В ІХХТ відбулась ІІІ Міжнародна наукова конференція Chemical Technology and Engineering – 2021

Кафедра хімічної інженерії Львівської політехніки
Заставка конференції

21–24 червня 2021 року на базі кафедри хімічної інженерії Національного університету «Львівська політехніка» вже втретє відбулась Міжнародна конференція, присвячена актуальним питанням хімічної технології та інженерії.

Співорганізаторами проведення конференції Chemical Technology and Engineering – 2021, разом із кафедрою хімічної інженерії Львівської політехніки, стали дослідницька мережа Łukasiewicz – Інститут нового хімічного синтезу (Пулави, Польща), факультет хімічної та процесової інженерії, Варшавський політехнічний університет (Варшава, Польща), Варшавський коледж інженерії та здоров’я (Варшава, Польща), кафедра інформаційних технологій та досліджень якості навколишнього середовища, Факультет будівельних конструкцій, гідротехніки та інженерії довкілля, Варшавський політехнічний університет (Варшава, Польща), а також за участю Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка», Асоціації випускників Львівської політехніки.

Зважаючи на світову пандемію, цьогоріч конференцію було проведено онлайн за допомогою засобу дистанційного зв՚язку Zoom. Конференційна програма розпочалась 21 червня 2021 року о 14:00 з урочистого відкриття, на якому були присутні представники усіх співорганізаторів заходу, Львівського конференц-бюро та учасники конференції. Після церемонії відкриття пленарну доповідь представив Нобелівський лауреат 1981 року професор Роальд Хоффман (США).

У конференції взяли участь учасники з України та 9 зарубіжних країн (США, Німеччина, Об’єднане Королівство, Польща, Нідерланди, Туреччина, Казахстан, Словаччина, Фінляндія), що представили пленарні та усні доповіді.

На конференції було виголошено 10 пленарних доповідей, серед доповідачів: екс-президент Міжнародної федерації штучних органів (IFAO) професор Йорг Вінкен (Німеччина), ректор Варшавського коледжу інженерії та здоров՚я Себастіан Гжиб (Польща), заступник декана з науки факультету хімічної інженерії та інженерії процесів Варшавської політехніки Томаш Сосновскі (Польща), начальник НДЧ Львівської політехніки Роман Небесний (Україна), доктор Кінгстонського університету Роман Кресінські (Об’єднане Королівство) та інші.

Трансляцію конференційних подій здійснювали на офіційній Facebook сторінці заходу.

Робота конференції здійснювалась у таких секціях:

1. Комп’ютерне моделювання в хімічній технології та інженерії
  2. Розвиток, енерго- та ресурсозбереження в хімічній та харчовій технологіях
  3. Інноваційні технології в хімічній та харчовій промисловостях
  4. Оптимізація біохімічних процесів та біоінженерія
  5. Зелена хімія
  6. Альтернативні та нетрадиційні джерела енергії
  7. Екологія і сталий розвиток. Охорона навколишнього середовища

Цього року конференція Chemical Technology and Engineering – 2021 є переможцем «Пакету підтримки розвитку конференц-індустрії у Львові – 2021» від Львівського конференц-бюро.

За результатами роботи конференції опубліковано збірник матеріалів конференції (ISSN: 2664–1275), кожній публікації присвоєно ідентифікаційний DOI номер.

Відеозаписи стрімів пленарних доповідей доступні на офіційному сайті конференції.

Конференція «Chemical Technology and Engineering» відбувається раз на два роки. Проведення наступного наукового заходу заплановано на червень 2023 року.