Проєкт «Культура єднає»

Метою проєкту «Культура єднає» є створення об’єднавчої інтелектуальної платформи для представників навчальних, наукових та культурних середовищ України й української діаспори.

У рамках напряму МІОК на високому академічному рівні презентує досягнення національної культури та обмін культурними досвідами. Реалізовуючи культурний напрям своєї діяльності, МІОК стоїть на засадах, що культурні та духовні надбання Світового українства є, насамперед, надбанням України та інтегральною частиною історії й культури нашої держави.

Ключовими завданнями проєкту є: на новому рівні презентувати та інтегрувати культурні, духовні та мистецькі здобутки Світового українства в сучасний соціокультурний та медійний простір України і світу; відкривати для українського суспільства імена видатних культурних та мистецьких діячів української діаспори; популяризувати українську мову, історію, культуру в Україні та світі.

Реалізація проєкту здійснюється шляхом:

  • презентацій культурних надбань світового українства;
  • організації та проведення мистецьких подій, виставок, творчих вечорів, академій;
  • проведення мистецьких «флешмобів» за участі студентської молоді;
  • створення та розповсюдження книжкової та мистецької продукції;
  • створення відеофільмів та роликів культурно-просвітницького спрямування;
  • висвітлення культурних досягнень українців у світі у засобах масової інформації.

Важливою складовою проєкту є організація систематичних зустрічей української молоді та академічної спільноти Львівської політехніки з духовними провідниками Українського народу, зокрема з Блаженнішим Любомиром Гузаром (УГКЦ), Блаженнішим Святославом Шевчуком (УГКЦ), Блаженнішим Епіфінієм (ПЦУ), Патріархом Філаретом (УПЦ КП), Владикою Борисом Ґудзяком (УГКЦ), Владикою Глібом (Лончиною) та ін.

У рамках культурного напряму та з нагоди 200-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка МІОК започаткував проєкт «Наша Шевченкіана», метою якого є проведення комплексу культурно-мистецьких заходів із вшанування творчості Великого Кобзаря, а також висвітлення інформації про перебіг приготувань, ювілейних заходів та святкувань в Україні та світі.

Оновлено 2 роки 10 місяців тому