В Університеті відбулася Літня школа «Культурна спадщина пограниччя для сталого розвитку місцевих громад»

Кафедра історії, музеєзнавства та культурної спадщини
Фото з Літньої школи

17–20 червня 2024 року в головному корпусі Національного університету «Львівська політехніка» відбувалась Літня школа «Культурна спадщина пограниччя для сталого розвитку місцевих громад». Подія є одним з етапів реалізації міжнародного проєкту Програми Еразмус+ напряму Жан Моне модуль «Поширюючи культурну спадщину на українсько-польському прикордонні: європейський вимір та локальні практики», який реалізує кафедра історії, музеєзнавства та культурної спадщини Львівської політехніки впродовж 2022–2025 років.

Учасниками школи стали понад 40 представників наукової, музейної та вчительської спільноти, зокрема з Національного університету «Львівська політехніка», Львівського історичного музею, Львівської національної наукової бібліотеки імені Василя Стефаника, Управління культури та туризму виконавчих органів Дрогобицької міської ради, Володимирського історичного музею імені Омеляна Дверницького, Інституту українознавства імені Івана Крип’якевича НАН України, Народного музею історії міста Судова Вишня, а також закладів середньої освіти міста Львова.

Упродовж чотирьох днів на учасників чекали виступи спікерів, жваві обговорення, майстер-класи й інтерактивні екскурсії в рамках ключових тем літньої школи:

• культурна спадщина пограниччя: між історією та культурною пам’яттю;
  • спільна транскордонна спадщина в музейних експозиціях;
  • поширення спільної культурної спадщини на українсько-польському прикордонні: європейський вимір та місцеві практики;
  • культурний і туристичний потенціал прикордоння.

Відгуки учасників літньої школи

Олена Роман, заступниця директора Львівського історичного музею:

«Дуже задоволена участю у Літній школі. Тема актуальна, потребує подальшого професійного вивчення, популяризації серед шкільної, студентської аудиторії. Добре підібрані лектори, продумані презентації. Створена робоча, креативна атмосфера. Вдало використано прийоми «флеш», feedback, що дає можливість розуміти сприйняття чи несприйняття матеріалу, коригувати його, посилювати деякі меседжі. Вважаю, що треба продовжувати проведення таких заходів, водночас більш активно та цільово розповсюджувати про нього інформацію. Із задоволенням братиму участь у наступних школах, адже це дає неоціненний досвід, розширює коло наукових зацікавлень, професійних контактів».

Маркіян Кузій, вчитель історії Львівської української гімназії імені Олени Степанів:

«Безмежно вдячний організаторам та всім працівникам Політехніки, хто долучався, за таку крутезну можливість побути серед однодумців, фахівців своєї справи, насолодитися лекціями і дискусіями й отримати колосальний досвід, професійне вдосконалення та море позитивних емоцій. Продовжуйте організовувати подібні заходи з обговоренням актуальних проблем. Дякую!».

Заставка заходу Фото з Літньої школи Фото з Літньої школи Фото з Літньої школи Фото з Літньої школи