27 вересня у Львівській політехніці відбулася 69-та Міжнародна конференція «Вібраційні процеси та системи у виробництві». Організаторами події стали кафедра технічної механіки та інженерної графіки Інституту механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки, Каунаський технологічний університет (Литва) та видавнича компанія Extrica (Литва).
Конференція об’єднала науковців і професіоналів-практиків у найрізноманітніших галузях сучасного виробництва: від машинобудування до хімічної інженерії, від будівництва до харчових технологій, від гірництва до радіотехніки й авіоніки. Коливні процеси також активно досліджують у сферах електротехніки, електроніки, фармацевтики, нафтогазової інженерії, геодезії, геології, матеріалознавства, металургії тощо. Зважаючи на широке застосування вібраційних технологій, ця конференція покликана налагодити співпрацю між вітчизняними і зарубіжними науковцями різних галузей з метою представлення результатів науково-прикладних досліджень і науково-технічних розробок, визначення актуальних напрямів подальших досліджень, а також виконання міжнародних проєктів і грантів.
На конференції розглядали такі питання:
- Наукові та практичні проблеми реалізації дискретно-неперервних систем у вібраційному обладнанні
- Практика та перспективи розвитку продуктивних сил в Україні
- Сучасне та майбутнє вібротехніки
- Дослідження впливу швидкості зміни навантаження на значення коефіцієнтів інтенсивності зусиль і моментів у циліндричній оболонці з поздовжньою тріщиною
- Вплив зварювальних осьових напружень на міцність зварного з’єднання труби з дефектом
- Вплив циклу зварювання на параметри пошкоджуваності матеріалу з’єднання високоміцної сталі з аустенітним швом
- Математичне моделювання можливості створення міжрезонансного дискретно-безперервного вібраційного технологічного обладнання без пружини
- Моделювання умов пересування вдосконаленого вібраційного робота в трубі
- Статистичний огляд літературних джерел щодо викидів вуглецю під час CSPB на основі графів знань
- Розробка ідентифікації несправності редуктора трансмісійної системи вітрової турбіни на основі VMD та FNN
— Моя перша доповідь стосується сучасних напрямів науково-прикладних досліджень у галузі віброінженерії в Національному університеті «Львівська політехніка»: від вібраційних технологічних машин (конвеєрів, сепараторів, сит, живильників, притиральних і полірувальних верстатів тощо) до вібраційних машин для очищення рідин віброкавітаційними методами та мобільних вібраційних систем і робототехнічних комплексів для моніторингу й чищення внутрішніх поверхонь трубопроводів, — поділився завідувач кафедри технічної механіки та інженерної графіки Віталій Корендій.
Тож з огляду на вагомі можливості практичного впровадження вібраційних систем і технологій у різні сфери військової промисловості ця конференція слугувала майданчиком для обговорення актуальних питань підвищення обороноздатності та післявоєнної відбудови нашої держави.