Наукова діяльність кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювання

Кафедра з моменту її заснування бере активну участь у виконанні наукових досліджень та підготовці наукових кадрів вищої кваліфікації.

Науковий напрямок кафедри теоретичної радіотехніки та радіовимірювань та тематика науково-дослідних робіт станом на 2024 р.

  1. Науковий напрямок «Телекомунікаційні, інфокомунікаційні та радіотехнічні системи передавання даних, сигналів керування та телеметричної інформації»

У межах цього напрямку передбачено виконання робіт з удосконалення телекомунікаційних та інфокомунікаційних систем, радіотехнічних систем отримання даних про параметри руху наземних, надводних та повітряних об’єктів, інформаційно-керуючих радіотехнічних систем, контрольно-випробувальних радіотехнічних систем для шляхових випробувань дорожньо-транспортних засобів спеціального й загального призначення, підвищення якості, надійності, достовірності, безпеки, безпечності, завадостійкості, криптостійкості, ефективності, точності та оперативності телекомунікаційних і радіотехнічних систем.

Тематика науково-дослідних робіт:

  1. Розроблення криптозахищених систем високошвидкісного передавання даних із безпілотних літальних апаратів або космічних апаратів систем дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) у радіодіапазоні з підвищеними завадостійкістю та відмовостійкістю.

    Сфера застосування розроблюваних систем: системи ДЗЗ із космосу в частині підсистеми передавання даних із борта космічного апарата на наземний інформаційний комплекс; безпілотні авіаційні комплекси в частині підсистеми передавання даних із борта літального апарата на наземний інформаційний комплекс; криптозахищені завадостійкі та відмовостійкі радіорелейні системи передавання прямої видимості. Також можливе застосування розроблюваної системи в системах ДЗЗ із космосу або в безпілотних авіаційних комплексах у частині підсистеми передавання телеметричної інформації з борта космічного апарата (літального апарата) на наземний телеметричний комплекс або в частині підсистеми передавання команд управління з наземного комплексу управління на борт космічного апарата (літального апарата).
     
  2. Розроблення уніфікованих радіолокаційних вимірювачів параметрів руху наземних і повітряних об’єктів із підвищеними завадостійкістю та точністю визначення поточних координат.

    Сфера застосування уніфікованих радіолокаційних вимірювачів: системи автономної навігації; автоматизовані системи топогеодезичної й балістичної підготовки. Також можливе застосування розроблюваних вимірювачів при створенні вимірювальних систем і контрольно-випробувальних комплексів на їх основі при сертифікації дорожньо-транспортних засобів.

 

  1. Науковий напрямок: “Теорія і практика системного аналізу експлуатаційної поведінки радіоелектронних комплексів та систем на етапі їх системотехнічного проектування”

Подальший розвиток цього наукового напрямку дасть (відкриє) можливості виконувати науково-дослідні роботи (НДР) на замовлення установ, які займаються розробленням нових зразків спеціальної техніки та радіоелектронних систем відповідального призначення для об’єктів критичної інфраструктури.

Тематика науково-дослідних робіт:

  1. Розвиток теоретичних засад стохастичного моделювання експлуатаційної функційної поведінки радіоелектронних систем відповідального призначення й на їх основі розроблення (створення) інформаційних технологій розв’язання задач їх системотехнічного проектування.
  2. Розвиток теоретичних засад стохастичного моделювання експлуатаційної надійнісної поведінки радіоелектронних систем відповідального призначення із властивостями відмовостійкості та живучості й на їх основі розроблення (створення) інформаційних технологій розв’язання задач їх системотехнічного проектування.
  3. Розвиток теоретичних засад аналізу функційної безпечності, а на їх основі методів, моделей та методик, які дають змогу визначати слабкі місця в радіоелектронних системах відповідального призначення.
  4. Подальший розвиток математичного забезпечення для автоматизації процесу створення програмних стохастичних моделей експлуатаційної поведінки відмовостійких систем.
  5. Створення інформаційної технології проектування алгоритмів функціонування радіоелектронних систем короткотривалого використання, в основу якої покладено стохастичну модель їх експлуатаційної функційної поведінки.
  6. Створення інформаційної технології проектування підсистем прийняття рішень радіоелектронних систем відповідального призначення, в основу яких покладено мажоритарний принцип.

 

  1. Науковий напрямок «Підвищення завадостійкості пристроїв синхронізації»

Шляхом імітаційного моделювання та параметричної оптимізації показана можливість підвищення завадостійкості пристроїв синхронізації на 2 дБ зі збереженням їх динамічних властивостей. Це означає можливість збільшення місткості систем масових комунікацій у 2,5 рази без збільшення потужності передавачів.

Евристичний структурний синтез привів до формування двох модифікованих схем пристроїв синхронізації та показав можливість підвищення завадостійкості до 10 дБ у моделюванні та до 2 дБ у експерименті із цифровими пристроями з жорсткою та програмованою логікою.

 

  1. Науковий напрямок «Проектування вбудованих процесорних систем із використанням штучного інтелекту й нейронних мереж»

Загальний напрямок – Інтернет речей (IoT) – охоплює галузі електроніки, інформатики та телекомунікацій. У контексті підготовки спеціалістів цього напрямку на кафедрі впроваджені курси «Програмування апаратних засобів» та «проектування програмно-апаратних систем». Прикладні дослідження цього напрямку стосуються розробок генераторів прямого цифрового синтезу, пристроїв медичної діагностики та ультразвукових вимірювань, радіокерованих та автономних роботів.

 

  1. Науковий напрямок «Підвищення якості і надійності РЕА»

Напрямки досліджень:

  1. Розробка методів та комп’ютерних засобів системотехнічного проектування інформаційних систем та мереж.
  2. Розробка математичних методів та комп’ютерних засобів оцінки показників безвідмовності цифрових пристроїв.
  3. Розробка методів макромоделювання складних радіоелектронних засобів орієнтованих на автоматизоване розв’язання задач параметричної надійності.
  4. Розробка математичних моделей та методів аналізу електроакустичних пристроїв звукотехнічної апаратури.
  5. Моделі й методи забезпечення безвідмовності радіоелектронних пристроїв шляхом підвищення ефективності параметричного синтезу компонентів.

 

Результати нових науково-дослідних робіт

До пріоритетних напрямків наукових досліджень на кафедрі ТРР на цей час належить підвищення завадостійкості телекомунікаційних і радіотехнічних систем. Роботами у цьому напрямку керує професор Горбатий І. В.

 

Професор Горбатий І. В. (ліворуч) з науковцями Варшавської політехніки, серед них професор Ящишин Є. М. (праворуч) (2019 р.)

 

У цьому напрямку в межах міжнародної наукової співпраці кафедри ТРР та Варшавської політехніки (Польща) проведено формування, оброблення та експериментальне дослідження характеристик сигналів на основі нового запропонованого професором Горбатим І.В. різновиду амплітудно-фазової модуляції – амплітудної модуляції багатьох складових (АМБС).

У межах наукового напрямку «Телекомунікаційні, інфокомунікаційні та радіотехнічні системи передавання даних, сигналів керування та телеметричної інформації» протягом 2018 – 2019 рр. виконано НДР на тему «Підвищення ефективності засобів бездротового зв’язку відповідального призначення та процедур моделювання і прогнозування їх характеристик» (ДБ/Зв’язок), за результатами якої розроблені методи підвищення місткості та завадостійкості засобів бездротового зв’язку, їх математичні моделі, макети прототипів передавального та приймального пристроїв, що входять до складу бездротових засобів зв’язку, які дають можливість підвищити ефективність використання обмежених частотного та енергетичного ресурсів систем зв’язку за умови зростаючої кількості обслуговуваних абонентів, а розроблене математичне забезпечення процедур автоматизованого моделювання надійнісної поведінки складних систем і засоби програмного забезпечення процедур автоматизованого моделювання надійнісної поведінки складних систем дають змогу збільшити місткість і завадостійкість систем бездротового зв’язку та підвищити ефективність прогнозування показників надійності функціонування великих систем зв’язку.

У макеті прототипу системи бездротового зв’язку на основі макетів прототипів передавального та приймального пристроїв, зокрема на практиці здійснено формування й оброблення різних видів фазової та амплітудно-фазової модуляції сигналу, зокрема АМБС. У роботі експериментально перевірено можливість формування й оброблення сигналів на основі АМБС із трьома та чотирма складовими, вироблення теоретичних засад та теоретичні дослідження якої тривали з 2001 р., перша публікація на цю тему відбулась у 2004 р., а офіційне оприлюднення результатів у наукових журналах і патентування здійснено в 2009 р.

Протягом 2022 – 2023 рр. виконано НДР на тему «Розроблення криптозахищеної системи високошвидкісного передавання даних у діапазонах УВЧ і НВЧ з підвищеними завадостійкістю та відмовостійкістю» (ДБ/Демодуляція), за результатами якої розроблено макет криптозахищеної системи високошвидкісного передавання даних у діапазонах УВЧ і НВЧ з підвищеними завадостійкістю та відмовостійкістю.

Макет виконано на основі застосування розроблених математичних моделей, виявлення найбільш доцільних для застосування методів криптографічного захисту інформації, розроблення або вдосконалення методів генерування й оброблення інформаційних радіосигналів (зокрема впроваджено використання різновидів багатопозиційної АМБС із трьома та чотирма складовими), методів фазової синхронізації сигналів та методів забезпечення відмовостійкості функціонування таких систем.

Практичне дослідження сигналу із 8-позиційною амплітудною модуляцією багатьох складових (8-АМБС), запропонованою Горбатим І. В. (2019 р.)
Макет прототипу системи бездротового зв’язку (ДБ/Зв’язок)
Макети приймального та передавального пристроїв системи зв’язку (ДБ/Демодуляція)

Перелік науково-дослідних робіт на кафедрі

Назва теми

Вихідні дані

Керівник роботи

1

Розроблення й дослідження діючого лабораторного зразка блока живлення магнітографів Н049 і Н050 (Разработка и исследование действующего лабораторного образца блока питания магнитографов Н049 и Н050)

г/д № 2323

1973-1974

(НДЛ-51)

Величко Ю. Т.

2

Розроблення комплексної геофізичної апаратури (Разработка комплексной геофизической аппаратуры)

Реферат:

Розроблення багатоканальної телеметричної системи для акустичного і електричного каротажу свердловин

г/д

1973-1977

Замовник: Всесоюзний науково-дослідний інститут геофізичних методів розвідки

Бодунов В. П.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

3

Розроблення ліній витікаючих хвиль (Разработка линий вытекающих волн)

г/д № 3389

1979-1980

(НДЛ-51)

Чаплін А. Ф.

4

Розроблення толерантних пристроїв інформаційно-вимірювальних систем (Разработка толерантных устройств информационно-измерительных систем)

г/д №3706/402

1981-1982

Замовник: Московський авіаційний інститут

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець:

Волочій Б. Ю.

5

Розроблення методики надійнісного проектування програмованого модуля ІВС (Разработка методики надежностного проектирования програм-мируемого модуля ИИС)

г/д № 4054/402

1984-1986

Замовник: Московський авіаційний інститут

Мандзій Б.А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

6

Розроблення банку даних для системи автоматизованого проектування ІВС по методах контролю модулів і принципів побудови запам’ятовувальних пристроїв великого об’єму (Разработка банка данных для системы автоматизированного проектирования ИИС по методам контроля модулей и принципов построения ЗУ большого объёма)

г/д № 4420/402

1987-1988

Замовник: Московський авіаційний інститут

Волочій Б.Ю.

Відповідальний виконавець:

Обух Ю. С.

7

Дослідження й розроблення системи збирання й обробки відеоінформації (Исследование и разработка системы сбора и обработки видеоинформации)

г/д № 4631

1987-1991

(СКБ РТС)

Братівник Я.

8

Виконання робіт із дослідження й удосконалення процесів виготовлення РЕА за критеріями якості та надійності (Проведение работ по исследованию и совершенство-ванию процессов изготовления РЭА по критериям качества и надежности)

г/д № 4733

1988-1991

(НДЛ-51)

Недоступ Л. А.

9

Розроблення програмного забезпечення апаратури для тестування ВІС мікропро-цесорів і відлагодження окремих програм САПР (Разработка программного обеспечения аппаратуры для тестирования БИС микропроцессоров и отработки частных программ САПР)

г/д № 4901

1989-1990

(НДЛ-51)

Мандзій Б. А.

10

Розроблення математичного й програмного забезпечення для оцінювання показників надійності радіоелектронних компонентів на основі деградаційного ефекту їх параметрів отриманого за результатами короткотривалих випробувань (Разработка математического і программного обеспечения для оценки показателей надёжности радиоэлектронных компонентов на основе деградационного эффекта их параметров, полученных после краткосрочных испытаний)

г/д

1989-1991

Замовник: Науково-дослідний інститут космічного приладобудування

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

11

Розроблення методів і комплексу програм оцінювання показників надійності й живучості мереж зв’язку з комутацією пакетів (Разработка методов и комплекса программ оценки показателей надежности и живучести сетей связи с коммутацией пакетов)

г/д № 4586

1989-1990,

Замовник: Московський науково-дослідний радіотехнічний інститут

Волочій Б. Ю.

Відповідальний виконавець: Мелень М. В.

12

Розроблення критеріїв оцінки надійності та алгоритмів для розрахунку ймовірнісно-часових характеристик систем зв’язку і передавання даних, побудованих на ЛКТ з використанням ВОК (Разработка критериев оценки надежности и алгоритмов для расчета ВВХ систем связи и передачи данных построенных на ЛКТ с использованием ВОК)

г/д № 5396

1991

Замовник: Московський науково-дослідний радіотехнічний інститут

Волочій Б. Ю.

Відповідальний виконавець: Мелень М. В.

13

Розробка математичного і програмного забезпечення для автоматизованого проектування відмовостійких радіоелектронних засобів

ДБ/51 РЕЗ

1991-1993

№ ДР 0193U040379

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

14

Розробка методів комплексної оптимізації технологічних процесів серійного виробництва радіоелектронної апаратури по критеріях якості та надійності

ДБ/51 ОТП

1992-1995

№ ДР 0193U029398

Мандзій Б. А.

15

Методи і засоби автоматизації схемотехнічного проектування високонадійних цифрових пристроїв

ДБ/51 РЕЗ

1994-1995

№ ДР 0194U029602

Мандзій Б. А.

16

Розроблення математичного забезпечення автоматизованих процедур системотехнічного і схемотехнічного надійнісного проектування радіоелектронних пристроїв та систем

ДБ/51 Мережа

1994-1995

№ ДР 0194U029549

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

17

Розробка математичного забезпечення автоматизо­ваних процедур системотехнічного та схемотехнічного надійнісного проектування радіоелектронних пристроїв та систем

ДБ/51 Комплекс

1996-1997

№ ДР 0196U000186

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

18

Розробка математичного та програмного забезпечення системи комплексної оптимізації процесів проектування та серійного виготовлення радіоелектронних пристроїв за критеріями якості та надійності

ДБ/Фрагмент

1996-1997

№ ДР 0196U000173

Недоступ Л. А.

19

Розробка математичного забезпечення процедур оптимального синтезу самоконтрольованих відмовостійких та живучих радіоелектронних засобів

ДБ/51 Синтез

1998-1999

№ ДР 0198U002382

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

20

Розробка методів підвищення ефективності технологічних процесів виготовлення радіоелектрон­них пристроїв з гарантованими метрологічними властивостями

ДБ/51 РЕП

1998-1999

№ ДР 0198U002387

Недоступ Л. А.

21

Розробка математичного забезпечення комп’ютерного моделювання функціональної та надійнісної поведінки радіоелектронних засобів

ДБ/51 ЗКМФ

2000-2001

№ ДР 0100U000522

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

22

Достандартизаційні дослідження нових методів забезпечення надійності та якості компонентів при проектуванні радіоелектронних пристроїв та систем

Реферат

Розроблені методи, на відміну від існуючих, вирішують комплекс задач параметричного синтезу компонентів з врахуванням реальних розподілів їх параметрів, що забезпечує більшу точність прогнозування їх дрейфу в процесі експлуатації і в кінцевому рахунку більшу надійність виробів.

ДБ/Оптим

2000-2001

№ ДР 0100U000478

Недоступ Л. А.

23

Математичні методи та програми комп’ютерного моделювання безвідмовності радіоелектронних засобів на підставі поєднання функціональних та надійнісних моделей

2002-2003

ДБ/51 РЕК

№ ДР 0102U001166

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

24

Розробка методів забезпечення надійності радіоелектронної апаратури шляхом оптимізації параметричного синтезу компонентів

Реферат

Робота присвячена вирішенню задачі оптимізації параметричного синтезу компонентів на рівні стикувальних параметрів шляхом використання математичних моделей підвищеної адекватності.

ДБ/Драйвер

2002-2003

№ ДР 0102U001177

Недоступ Л. А.

25

Розробка комп’ютерних моделей відмовостійких радіоелектронних засобів

ДБ/51 Вербаль

2004-2006

№ ДР 0104U002291

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

26

Розроблення методів забезпечення оптимального синтезу компонентів з врахуванням дрейфів пара­метрів і вимог до безвідмовності їх сумісного функціонування

Реферат

Робота присвячена проблемі забезпечення безвідмовності апаратури четвертого та п’ятого поколінь шляхом підвищення надійності систем сумісно працюючих компонентів з урахуванням дрейфів їх стикувальних параметрів впродовж тривалого використання.

ДБ/Дрейф

2004-2006

№ ДР 0104U002296

Недоступ Л. А.

Виконавці:

Бобало Ю. Я.

Кіселичник М. Д.

Лазько О. В.

Надобко О. В.

Бенч А. Я.

Мандзій Б. А.

Дронюк І. М.

Киричинська І. Б.

 

Полушин В. А.

Єфременко Л. М.

Якубенко І. Л.

Яцук Г. З.

Опалак М. В.

Мужик О. М.

27

Розробка комп’ютерних макромоделей радіоелектронних систем та їх функціональних вузлів, адаптованих до задач надійнісного проектування

ДБ/51 Крокіт

2007-2009

№ ДР 0107U000836

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

28

Моделювання і мультикритеріальна оптимізація процесів забезпечення якості та безвідмовності радіоелектронних пристроїв

Реферат

Об’єкт дослідження – методи і способи забезпечення надійності радіоелектронної апаратури шляхом комплексної оптимізації параметрів моделей виробничих процесів.

ДБ/Вірн

2007- 2009

№ ДР 0107U000823

Недоступ Л. А.

Виконаці:

Бобало Ю. Я.

Кіселичник М. Д.

Лазько О. В.

Надобко О. В.

 

Полушин В. А.

Єфременко Л. М.

Кушка І. Є.

Якубенко І. Л.

Яцук Г. З.

29

Розроблення моделей, методів та алгоритмів для автоматизованої оцінки показників надійності радіоелектронних та електромеханічних пристроїв і систем

ДБ/51 ПНРЛ

2010-2012

№ ДР 0110U001098

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

30

Розроблення методів забезпечення конкурентноздатності радіоелектронної апаратури шляхом комплексної оптимізації процесів виробництва за критеріями якості та раціонального використання ресурсів

Реферат

Розроблено теоретичні основи та методології моделювання та комплексної оптимізації процесів забезпечення якості РЕА на стадії виготовлення

ДБ/Крит

2010-2012

№ ДР 0110U001112

Недоступ Л. А.

Виконавці:

Бобало Ю. Я.

Кіселичник М. Д.

Лазько О. В.

Надобко О. В.

Бондарєв А. П.

Мелень М. В.

Шестакевич Т. В.

Чирун Л. В.

 

Єфременко Л. М.

Кушка І. Є.

Лядик Н. В.

Якубенко І. Л.

Яцук Г. З.

 

Аспірант

Заярнюк П. М.

31

Розроблення моделей надійності, ризику та безпечності програмно-апаратних технічних систем

ДБ/51 ТРИКАФ

2013-2015

№ ДР 0113U001371

Мандзій Б. А.

Відповідальний виконавець: Волочій Б. Ю.

32

Комплексна оптимізація процесів виготовлення радіоелектронної апаратури за критеріями якості та раціонального використання ресурсів

Реферат

Науковим результатом роботи є вирішення науково-технічної проблеми підвищення ефективності процесів забезпечення якості РЕА за техніко-економічними критеріями.

ДБ/ ОПТАН

2013-2014

№ ДР 0113U003199

Недоступ Л. А.

Виконавці:

Бобало Ю. Я.

Кіселичник М. Д.

Лазько О. В.

Надобко О. В.

Бондарєв А. П.

Мелень М. В.

Шестакевич Т. В.

Чирун Л. В.

 

Єфременко Л. М.

Кушка І. Є.

Лядик Н. В.

Якубенко І. Л.

Яцук Г. З.

 

Аспіранти

Заярнюк П. М.

Тарадаха П. В.

33

Надання послуг, щодо тестування обладнання замовника.

г/д № 20/15/318

02.11.2015 - 31.12.2016

Замовник ТзОВ «САЙПРЕСС СЕМІКОН-ДАКТОР УКРАЇНА»

Наук. керівник:

Бондарєв А. П.

Керівник:

Озірковський Л. Д.

34

Інформаційно-вимірювальна система моніторингу магнітного поля на основі радіаційно-стійких нанорозмірних металевих перетворювачів

Реферат

Вперше було створено сенсори Холла на основі тонких металевих нанорозмірних плівок для використання в жорстких радіаційних умовах та інформаційно-вимірювальна система для моніторингу магнітного поля в жорстких радіаційних умовах термоядерних реакторів нового покоління.

ДБ/Флюенс

2016-2017

№ ДР 0116U004135

Бондарєв А. П.

Виконавці:

Желяк Р. І.

Колодій З. О.

Максимів І. П.

Змисний М. М.

Кулик І. В.

Мащак А. В.

Большакова І. А.

Голиборода І. М.

Гумен С. С.

Когут І. В.

Тимошин С. В.

Сорохан М. М.

Тимошин С. В.

Бударецький Ю. І.

Дюжков Д. С.

 

Єфременко Л. М.

Лядик Н. В.

Яцук Г. З.

Кушка І. Є.

35

Розробка математичного забезпечення для програмного засобу аналізу функціональної безпечності та надійності програмно-апаратних систем відповідального призначення

ДБ/51 Ризик

2017-2018

№ ДР 0117U004452

Волочій Б. Ю.

Відповідальний виконавець: Яковина В. С.

Виконавці:

Бобало Ю. Я.

Озірковський Л. Д. Мандзій Б. А.

Змисний М. М.

Шкілюк О. П.

Мащак А. В.

Кулик І. В.

Якубенко В. М В. Федасюк Д. В.

Муляк О. В.

Волочій С.Б.

Чопей Р. С.

Ільків А. О.

36

Підвищення ефективності засобів бездротового зв’язку відповідального призначення та процедур моделювання і прогнозування їх характеристик

Реферат

Розроблені методи підвищення місткості та завадостійкості засобів бездротового зв’язку, їх математичні моделі, макети прототипів передавального та приймального пристроїв, що входять до складу бездротових засобів зв’язку.

ДБ/Зв’язок

2018-2019

№ ДР 0118U000261

Бобало Ю. Я.

Відповідальний виконавець:

Горбатий І. В.

Виконавці:

Кіселичник М. Д.

Бондарєв А. П.

Мелень М. В.

Максимів І. П.

Шкілюк О. П.

Бенч А. Я.

Литвин В. В.

Клим Г. І.

Сенів М. М.

Мединський І. П.

 

Тивонюк І. С.

Кушка І. Є.

Єфременко Л. М.

Останін А. Г.

Карп Ю. С.

Приймачук І. М.

 

Аспіранти:

Алтунін С. І.

Симець І. І.

Нестор Н. І.

37

Розроблення криптозахищеної системи високошвидкісного передавання даних у діапазонах УВЧ і НВЧ з підвищеними завадостійкістю та відмовостійкістю

Реферат

Розроблено макет криптозахищеної системи високошвидкісного передавання даних у діапазонах УВЧ і НВЧ з підвищеними завадостійкістю та відмовостійкістю.

ДБ/Демодуля-ція

2022-2023

№ ДР 0122U000960

Бобало Ю. Я.

Відповідальний виконавець:

Горбатий І. В.

Виконавці:

Кіселичник М. Д.

Бондарєв А. П.

Максимів І. П.

Бенч А. Я.

Алтунін С. І.

Озірковський Л. Д.

Литвин В. В.

Сенів М. М.

Тимошин С. В.

Ткаченко В. Ф.

 

Кушка І. Є.

Єфременко Л. М.

Давида З. В.

Деревенко Я. К.

 

Аспіранти:

Симець І. І.

Цимбалюк І. Р.

38

Система криптозахищеного завадозахищеного прихованого зв’язку з безпілотними літальними апаратами великого радіусу дії з використанням ретранслятора

ДБ/Ре-транслятор

2024-2026

№ ДР 0124U000825

Бобало Ю. Я.

Відповідальний виконавець:

Горбатий І. В.

39

Методи та алгоритми роботи завадозахищеного радіоканалу зв’язку з використанням технології програмно-визначеного радіо

ДБ/Радіо-зв’язок

2024-2026

№ ДР 0124U

Алтунін С. І.

Відповідальний виконавець:

Шкілюк О. П.

 

 

Здобувачі наукових ступенів на кафедрі

з/п

Рік

Здобувач

Науковий ступінь

Науковий керівник / консультант

1

 

Ільницький Л. Я.

д. т. н.

Величко Ю. Т.

2

1954

Замора Є. Ф.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

3

1954

Мушкарден Е. М.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

4

1954

Гліненко К. С.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

5

1956

Радченко І. А.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

6

1956

Сахарова Т. М.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

7

1958

Нагорний Л. Я.

д. т. н.

Величко Ю. Т.

8

1968

Мандзій Б.А.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

9

1968

Бірюк М. Д.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

10

1969

Польовий Є. О.

к. т. н.

Величко Ю.Т.

11

1973

Ковтун І. Г.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

12

1973

Герхард Г.

к. т. н.

Бардила Т. І.

13

1978

Піщарас Х.

к. т. н.

Захарія Й. А.

14

1980

Малюта О. М.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

15

1980

Прудиус І. Н.

к. т. н.

Захарія Й. А.

16

1981

Грицак Д. І.

к. т. н.

Бардила Т. І.

17

1982

Кіселичник М. Д.

к. т. н.

Величко Ю. Т.

18

 

Акулич Г. Г.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

19

 

Фелиштин О. Й.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

20

1984

Гарасимів І. І.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

21

1986

Захарія А. І.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

22

1987

Пелішок В. О.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

23

1987

Бондарєв А. П.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

24

1989

Желяк Р. І.

к. т. н.

Мандзій Б. А.

25

1990

Крук О. Г.

к. т. н.

Бардила Т. І.

26

2002

Озірковський Л. Д.

к. т. н.

Волочій Б. Ю.

27

2003

Лазько О. В.

к. т. н.

Бобало Ю. Я.

28

2004

Бенч А. Я.

к. т. н.

Бобало Ю. Я.

29

2008

Бондарєв А. П.

д. т. н.

Мандзій Б. А.

30

2008

Волочій Б. Ю.

д. т. н.

Мандзій Б. А.

31

2010

Бобало Ю. Я.

д. т. н.

Недоступ Л. А.

32

2011

Колодій З. О.

д. т. н.

Стадник Б. І.

33

2013

Щербовських С. В.

д. т. н.

Лозинський О. Ю.

34

2013

Змисний М. М.

к. т. н.

Волочій Б. Ю.

35

2013

Кулик І. В.

к. т. н.

Озірковський Л. Д.

36

2014

Муляк О. В.

к. т. н.

Волочій Б. Ю.

37

2014

Максимів І. П.

к. т. н.

Бондарєв А. П.

38

2016

Мащак А. В.

к. т. н.

Озірковський Л. Д.

39

2016

Політанський Р. Л.

д. т. н.

Бобало Ю. Я.

40

2017

Шкілюк О. П.

к. т. н.

Озірковський Л. Д.

41

2017

Заярнюк П. М.

к. т. н.

Недоступ Л. А.

42

2019

Алтунін С. І.

к. т. н.

Бондарєв А. П.

43

2019

Нестор Н. І.

к. т. н.

Бондарєв А. П.

44

2020

Озірковський Л. Д.

д. т. н.

Волочій Б. Ю.

 

Оновлено 4 місяці 3 тижні тому