Катерина Галабутська – професор кафедри хімічної технології силікатів Львівської політехніки

Науково-технічна бібліотека Львівської політехніки
Катерина Галабутська

Читачі, певно, помітили, як мало розповідей про жінок науки у Львівській політехніці... 27 вересня – День народження Катерини Антонівни Галабутської, професора кафедри хімічної технології силікатів.

Упродовж 1945–1949 років науковиця очолювала кафедру будівельних матеріалів на Інженерно-будівельному факультеті Львівського політехнічного інституту. Організувала лабораторію та розробила методичні, лабораторні вказівки стосовно програмного курсу.

У 1967 році захистила докторську дисертацію. Була висококваліфікованим педагогом і науковим працівником у галузі технології силікатів і будівельних матеріалів, обґрунтувала можливість виготовлення керамічних облицювальних глазурованих плиток з легкоплавких глин на основі місцевих покладів.

У науковому доробку Катерини Галабутської близько 50 праць.