В Університеті відбулася лекція Євгена Магди «Російсько-українська війна та європейська інтеграція України»

Кафедра політології та міжнародних відносин Львівської політехніки
Фото з лекції

22 лютого 2024 року відбулася публічна лекція Євгена Магди – політолога, директора Інституту світової політики, к.політ.н., доцента Національного технічного університету України «Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського» на тему «Російсько-українська війна та європейська інтеграція України». Захід проведено в межах проєкту «Європейські студії для технічних спеціальностей у Національному університеті «Львівська політехніка» (EUSTS) за підтримки Програми Erasmus+ напряму Жан Моне.

Координаторка проєкту, д.політ.н., професорка, директорка Інституту гуманітарних і соціальних наук Ярина Турчин представила доповідача чималій студентській та викладацькій аудиторії, яка нараховувала понад сто учасників.

Євген Магда розпочав лекцію з дискусії довкола ключових питань, як-от:

1. Коли розпочалася війна – 2014 чи 2022 року?
  2. Чому росія розпочала війну?
  3. Чи могли українці уникнути цієї війни?

Також спікер виокремив особливості війни, наголосивши на тому, що, фактично, це війна за незалежність України.

Окрім цього, лектор сфокусувався на перспективах вступу України до НАТО та ЄС, віхах європейської інтеграції, факторі Молдови, яка намагається створити власну success story європейської інтеграції. Особливу увагу Євген Магда приділив аналізу труднощів на шляху інтеграції України до ЄС, з-поміж яких виокремив:

• продовження російсько-української війни;
  • неготовність європейського істеблішменту до розширення;
  • критичний стан української економіки, адже в наслідок війни Україна стала найбіднішою країною Європи;
  • завищені суспільні очікування від європейської інтеграції;
  • загострення відносин з країнами Вишеградської четвірки.

На завершення лекції Євген Магда презентував «формулу прискорення» інтеграції України до ЄС з її невід’ємними компонентами, зокрема:

1. європейська інтеграція має стати національною ідеєю для громадян України;
  2. активізація інформаційної кампанії щодо переваг членства у ЄС;
  3. визначити проблемні напрямки європейської інтеграції задля їх виправлення;
  4. запровадити курс «Основи ЄС» у середній школі;
  5. ухвалити дорожні карти євроінтеграції у провідних галузях економіки.

Під час дискусійної частини заходу студентську молодь цікавили питання надання гарантій безпеки Україні, повернення українських біженців із-за кордону, розв’язання Придністровського конфлікту, реінтеграції окупованих територій та інші.

Організатори висловлюють вдячність усім, хто долучився до заходу, й запрошують до наступних, не менш цікавих івентів у межах проєкту.

З докладнішою інформацією про EUSTS можна ознайомитися на сайті проєкту в межах Порталу Львівської політехніки.

Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції