Фахівці N-iX запускають курс із Unreal Engine для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» у Політехніці

Кафедра програмного забезпечення Львівської політехніки
Фахівці N-iX

В N-iX вірять у те, що інвестиції в освіту – це інвестиції у краще майбутнє нашої країни. Саме тому фахівці компанії регулярно долучаються до освітніх ініціатив, підтримують талановиту молодь та співпрацюють з університетами над покращенням освітніх програм.

Цього разу N-iX та Національний університет «Львівська політехніка» об’єднались, щоб розвивати навчання у напрямі віртуальної реальності та розробки комп’ютерних ігор. N-iX Game & VR Studio – це понад 150 професіоналів та більш ніж 75 успішних проєктів для клієнтів зі всього світу. Фахівці студії розробили для студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Львівської політехніки курс із технології Unreal Engine, який розпочинається уже цієї весни.

– Розробка ігор – це перспективний напрям, який швидко розвивається. В Національному університеті «Львівська політехніка» на кафедрі програмного забезпечення ми вирішили, що потрібно впроваджувати таку дисципліну і для наших студентів. Оскільки на кафедрі в цей час немає фахівців, які б мали досвід у розробці ігор та віртуальній реальності, ми звернулись до компанії N-iX, де працюють досвідчені експерти, які радо погодились допомогти та підготувати відповідний курс, – коментує Дмитро Федасюк, професор, доктор технічних наук, завідувач кафедри програмного забезпечення Львівської політехніки. – Дуже дякуємо компанії N-iX за ініціативу та роботу над курсом! Він допоможе студентам навчатись розробці ігор, а викладачам – освоювати нові технології. Очікуємо, що після вдалого проведення пілотного курсу занять в гуртку з розробки ігор ми зможемо запровадити з нового навчального року вибірковий блок із програмування мультимедіа та ігор.

Робота над курсом розпочалась ще весною 2019 року. Впродовж року Тетяна Цимбалюк, викладачка Львівської політехніки, регулярно відвідувала офіс, мала своє робоче місце та під наглядом N-iX експертів вивчала предмет. У 2020 році N-iX фахівці взялись за активну розробку програми курсу, яка тривала близько 3 місяців. Хлопці підготували теоретичну та практичну частини, методичні матеріали, а також провели апробацію на рівні компанії – кілька N-iXівців зголосились пройти заняття у вільний від роботи час та надали свої відгуки, відповідно до яких було внесено корективи.

Оскільки це пілотний проєкт, навчання відбуватиметься у формі гуртка. На основі рівня знань студентів та проведених інтерв’ю було обрано 8 учасників курсу. Цього року він триватиме близько 2–3 місяців, після чого буде зібрано відгуки, проведено аналіз та вдосконалено програму, щоб наступного року запустити уже повноцінний курс. Також заняття будуть відвідувати викладачі Університету, щоб передавати знання наступним поколінням.

Спеціалісти ознайомлять студентів з індустрією, дизайном ігор та основними напрямками в розробці. Однак, наголос буде на практичній частині – студенти зможуть пробувати, тестувати, отримувати відповіді на питання, а також виконувати творчі завдання.

За словами Данила Полудьонного, AVP Delivery та Head of Game & VR Studio у N-iX, така ініціатива допоможе поповнити ринок новими кваліфікованими спеціалістами:

– Наша мета – допомагати університетам із сучасними технологіями, робити навчання актуальнішим і більш прикладним та вирощувати нове покоління крутих спеціалістів. До того ж наша Game & VR студія росте і попит на нових кваліфікованих фахівців збільшується, тому будемо раді пропонувати нові можливості для талановитої молоді.

Докладніше – у матеріалі Фахівці N-iX запускають курс по Unreal Engine у Львівській Політехніці на сайті N-iX.