Освітня діяльність кафедри залізничного транспорту

Спеціальність 273 «Залізничний транспорт»

Вступ на спеціальність 273 «Залізничний транспорт» відбувається на базі повної загальної середньої освіти, на базі диплома молодшого спеціаліста або молодшого бакалавра як на бюджетну, та і на комерційну форми навчання.

Бакалавр залізничного транспорту

перший освітній рівень

ОПП: Локомотиви та локомотивне господарство

Ціль навчання: підготовка висококваліфікованих фахівців у галузі проєктування, удосконалення конструкцій та систем утримання, діагностики і ремонту локомотивів, управління локомотивним парком.

Мета освітньої програми: підготовка фахівців, здатних розв'язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі конструювання, експлуатації, ремонту, модернізації та утилізації локомотивів; підготовка студентів для подальшого навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти або роботи за обраною спеціальністю.

Основний фокус спеціалізації: організація експлуатації та ремонту локомотивів, здійснення контролю за виробництвом у локомотивобудівних, локомотиворемонтних підприємствах та локомотивних депо магістрального залізничного транспорту та промислових підприємств.

Освітньо-професійна програма включає 2 професійні блоки (траєкторії):

Блок 1 «Модернізація та конструювання локомотивів»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних знань та практичних навичок, які дозволяють визначити основні параметри локомотивів, оцінити їх значення з точки зору міцності та надійності конструкції, а також безпеки експлуатації, визначити проблемні питання та запропонувати шляхи удосконалення конструктивних елементів.

Блок 2 «Експлуатація та ремонт локомотивів»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навичок щодо забезпечення надійної та безпечної експлуатації локомотивного парку підприємств магістрального та промислового транспорту, своєчасного та якісного ремонту систем локомотивів, проєктування технологічних процесів і засобів технічною оснащення для технічного обслуговування та ремонту локомотивів.

Сфера діяльності випускників - залізничний транспорт.

Місцем роботи можуть бути підприємства, що займаються експлуатацією, технічним обслуговуванням, проектуванням, виробництвом, випробуванням і модернізацією локомотивів; проектуванням технологічних процесів і засобів технічного оснащення для технічного обслуговування та ремонту локомотивів; розробкою проектної та нормативно-технічної документації.

Первинні посади: механік, інженер з транспорту, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом; інженер з технічної діагностики; інженер з організації експлуатації та ремонту, інженер з охорони праці, інженер з ремонту, інженер з приймання локомотивів, інженер із впровадження нової техніки та технологій, інженер із стандартизації та якості.

Академічні права: можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти, набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

Захист бакалаврських кваліфікаційних робіт в ЕК Локомотиви та локомотивне господарство  (фото 2023 року)

Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Екскурсія  на локомотиворемонтний завод керівництвом доцентів Миколи Баб'яка, Андрія Кузишина та старшого викладача Владислава Боярка Екскурсія  на локомотиворемонтний завод керівництвом доцентів Миколи Баб'яка, Андрія Кузишина та старшого викладача Владислава Боярка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Миколи Баб'яка

ОПП: Локомотиви та локомотивне господарство

 ОПП: Залізничні споруди та колійне господарство

Ціль навчання: підготовка висококваліфікованих фахівців для управління інфраструктурою колійного господарства; проєктування, будівництва, діагностики, поточного утримання, ремонту і реконструкції об'єктів та споруд магістрального й промислового залізничного транспорту

Мета освітньої програми: створення цілісної системи підготовки бакалаврів, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі залізничного транспорту, здатних розробляти і використовувати сучасні технології з експлуатації та проектування залізничної колії. Створення умов для саморозвитку та самореалізації здобувачів. Виховання сучасної інженерної, інтелектуальної та громадянської еліти.

Основний фокус спеціалізації: вивчення принципів функціонування об’єктів залізничної колії, як підсистеми інфраструктури, організації системи утримання працездатного стану залізничної колії протягом її життєвого циклу експлуатації.

Освітньо-професійна програма включає 2 професійні блоки (траєкторії):

Блок 1 «Проектування та будівництво залізниць»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навиків роботи щодо проектування та будівництва залізниць з точки зору міцності та надійності конструкцій, а також безпеки експлуатації, визначити проблемні питання та запропонувати шляхи удосконалення конструктивних елементів.

Блок 2 «Експлуатація та поточне утримання залізниць»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навичок щодо забезпечення надійної та безпечної експлуатації залізничної колії підприємств магістрального та промислового транспорту, своєчасного та якісного ремонту систем та засобів технічного оснащення колійного господарства..

Сфера діяльності випускників - залізничний транспорт.

Місцем роботи можуть бути організації, що займаються експлуатацією, технічним обслуговуванням, проектуванням, виробництвом, випробуванням і модернізацією залізничної колії: проектуванням підприємств, технологічних процесів і засобів технічного оснащення для технічного обслуговування і ремонту залізничної колії; розробкою проектної і нормативно-технічної документації.

Первинні посади: інженер з автоматизованих систем керування виробництвом, інженер-будівельник, інженер з об'єктивного контролю, інженер з організації експлуатації та ремонту, інженер з охорони праці, інженер з ремонту, інженер з транспорту, бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд, майстер шляховий, обхідник колій та штучних споруд, ремонтник штучних споруд, сигналіст.

Академічні права: можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти, набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

Захист бакалаврських кваліфікаційних робіт в ЕК Залізничні споруди та колійне господарство (фото 2023 року)

Проходження студентами геодезичної практики під керівництвом доцента Івана Кравця Участь студентів у міжнародних дослідженнях під керівництвом професора Віталія Ковальчука Проходження студентами виробничої практики під керівництвом доцента Олени Баль Проходження студентами виробничої практики під керівництвом доцента Олени Баль Проходження студентами виробничої практики під керівництвом доцента Олени Баль

ОПП: Залізничні споруди та колійне господарство

ОПП: Вагони та вагонне господарство

Ціль навчання: підготовка висококваліфікованих фахівців для проєктування,  виробництва, обслуговування, діагностики та ремонту вагонів, а також управління вагонним парком

Мета освітньої програми: підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі конструювання, виготовлення, експлуатації, ремонту, модернізації та утилізації вагонів та їх складових частин; підготовка студентів для подальшого навчання на другому (магістерському) рівні вищої освіти або роботи за обраною спеціальністю.

Основний фокус спеціалізації: організація експлуатації та ремонту вагонів, здійснення контролю за технічним станом вагонів та їх складових частин, контроль параметрів та процесів ремонту вагонів та їх вузлів, розрахунок основних показників виробництва у, вагоноремонтних та вагонобудівних підприємствах, а також вагонних депо магістрального залізничного транспорту власності АТ «Укрзалізниця» та приватних і промислових підприємств та організацій.

Освітньо-професійна програма включає 2 професійні блоки (траєкторії):

Блок 1 «Проектування, виготовлення та конструкція вагонів»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних знань та практичних навичок, які дозволяють визначити основні техніко-економічні параметри та характеристики вагонів та контейнерів, оцінити їх значення з точки зору міцності, надійності та доцільності конструкції на всіх етапах проектування, а також підбір обладнання необхідного для виготовлення та ремонту з відповідною   організацією та плануванням виробничих процесів для забезпечення безпечної експлуатації, визначення проблемних питань в конструкції, виготовленні та проектуванні й запропонувати шляхи і способи удосконалення конструктивних елементів рухомого складу.

Блок 2 «Експлуатація, модернізація та ремонт вагонів»

Особливістю даного вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навичок щодо забезпечення надійної та безпечної експлуатації елементів та вузлів вагонів та вагонного парку підприємств та організацій магістрального та промислового транспорту, прогнозування та виконання своєчасного та якісного ремонту вагонів та їх вузлів із використанням систем автоматизації та механізації при проектуванні з наступним контролем, а також організації технологічних процесів на самих підприємствах з розрахунком необхідних засобів технічного оснащення для технічного обслуговування та ремонту вагонів та їх вузлів.

Сфера діяльності випускників - залізничний транспорт.

Місцем роботи можуть бути підприємства, що займаються експлуатацією, технічним обслуговуванням, проектуванням, виробництвом, випробуванням і модернізацією вагонів; проектуванням технологічних процесів і засобів технічного оснащення для технічного обслуговування та ремонту вагонів; розробкою проектної та нормативно-технічної документації.

Первинні посади: поїзний електромеханік, начальник поїзда, механік, технік-конструктор, диспетчер виробництва, інженер з транспорту, інженер з автоматизованих систем керування виробництвом; інженер з технічної діагностики; інженер з організації експлуатації та ремонту, інженер з охорони праці, інженер з ремонту, інженер з приймання вагонів, інженер із впровадження нової техніки та технологій, інженер із стандартизації та якості, розподілювач робіт, дефектоскопіст, слюсар з ремонту рухомого складу, бригадир, звільнений бригадир, майстер виробничого підрозділу.

Академічні права: можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти, набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.

Захист бакалаврських кваліфікаційних робіт в ЕК Вагони та вагонне господарство (фото 2023 року)

На вокзалі станції Львів під час роботи в студентському загоні провідників На вокзалі станції Львів під час роботи в студентському загоні провідників Проходження студентами ознайомчої практики під керівництвом доцента Юрія Терещака Переможці турніру з міні-футболу під керівництвом куратора доцента Андрія Мілянича

ОПП: Вагони та вагонне господарство

Магістр залізничного транспорту

другий освітній рівень

ОПП: Функціональна безпека залізничного транспорту

Обґрунтування вибору ОПП - необхідність підготовки для залізничної галузі кадрів здатних ефективно працювати в сучасних умовах євроінтеграції, впроваджуючи на своїх підприємствах нові стандарти безпеки для залізничного транспорту.

Актуальність: Освітня програма особливо актуальна у теперішній час інтенсивного впровадження у нашій державі європейських підходів до управління підприємствами залізничного транспорту. Функціональна безпека є невід'ємною складовою цього процесу, у той же час у структурі УЗ наявна гостра потреба у фахівцях даного профілю.

 

Освітня програма орієнтована на всіх випускників першого бакалаврського рівня спеціальності 273 «Залізничний транспорт» та працівників підприємств залізничного транспорту.

Зміст ОПП «Функціональна безпека залізничного транспорту» враховує всі вимоги стандарту вищої освіти за спеціальністю 273 «Залізничний транспорт» для другого магістерського рівня

Поняття функціональної безпеки залізничного транспорту означає, що для залізничної системи прийнято комплекс заходів, який гарантує, що ризики для безпеки через загрози, викликані неправильною поведінкою залізничних систем, знижуються до прийнятного рівня.

Ціль навчання: підготовка висококваліфікованих фахівців, здатних до: комплексного розв’язання складних спеціалізованих задач з конструювання, експлуатації, ремонту, модернізації та утилізації об’єктів залізничного транспорту; впровадження системи управління безпекою на залізничному підприємстві; інжинірингу криз і ризиків транспортних послуг; моделювання процесів життєвого циклу об’єктів залізничного транспорту, з урахуванням задач технічної та експлуатаційної сумісності транспортної інфраструктури та рухомого складу з європейськими  залізницями на основі використання сучасних технологій галузі

Мета освітньої програми: надати теоретичні знання та практичні уміння і навички, достатні для успішного виконання професійних обов’язків за спеціальністю 273 «Залізничний транспорт» згідно освітньої програми «Функціональна безпека залізничного транспорту» та підготувати студентів для подальшого працевлаштування за обраною спеціальністю або подальшого навчання на третьому (освітньо- науковому) рівні вищої освіти

Основний фокус: освітньо-професійна програма «Функціональна безпека залізничного транспорту» формує план та вимоги до підготовки магістра у сфері управління безпекою в залізничній системі; інжинірингу криз і ризиків транспортних послуг; моделювання процесів життєвого циклу об’єктів залізничного транспорту, з урахуванням задач технічної та експлуатаційної сумісності транспортної інфраструктури та рухомого складу з європейськими залізницями на основі використання сучасних технологій галузі.

Орієнтація освітньої програми : Освітньо-професійна програма базується на загальновідомих положеннях, результатах сучасних наукових досліджень та директивах (регламентах) з питань конструювання, експлуатації, ремонту та модернізації об'єктів залізничного транспорту та транспортної інфраструктури.

Особливості програми: Спрямованість програми на вирішення проблеми функціональної безпеки залізничного транспорту та створення умов інтеграції залізниць України в європейську транспортну систему.

Освітньо-професійна програма включає 2 професійні блоки (траєкторії):

Блок 1 «Інфраструктура»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних знань та практичних  навичок, які забезпечують фахові компетенції:

- здатність оцінювати відповідність елементів інфраструктури залізничного транспорту заданим вимогам з метою забезпечення оперативної сумісності.

- здатність організовувати діяльність підприємств залізшиїного транспорту за оцінкою функціональної безпеки і приймати рішення щодо модифікації та модернізації елементів інфраструктури залізничного транспорту.

- здатність вирішувати комплексні практичні задачі для процесів життєвого циклу елементів інфраструктури залізничного транспорту із застосуванням інноваційних технологічних процесів

Блок 2 «Рухомий склад»

Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних знань та практичних  навичок, які забезпечують фахові компетенції:

-здатність оцінювати конструкцію рухомого складу на операційну сумісність і надавати пропозиції щодо її підвищення.

-здатність визначати параметри взаємодії рухомого складу і колії та елементів рухомого складу між собою згідно з національними вимогами та вимогами Європейського Союзу.

-здатність вирішувати комплексні практичні задачі для процесів життєвого циклу рухомого складу залізниць із застосуванням інноваційних технологічних процесів і забезпечувати свою складову функціональної безпеки залізничного транспорту

Сфера діяльності випускників - залізничний транспорт.

Первинні посади: посади керівників, менеджерів (управителів), професіоналів (для посад, що не вимагають присудження паукового ступеня доктора філософії чи доктора наук), службові обов’язки яких пов’язані з організацією та управлінням процесами експлуатації, ремонту, модернізації об'єктів залізничного транспорту, реалізацією сучасних виробничих технологій, проектуванням рухомого складу заявниць та інфраструктурних об’єктів, виконанням наукових досліджень та викладацькою діяльністю у сфері залізничного транспорту.

Академічні права випускників: можливість навчання за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та здобуття додаткових кваліфікацій в системі освіти дорослих.

Колектив кафедри зі здобувачами освіти  на провідних підприємствах залізничної галузі під керівництвом доцента Олени Баль

  Колектив кафедри зі здобувачами освіти  на провідних підприємствах залізничної галузі під керівництвом доцента Олени Баль Захист магістрів Захист магістрів Захист магістрів

Магістр залізничного транспорту ОПП: Функціональна безпека залізничного транспорту

Оновлено 2 тижні 1 день тому