Нещодавно представники Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» – директор Інституту, д.т.н., доцент Ігор Савчин і завідувач кафедри вищої геодезії та астрономії, д.т.н., доцент Богдан Джуман – у межах проєкту «Комплексний моніторинг природних та техногенних незворотних деформаційних процесів території та критичної інфраструктури Рівненської АЕС» провели воркшоп для керівного складу всіх відділів електростанції.
У рамках заходу відбулася презентація етапів реалізації проєкту. Учасникам воркшопу аргументовано роз’яснили інформацію щодо низки питань, зокрема погодження частот ГНСС-знімання з «Укрчастотнаглядом», розміщення пунктів ГНСС-спостережень та календарного плану першого циклу спостережень. Також присутні зацікавились питаннями лазерного сканування градирень електростанції.
Це був перший такий воркшоп у межах держбюджетного проєкту Міністерства освіти і науки. Одним із його важливих аспектів є інформування суспільства про результати. Ця активність спрямована на підвищення обізнаності широкої громадськості щодо екологічної і техногенної безпеки територій атомних електростанцій. Основні таргетні групи включають місцеві громади, що проживають поблизу АЕС, громадські організації, екологічні активісти, молодь, а також ширшу громадськість, зацікавлену в питаннях екології та ядерної безпеки.