ОПП: Залізничні споруди та колійне господарство
Ціль навчання: підготовка висококваліфікованих фахівців для управління інфраструктурою колійного господарства; проєктування, будівництва, діагностики, поточного утримання, ремонту і реконструкції об'єктів та споруд магістрального й промислового залізничного транспорту
Мета освітньої програми: створення цілісної системи підготовки бакалаврів, що забезпечує підготовку висококваліфікованих фахівців в галузі залізничного транспорту, здатних розробляти і використовувати сучасні технології з експлуатації та проектування залізничної колії. Створення умов для саморозвитку та самореалізації здобувачів. Виховання сучасної інженерної, інтелектуальної та громадянської еліти.
Основний фокус спеціалізації: вивчення принципів функціонування об’єктів залізничної колії, як підсистеми інфраструктури, організації системи утримання працездатного стану залізничної колії протягом її життєвого циклу експлуатації.
Освітньо-професійна програма включає 2 професійні блоки (траєкторії):
Блок 1 «Проектування та будівництво залізниць»
Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навиків роботи щодо проектування та будівництва залізниць з точки зору міцності та надійності конструкцій, а також безпеки експлуатації, визначити проблемні питання та запропонувати шляхи удосконалення конструктивних елементів.
Блок 2 «Експлуатація та поточне утримання залізниць»
Особливістю цього вибіркового блоку є поглиблення теоретичних та практичних навичок щодо забезпечення надійної та безпечної експлуатації залізничної колії підприємств магістрального та промислового транспорту, своєчасного та якісного ремонту систем та засобів технічного оснащення колійного господарства..
Сфера діяльності випускників - залізничний транспорт.
Місцем роботи можуть бути організації, що займаються експлуатацією, технічним обслуговуванням, проектуванням, виробництвом, випробуванням і модернізацією залізничної колії: проектуванням підприємств, технологічних процесів і засобів технічного оснащення для технічного обслуговування і ремонту залізничної колії; розробкою проектної і нормативно-технічної документації.
Первинні посади: інженер з автоматизованих систем керування виробництвом, інженер-будівельник, інженер з об'єктивного контролю, інженер з організації експлуатації та ремонту, інженер з охорони праці, інженер з ремонту, інженер з транспорту, бригадир (звільнений) з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд, майстер шляховий, обхідник колій та штучних споруд, ремонтник штучних споруд, сигналіст.
Академічні права: можливість навчання за програмою другого (магістерського) рівня вищої освіти, набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.