Гостьові лектори з Університету Масарика (м. Брно, Чехія)

На кафедрі ЖЗМК розпочався цикл гостьових лекцій викладачки медіакомунікацій Університету Т. Масарика та Сассекського Університету Моніки Метикової.

30 жовтня для студентів кафедри журналістики та засобів масової комунікації розпочався цикл гостьових лекцій від PhD, викладачки медіакомунікацій Університету Т. Масарика (м. Брно, Чехія) та Сассекського Університету (м. Сассекс, Англія, Великобританія) Моніки Метикової.

На першій лекції Моніка Метикова ознайомила присутніх з поняттям політичної економіки в медіа, зосередила увагу на важливості ідентифікації власників медіа, а також на впливі кіноіндустрії на сучасний медіабізнес. Для дискусії з аудиторією викладачка запропонувала квіз із 10 кейсів, на які студенти мали дати відповіді. Здобувачі вищої освіти активно долучались до спілкування та обговорення. Наступна гостьова лекція відбудеться у четвер, 2 листопада. Лекції організовані в режимі онлайн на платформі Zoom. З детальним розкладом та тематикою гостьових лекцій можна ознайомитись у приєднаному файлі.

1 2 3 4 5

Викладачка Ленка Цісарова (Університет Т. Масарика, м. Брно, Чехія) розпочала цикл гостових лекцій про нові тренди у журналістиці

14 листопада розпочався цикл гостьових лекцій від PhD, завідувачки кафедри медіа студій Університету Т. Масарика (м. Брно, Чехія) Ленки Цісарової для студентів кафедри журналістики та засобів масової комунікації Національного університету «Львівська політехніка». Захід організований в межах імплементації гранту №22310314 «Журналістська освіта в країнах Вишеградської четвірки та Україні: посилення співпраці» за кошти Міжнародного Вишеградського Фонду.

Під час лекції на тему «Старі правила - нові умови роботи журналістів» Ленка Цісарова окреслила обставини, в яких зараз доводиться працювати журналістам у світі.  Зокрема, звернула увагу на вплив війни в Україні на журналістську роботу, особливості струкутри сучасни медіа та важливість дортимання журналістських стандартів за будь-яких умов. Важливим чинником для розвитку медіаіндустрії у правильному напрямку викладачка назвала деолігархізацію. На думку Ленки Цісарової, саме прозора структура власності медіа та обмеження впилву олігархів на ЗМІ допомогли б забезпечити надання більш обʼєктивної  та збалансованої інформації. Медіадослідниця запропонувала присутнім подумати над методами виходу з так званої «інформаційної бульбашки» та надалі обговорити ці ідеї на заняттях. Наступна гостьова лекція відбудеться у вівоторок, 21 листопада. Лекції організовані в режимі онлайн на платформі Zoom. З детальним розкладом та тематикою гостьових лекцій можна ознайомитись у приєднаному файлі.

Оновлено 4 місяці 1 тиждень тому