Міжнародна діяльність кафедри економіки і маркетингу

Міжнародна діяльність кафедри спрямована на забезпечення ефективності співпраці із навчальними закладами-партнерами та науковцями різних європейських країн, пошуку, вивчення та імплементації кращого закордонного досвіду науково-дослідної та навчально-методичної роботи, розширення мобільності НПП та студентів, адаптації до європейських стандартів із збереженням кращих напрацювань національної освіти. 

Головними напрямами діяльності кафедри у сфері міжнародного співробітництва є :

  • співпраця з міжнародними освітніми установами;
  • використання міжнародного досвіду в науковій та навчально-методичній роботі;
  • організація стажувань, підвищення кваліфікації викладачів кафедри;
  • залучення науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти до участі у міжнародних проєктах;
  • сприяння науковій та проєктній співпраці з іноземними колегами.

Кафедра розширює міжнародні контакти зі спорідненими кафедрами європейських університетів з метою обміну науковим досвідом, презентацією наукових власних досліджень. У 2022 р. підписано Угоду про співпрацю із Вищою школою менеджменту безпеки (Словаччина). У рамках Угоди здійснюється міжнародне співробітництво із НПП щодо проходження міжнародного стажування та підвищення кваліфікації; спільних організацій конференцій; публікацій результатів наукових досліджень у колективних монографіях та закордонних виданнях, індексованих у наукометричних базах даних. У 2022-2023 н.р. професор кафедри М.Г. Безпарточний та доцент О.П. Калінська взяли участь у міжнародному стажуванні у Вищій школі менеджменту безпеки. Професор Вищої школи менеджменту безпеки д.е.н І.Г. Брітченко у травні 2023 р. у рамках програми «Гостьовий лектор» прочитав лекційний курс для студентів з дисципліни «Європейська практика підтримки розвитку територій». НПП кафедри беруть участь у різних міжнародних семінарах, воркшопах, тренінгах за програмою Jean Monet, зокрема, кругової економіки, бізнес моделей для сталого розвитку, забезпечення безпеки в цифрову еру – досвід ЄС. Подано заявку спільно із НПП Вільнюського технічного університету Гедиміна у межах україно-литовських науково-дослідних проєктів. Також викладачі кафедри і здобувачі беруть активну участь в інформаційних сесіях щодо можливостей співпраці в рамках програми Еразмус+. Студентка Ірина Балич проходила навчання за програмою академічної мобільності Еразмус+ у Польщі. 

Важливим міжнародним партнером Інституту та кафедри ЕКМ Сілезька академія (Вища технічна школа в Катовіце) (Польша). Щороку організовуються спільні науково-практичні конференції в Катовіцах і у Львові, результати наукових досліджень публікуються у спільних монографіях та у збірниках матеріалів.

НПП і здобувачі періодично отримують інформацію про міжнародні проєкти, гранти, міжнародні стажування, курси вивчення мов через заходи, які проводить Центр міжнародної освіти. Викладачі кафедри І.С. Орищин, І.В. Ангелко мають сертифікати рівня В2 з англійської мови. 

Отримані результати у межах міжнародної академічної співпраці реалізуються у навчальному процесі, зокрема при підготовці студентів за освітньо-професійною програмою першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівня. Практично всі навчальні дисципліни передбачають вивчення світового досвіду і практичних результатів.

Перспективним напрямом міжнародної співпраці кафедри є розвиток відносин між спорідненими кафедрами європейських університетів щодо наукового стажування, залучення провідних лекторів, реалізації програм «Візит професор». Результати вказаних напрямів міжнародної співпраці забезпечать поглиблення знання за навчальними дисциплінами кафедри, оновлення лекційного матеріалу та підвищення рівня застосування активних та інтерактивних методів навчання тощо.

Оновлено 7 місяців 3 тижні тому