Нещодавно у спорткомплексі Львівської політехніки відбулися фінальні змагання західного регіону Студентської баскетбольної ліги. У них, окрім політехніків, брали участь команди з Луцька, Рівного й Івано-Франківська, які представляли відповідні заклади вищої освіти.
Ще в листопаді політехніки на обласному рівні зіграли з ЛДУФК, УАД і ЛНУ ім. І. Франка – і виграли в усіх. Потім, 8 березня, були змагання в Івано-Франківську, де вони обіграли господарів із суттєвою перевагою. Секрет успіху простий: майже щоденні тренування, незважаючи на канікули, ігри у вищій лізі – досвід виступу на сильніших змаганнях полегшує участь у змаганнях студентських.
У півфінальних іграх збірна Політехніки обіграла збірну рівненського Національного університету водного господарства та природокористування з рахунком 119:56. Переможцем у другому поєдинку, між командою коледжу фізичного виховання з Івано-Франківська й командою Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки з Луцька, стали лучани – спершу івано-франківці програвали, потім взяли реванш, але кінцевий результат такий. Тож у фіналі зійшлися львів’яни із хлопцями з Луцька та рівненські й івано-франківські студенти.
Найбільша боротьба точилася за перше місце. Врешті-решт із різницею в десять очок перемогла команда луцького університету.
За день до фіналу тренер команди Львівської політехніки Ярослав Зубрицький був небезпідставно переконаний, що його команда готова, мотивована на успіх (три останні роки перемагали) й має зіграти добре:
– Основний склад команди – хлопці, які грають у вищій лізі чемпіонату України. Ми ще підсилились двома важливими гравцями – до нас приїхали Андрій Гуцуляк (грає за команду вищої ліги у Кам’янському) й Андрій Співак (випускник ЛДУФК ім. І. Боберського). Гадаю, що гратимемо з командою з Луцька. У ній більшість гравців із вищої ліги, досвідчені й зіграні, тому може бути важко…
Після перегляду гри івано-франківців із лучанами з’явилася надія, що гра буде легшою, ніж очікувалося, проте політехніки недооцінили суперника.
– У луцької команди було більше бажання виграти, вона злагоджено грала і в нападі, і в захисті, тільки гравець Володимир Коцько приніс їй 32 очки. Наші хлопці, мабуть, дуже хвилювалися, не справилися з емоціями, погано зіграли навіть лідери, на яких розраховував, – підсумував Ярослав Зубрицький.
Попри те політехніки потрапляють у вісімку найсильніших студентських команд України (з двісті вишів, які брали участь у лізі з самого початку). У травні відбуватимуться півфінальні й фінальні змагання між вісьмома командами у двох підгрупах. Політехніки ставлять перед собою завдання опинитися у четвірці найсильніших.