Інтернет-конференція «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки»

Заставка конференції

Організаційний комітет запрошує до участі в Інтернет-конференції «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки», яка відбудеться у місті Львові (Україна) 24 березня 2023 року.

Організатором заходу є кафедра політології та міжнародних відносин Інституту гуманітарних і соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» (Україна). Конференцію проводять у рамках проєкту «Ініціатива ЄС «Східне партнерство: можливості для України» (EaP Initiative) за підтримки Програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне, який реалізують у Національному університеті «Львівська політехніка» упродовж 2020–2023 років.

Інтернет-конференція має своєю метою обговорення актуальних проблем політичного, економічного, безпекового, гуманітарного та соціокультурного вимірів східної політики Європейського Союзу, пошук ефективних механізмів співробітництва, які сприятимуть реалізації євроінтеграційних прагнень України як кандидата на вступ до ЄС, перспектив її подальшої участі в ініціативі ЄС «Східне партнерство» з урахуванням необхідності її ревізії в умовах сучасних геополітичних викликів, головно через військову агресію рф до України. У заході передбачено участь широкого кола науковців, студентів, політичних практиків, представників органів державної влади різного рівня, громадських організацій та міжнародних проєктів за підтримки ЄС.

Тематичні напрями роботи інтернет-конференції

1. Основні підходи до зміцнення системи безпеки та стабільності в Європі.
  2. Трансформація геополітичних пріоритетів України з кінця ХХ ст. і до сьогодення.
  3. Еволюція східної політики ЄС у контексті сучасних геополітичних викликів.
  4. Потенціал партнерства Україна-ЄС у безпековій сфері.
  5. Перешкоди та виклики для України на шляху імплементації ініціативи ЄС «Східне партнерство».
  6. Гібридні виклики для порядку денного Східного партнерства.
  7. Співробітництво у сфері безпеки між країнами-адресатами Східного партнерства.
  8. Оцінка виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС у сфері зовнішньої та безпекової політики.
  9. Виклики та можливості для України в безпековій сфері як кандидата на членство в Європейському Союзі.
  10. Російський чинник в європейській інтеграції України.
  11. Російська агресія та формування нових безпекових альянсів.

Форма проведення – змішана (очна та дистанційна).

Для участі в інтернет-конференції потрібно до 15 березня 2023 року заповнити онлайн заявку.

За підсумками інтернет-конференції буде опубліковано електронний збірник матеріалів.

Докладніше – на сайті проєкту EaP Initiative