Зустріч з учнями у рамках заходу «Майбутній політехнік» на кафедрі захисту інформації ІКТА

Кафедра захисту інформації Львівської політехніки
Фото з профорієнтаційного заходу

У рамках заходу «Майбутній політехнік», що проходив на кафедрі захисту інформації Інституту комп’ютерних технологій, автоматики та метрології, майбутні абітурієнти отримали неповторний досвід взаємодії з передовими технологіями у сфері інформаційної безпеки. Під керівництвом доцентки кафедри Ольги Михайлової та за активної участі студентів груп Кб-45 і Кб-46 учасники зустрічі мали унікальну можливість протестувати сучасне обладнання для аналізу й забезпечення безпеки мереж.

Серед пристроїв, з якими могли ознайомитись та працювати учасники, були HackRF і NanoVNA. HackRF є потужним інструментом для тестування бездротових систем, що дає змогу аналізувати радіосигнали в широкому діапазоні частот. NanoVNA, зі свого боку, є векторним аналізатором коефіцієнта передавання, який використовують для вимірювання параметрів антен та радіочастотних ланцюгів. Робота з таким обладнанням дала змогу учасникам не тільки поглибити свої теоретичні знання, але й набути практичні навички в галузі радіочастотної інженерії та аналізу бездротових мереж.

Окрім того, значну увагу було приділено вивченню технік копіювання RFID-міток. Завдяки цьому учасники змогли детально ознайомитися з принципами роботи RFID-технологій та їхніми вразливостями, а також наочно побачити, як можливо клонувати мітки, які використовують у системах контролю доступу та ідентифікації.

Проведення таких практичних занять відкриває перед майбутніми абітурієнтами широкі перспективи для розвитку у сфері захисту інформації, надаючи їм цінні знання та навички, які будуть актуальні у їхньому майбутньому професійному житті. Підхід до навчання, заснований на реальних випадках та практичному застосуванні теоретичних знань, є ключовим фактором у підготовці кваліфікованих фахівців у сфері інформаційної безпеки.