Документи для скерування за кордон наукових працівників та інших учасників освітнього процесу

Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про порядок реалізації права на академічну мобільність» № 579 від 12 серпня 2015 р. наукових співробітників та інших учасників освітнього процесу (НС) можуть взяти участь у таких формах академічної мобільності:

 • участь у спільних проектах
 • викладання
 • наукове дослідження
 • наукове стажування
 • підвищення кваліфікації.

У разі скерування за кордон НС мають подати до Центру міжнародної освіти документи за переліком, відповідно до цих форм академічної мобільності, не пізніше, ніж за 5 днів до від’їзду на участь в програмі.

Після виходу наказу Ректора Львівської політехніки про скерування за кордон, НПП від’їжджають за обраною програмою академічної мобільності.

Підготовка документів для скерування за кордон наукових співробітників та інших учасників освітнього процесу - учасників академічної мобільності

При отриманні запрошення/погодження від закордонного університету, що приймає НС, необхідно подати до відділу академічної мобільності не пізніше, ніж за 5 днів до від’їзду повний пакет документів.

Взірці документів для від’їзду за кордон за програмою академічної мобільності та пояснення до них подані на сайті Львівської політехніки

Період участі у академічній мобільності, зазначений у договорі, має збігатися з реальними датами, які повинні відповідати відміткам у закордонному паспорті про перетин кордону України.

Переклад запрошення завіряє працівник Львівської політехніки, що має сертифікат рівня В2 володіння іноземною мовою, або перекладач бюро перекладів.

За умови, коли Ви сумніваєтесь у правильності написання Ваших документів, будь ласка, перед підписанням подання у завідувача кафедри та директора інституту, не менше ніж за 7 днів до дати відїзду надішліть повний пакет документів (файли та скановані документи) на попередню експертизу до Центру міжнародної освіти за адресою expertdoc@lpnu.ua, що полегшить і пришвидшить процес оформлення Ваших документів.

В Центр міжнародної освіти подаються такі документи:

 1. Подання на відрядження
 2. Запрошення для проведення наукових досліджень
 3. Завірений переклад запрошення

Якщо відрядження оплачується за кошти наукового проекту чи гранту, то оформляється кошторис, який погоджується бухгалтерією університету (бухгалтерія., кім. 58, заступник головного бухгалтера п. Холодюк Л.І.) , а саме:

 • авансовий кошторис оформляється до від’їзду у відрядження за умови виплати авансу на відрядження з коштів проекту. Авансовий кошторис потребує оформлення пакету додаткових документів на вимогу бухгалтерії
 • кошторис оформляється після повернення особи з відрядження, коли витрати на відрядження оплачуються з коштів проекту згідно реальних витрат, та затверджується в бухгалтерії

Для здійснення оплати відрядження за кошти проекту необхідним є наявність печаток в паспорті про перетин державного кордону України у відповідні терміни відрядження.

Документи, які надаються в Центр міжнародної освіти після повернення з закордонного відрядження:

 1. Звіт (подається в 10 денний термін по поверненню).
 2. Копія документу – сертифікату, диплому, академічної довідки, протоколу досліджень.
Оновлено 1 тиждень 2 дні тому