24 березня 2022 року в Національному університеті «Львівська політехніка» відбулась конференція на тему «Україна в координатах Східного партнерства: пошук геополітичних пріоритетів крізь призму національної безпеки». Захід проведено в рамках реалізації проєкту Еразмус+ модуля Жан Моне «Ініціатива ЄС Східне партнерство: можливості для України» (EaP Initiative).
Конференція розпочалася з роботи дискусійної панелі, де свої доповіді презентували знані науковці, аналітики та політичні практики, зокрема: Марк Войджерс (США), Дайнюс Залімас (Литва), Оксана Юринець, Микола Бучин. Загалом було виголошено 41 доповідь на різноманітну тематику, яка здебільшого стосувалася:
- питань безпекового компоненту Східного партнерства;
- правових механізмів забезпечення регіональної безпеки;
- російсько-української війни та особливостей воєнного часу;
- економічного виміру Східного партнерства;
- перспектив розвитку Асоційованого тріо;
- євроскептицизму та впливу націоналізму на процес розширення Європейського Союзу;
- перспективи набуття Україною статусу кандидата на членство в ЄС тощо.
З доповідями виступило 50 осіб (студентів і викладачів), а загалом до конференції долучилося 93 учасники. Були представлені різні університети України:
- Національний університет «Львівська політехніка»;
- Київський національний університет імені Тараса Шевченка;
- Львівський національний університет імені Івана Франка;
- Академія фінансового управління;
- Національний авіаційний університет;
- Національний університет «Острозька академія»;
- Волинський національний університет імені Лесі Українки;
- Національний університет «Запорізька політехніка»;
- Університет менеджменту освіти.
Також було проведено модель молодіжного Саміту Східного партнерства, де відбулася дискусія на тему «Безпековий вимір Східного партнерства».
Команда проєкту щиро вдячна усім учасникам конференції, шанованим доповідачам, а також студентській молоді за активну роботу, якісні виступи та інноваційні підходи до покращення східної політики ЄС, реалізації СП, посилення безпекової компоненти ініціативи та євроінтеграційного поступу України.
Щиро сподіваємось, що незабаром після нашої Перемоги ми обов’язково зустрінемось у Львові в очній дискусії, яка буде стосуватися не менш цікавої тематики у контексті розвитку європейської спільноти, співробітництва між Україною та Європейським Союзом.
Дякуємо всім за чудову та скоординовану роботу і до наступних зустрічей!
Слава Україні!