У Proart Gallery (вул. Героїв УПА, 77) – «Подих Карпат» – виставка живопису доцента кафедри дизайну й основ архітектури ІАРХ Львівської політехніки. Ігор Юрченко знаний у мистецьких колах насамперед як майстерний аквареліст. Проте його талант і вміння виходять за межі цієї ніжної і складної техніки, тож цього разу в галереї він виставляє картини, намальовані акрилом.
Роботи, які бачимо на виставці, створені упродовж року в Славсько на арт-резиденції Тетяни і Ярослава Ціко. Етюди давали художнику емоційну складову для творів більшого формату, які зʼявлялися під час пленеру або були допрацьовані вдома. Але це не всі творчі здобутки – дещо зосталося за стінами галереї.
Колеги і друзі Ігоря Юрченка під час відкриття виставки зазначили його відвертість і щирість, розкриття себе, своєї яскравості через самозаглиблення. Зауважили, що відбулися якісні зміни – відхід від реалістичності і збільшення оптимізму.
Завідувач кафедри ДОА Світлана Лінда розповіла про свої враження після того, як оглянула експоновані твори:
– Це свято кольору! Його багато, він іскриться. Усе гарне й вишукане, інтелігентне поєднання кольорів. З одного боку – лаконічність, легкість, абстракція, та за ними відчувається величезна робота і відданість своїй справі.
Володимир Прусак, завідувач кафедри дизайну НЛТУ України, додав:
– Приємно, що представник харківської школи найперше прийшов на кафедру дизайну в Лісотехніку. Поставив фундаментальні дисципліни, які повернули викладачів від декоративного мистецтва до сфери дизайну. Цінно, що працює як педагог. І твори, які постійно продукує і показує, є висококласні. У цих роботах, що на виставці, є і лірика, і пафос, і замилування природою Західної України. Вони нюансні, контрастні і дуже сміливі – він лакує їх – хоче як дизайнер, щоб на роботах заграла фактура. Дивуюся, як усе встигає. Напевно, це завдяки завідувачу кафедри, яка дозволяє йому творити. І це добре, бо в Ігоря Юрченка є потужний потенціал, котрий треба показувати людям.
Микола Обідняк, колега по кафедрі, зауважив, що у роботах Ігоря є перехід від імпресії вражень до експресії вираження різними способами. Одні картини нас приближають до себе, а інші – віддаляють.
Ігор Юрченко подякував за можливість виставлятися у Proart Gallery, подякував тим, хто завітав на виставку. А також друзям і родині, яка створює вдома таку атмосферу, що дає змогу плідно працювати.
– Мене хвилює особистий стиль, бо без нього художник не читабельний. Те, що викладаю у дизайні – постмодерні чи мінімалістичні ідеї – намагаюся використати і у своїй творчості. Коли малював, то цікавило співвідношення нових поєднань кольорів і фактури, робота з простором, – розповів автор.