релакс-куток, допомогла комп’ютеризувати цей простір ― передала бібліотеці 25 комп’ютерів та 5 ноутбуків, встановила Wi-Fi для комфортної роботи відвідувачів.
Виконуватиме це приміщення і свою головну функцію читальної зали, де Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки зі свого фонду надасть студентам для користування 20 тисяч примірників технічної, економічної, юридичної, історичної та художньої літератури.
У приміщенні за сприяння компанії SoftServe встановили RFID-рамки й нанесли на книги спеціальні наліпки, що дасть можливість зручно шукати потрібні примірники, самостійно їх видавати і списувати за допомогою терміналу самообслуговування. Таку систему в Науково-технічній бібліотеці встановлять уперше.