Минулого тижня працівники Інституту геодезії Національного університету «Львівська політехніка» мали честь приймати у своїх стінах почесну гостю – засновницю благодійної організації «Благодійний фонд Валерія Дейнеко» пані Ярославу Дейнеко.
Ця зустріч стала знаковою подією для Інституту, адже Валерій Дейнеко був випускником ІГДГ, який з перших днів повномасштабного вторгнення вступив до лав Збройних сил України, аби захистити українців. 2 жовтня 2023 року підполковник Валерій Дейнеко у складі групи військовослужбовців 92-ї окремої штурмової бригади ЗСУ проводив штурмові дії поблизу Андріївки Донецької області, особисто знищив гранатами кулеметний розрахунок ворога. Був поранений у бою, але організував евакуацію інших поранених військовослужбовців групи, а сам залишився біля загиблого побратима, чекаючи на друге коло евакуації. У цей час був смертельно поранений…
Під час зустрічі Ярослава Дейнеко розповіла про діяльність фонду, який було створено на честь її чоловіка, видатного геодезиста Валерія Дейнеко. Фонд має на меті підтримку не лише військових, а й молодих талантів у галузі геодезії та сприяння розвитку геодезичної освіти в Україні.
Кульмінацією зустрічі стала урочиста передача Інституту геодезії сучасного роботизованого тахеометра STEC AXIS10. Це високоточний прилад, який дає змогу автоматизувати процес геодезичних вимірювань, значно підвищуючи їхню ефективність і точність. Наявність такого обладнання в навчальному процесі є надзвичайно важливим для підготовки кваліфікованих фахівців, які володіють найсучаснішими технологіями.
Окрім геодезичного обладнання, Ярослава Дейнеко також передала Інституту подарунки: гільзу з логотипом фонду, що символізує міцність і точність геодезичних вимірювань, та зворушливий малюнок, який намалювала її донька Мілана Дейнеко. Ці подарунки мають особливе значення для Інституту, адже вони передають щирість намірів фонду та родини.
Колектив ІГДГ висловлює щиру вдячність Благодійному фонду Валерія Дейнеко та особисто пані Ярославі Дейнеко за цей неоціненний внесок у розвиток Інституту! Отримане обладнання стане потужним інструментом для навчання, наукових досліджень та реалізації практичних проєктів. Ми впевнені, що співпраця з Фондом і надалі буде плідною та довготривалою, сприяючи розвитку геодезичної науки та освіти в Україні.
















