На базі Університету відбулася міжнародна конференція молодих учених щодо популяризації історичної спадщини та культурного туризму в Україні

Кафедра менеджменту організацій Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-конференції

9–10 травня 2024 року на кафедрі менеджменту організацій Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка» було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію студентів і молодих учених «Перспективи популяризації історичної спадщини та культурного туризму в Україні: досвід європейських країн». Захід проходив у рамках реалізації проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module European experience in the promotion of heritage and cultural tourism (EEPHCT).

Метою конференції було обговорення актуальних наукових і практичних питань, що стосуються викликів для туристичного бізнесу в Україні в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України та формування пропозицій щодо популяризації історичної спадщини і культурного туризму в Україні на основі досвіду європейських країн.

На конференцію свої матеріали подали студенти і молоді вчені з Національного університету «Львівська політехніка», Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, Маріупольського державного університету, Дрогобицького державного педагогічного університет імені Івана Франка, Кам’янець-Подільського фахового коледжу індустрії, бізнесу та інформаційних технологій, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Київського національного університету технологій та дизайну, Львівського національного університету імені Івана Франка, Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Степана Ґжицького, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, Львівського торговельно-економічного університету, Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, Національного університету «Запорізька політехніка».

Учасників конференції привітали:

• Олег Карий – завідувач кафедри менеджменту організацій Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., професор;
  • Ігор Кулиняк – керівник проєкту, доцент кафедри менеджменту організацій Львівської політехніки, к.е.н., доцент.

Великий інтерес та жваві дискусії викликали такі доповіді молодих учених:

• Сучасний стан та тенденції розвитку індустрії туризму в Україні та ЄС (Юлія Іванова, Анастасія Ситник, Дарія Скубік, студентки Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, наукові керівники – викладачки Юлія Колодич, Катерина Шевчук);
  • ЛГБТК+ туризм як новий напрям української туристичної індустрії: його труднощі та перспективи (Світлана Коваль, студентка Національного університету «Львівська політехніка», науковий керівник – д.е.н., доцент Ігор Новаківський);
  • Система управління культурною спадщиною Львова (Катерина Ярмола, аспірантка Національного університету «Львівська політехніка»);
  • Національний історико-меморіальний комплекс «Савур-могила» – (не)втрачене минуле (Максим Бривко, студент Національного університету «Львівська політехніка», науковий керівник – к.і.н, доцент Іван Хома);
  • Екологічно-дружні технології та їх роль у збереженні природно-культурних ландшафтів України (Юлія Чопик, студентка Національного університету «Львівська політехніка», науковий керівник – д.е.н., доцент Ігор Новаківський);
  • Електронні гіди під час подорожей. Перспектива використання електронного гіда для оптимізації туристичної діяльності (Софія Галібей, студентка Національного університету «Львівська політехніка», науковий керівник – д.е.н., доцент Ігор Новаківський);
  • Мілітарна спадщина як наслідок впливу російсько-української війни на туристичний сектор (Соломія Таргоній, студентка Національного університету «Львівська політехніка», науковий керівник – к.е.н., доцентка Юлія Бондаренко).

Окрім цього, у рамках конференції проведено ІІ етап конкурсу наукових робіт студентів і молодих учених «Майбутнє збереження історичної спадщини та розвитку культурного туризму: Україна – Європа».

Докладніше про EEPHCT: