В Інституті права та психології працівники Виконавчої служби Шевченківського району зустрілися зі студентами-правниками. Захід відбувся в рамках просвітницького проекту «Я маю право».
Бакалаври-четвертокурсники та магістри дізналися, що робота у виконавчій службі насамперед полягає в тому, аби стежити за виконанням рішень суду та інших органів – постанов патрульної поліції, контрольно-ревізійного управління, санепідемстанції тощо. Однак більша частина документів – це судові рішення, на виконанні яких доводиться найбільше зосереджуватися. Найпоширеніші з-поміж них – стягнення заборгованостей за комунальні послуги, вчасно неповернені банківські кредити, відшкодування побутових втрат, питання невиплаченої зарплати чи незаконного звільнення тощо. Про це все розповів керівник Шевченківського відділу державної виконавчої служби Роман Савойник. Однак найбільше рішень стосуються призначення аліментів. На цьому питанні докладніше зосередилася головна державна виконавиця цього ж відділу Анастасія Рибчак.
Зустріч пожвавішала і перетворилася на діалог, коли студентам почали розповідати про можливості працевлаштування у виконавчій службі. Виявляється, що оскільки це робота держслужбовця, то перша вимога – знання української мови. Ті претенденти, які у шкільному атестаті чи в додатку до диплома не мають з цієї дисципліни відмінної оцінки, повинні скласти тестування. І вже після цього – тестування фахових знань. Заступник декана Роман Радейко, який активно долучився до діалогу, наголосив, що робота у виконавчій службі – чудовий стартовий майданчик до кар’єрного розвитку, адже там можна пройти добрий вишкіл з дуже різних юридичних питань.
Окрім згаданих учасників на зустрічі побували: заступник начальника Шевченківського відділу державної виконавчої служби Андрій Сеньків і його колега Наталія Комлик, а також декан магістратури ІНПП Мирослава Сірант та доцентка кафедри адміністративного та інформаційного права Уляна Парпан.