Український футуролог, доцент кафедри міжнародної інформації Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Петро Сухорольський за сприяння Польського товариства футурології опублікував статтю Wojna na Ukrainie («Війна в Україні»). Автор зауважує, що друзі з цього товариства допомагають доносити до польської аудиторії правду про війну та особливості української ситуації.
Польське товариство футурології – це асоціація, заснована у 2011 році. Об’єднує науковців, професіоналів із різних галузей та ентузіастів, які поділяють віру у важливість відповідального планування.
Основні тези статті
- Ранній ранок 24 лютого 2022 року (нині настільки ж важливий для українців, як 1 вересня 1939 року чи 22 червня 1941 року) поклав край невизначеності й започаткував абсолютно нову реальність в Україні. Підтвердилося популярне бачення фашистської природи російського режиму і Путіна як нового Гітлера. У цій реальності чітко проглядається вісь «добро – зло».
- Усе це відбувається в той час, коли зовнішні загрози для людської цивілізації є більшими, ніж будь-коли. У своєму розширенні людство досягло чітко визначених кордонів і має подумати про переформатування своєї діяльності та досягнення глобальної згоди з ключових питань. Натомість ми повертаємося на 80 років назад і знову маємо справу з кровожерливими диктаторами, які підкорюють світ у своїх мріях.
- Раніше ми були впевнені, що міжнародні інституції будуть лише зміцнюватися, а права людини стануть справді універсальним стандартом. Зараз ООН все більше нагадує довоєнну Лігу Націй, а геноцид і злочини проти людства повертаються до Європи.
- Сценарії ядерного протистояння і нового поділу світу стають все більш реальними, а цінності гуманізму та солідарності відходять на другий план.
- Теорії минулих десятиліть і міжнародна риторика занадто далекі від практики. І сьогоднішня криза – хороший шанс змінити це. Однак, якщо реальні рішення замінити туманом порожніх заяв і замість того, щоб «дивитися вгору», всі звикли ховати голову в пісок, позитивної стабільності чекати не варто, а будь-які образи бажаного майбутнього будуть недосяжними для нинішніх поколінь.
Докладно зі статтею Wojna na Ukrainie можна ознайомитися на сайті Польського товариства футурології.