22 липня 2019 року в Національному університеті «Львівська політехніка» в рамках спеціального засідання відбулася перша зустріч членів Ради ректорів Львівщини з новим очільником області Маркіяном Мальським. Відкриваючи засідання, голова Ради, ректор Львівської політехніки професор Юрій Бобало привітав Маркіяна Маркіяновича з призначенням на посаду, висловив надію на ефективну співпрацю, побажав наполегливості та успіхів у всіх добрих починаннях.
Очільник області окреслив найскладніші проблеми розвитку Львівської області, наголосив на тому, що противагою міграційним втратам робочої сили за кордон мають стати нові інвестиції у перспективні проекти та європейські практики. «Без поліпшення умов праці мешканців регіону, гідної оплати праці нам проблем не вирішити», – наголосив М. Мальський. Запевнивши присутніх в діяльності влади над розв’язанням проблем дерегуляції й детінізації економіки, він висловив готовність сприяти реалізації рішень Ради щодо розв’язання проблемних питань освітянської галузі.
Рада ректорів Львівщини підтримала Голову ОДА у намірах зосередитися на розв’язанні актуальних проблем соціальної сфери, освіти, медицини.
Оголошуючи другий пункт порядку денного зустрічі, професор Ю.Я. Бобало наголосив, що сучасні проблеми освітянської галузі значною мірою є спільними для усіх закладів і регіону, і України загалом. Вихід із ситуації треба шукати разом. Відтак, він звернувся до членів Ради ректорів Львівщини з пропозицією долучитися до обговорення Проекту Угоди про співпрацю у сфері моніторингу якості та мобільності людських ресурсів Львівської області. Метою документу є розробка та реалізація на базі Громадської організації «Центр досліджень і моніторингу якості та мобільності людських ресурсів» системи моніторингу якості вищої і професійної освіти у регіоні за критерієм працевлаштування випускників ЗВО і ЗПТО та оцінками роботодавців.
Із загальною інформацією про Проект Угоди виступила керівник НДЦ «Демос» Національного університету «Львівська політехніка», д.е.н., професор Уляна Садова. У короткому слові вона згадала про витоки самої ідеї реалізації Проекту регіонального розвитку в Україні за секторальної підтримки ЄС (Проект «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників закладів вищої та професійно-технічної освіти прикордонного регіону: соціальне партнерство, державне і регіональне замовлення), його актуальність (чому моніторинг кар’єри випускників є актуальним для України та її регіонів?) та мету (підвищення ефективності використання інтелектуального потенціалу у регіоні), досвід інших країн у цьому питанні, постановку завдань проекту, економічні та соціальні ефекти від його реалізації, а також ті кроки, які уже вдалося зреалізувати на даний час .
Озвучивши предмет Угоди, – а це взаємодія і співпраця Сторін Угоди з метою розробки та реалізації на базі Громадської організації «Центр досліджень і моніторингу якості та мобільності людських ресурсів» системи моніторингу якості вищої і професійної освіти у регіоні за критерієм працевлаштування випускників ЗВО й ЗПТО та оцінками роботодавців, – Уляна Ярославівна окреслила питання, винесені для обговорення на засідання Ради ректорів Львівщини, зокрема: терміни, у межах яких ЗВО й ЗПТО спроможні були б подати довідкові дані, формат подання довідкових даних, а також кому їх подавати (http://www.intellectlviv.com/).
Дискусія, яка виникла під час обговорення Проекту Угоди, стосувалася значно ширших питань майбутньої співпраці.
Учасники засідання були одностайними в підтримці Проекту Угоди про співпрацю у сфері моніторингу якості і мобільності людських ресурсів Львівської області під час процедури голосування, а професор Ю.Я. Бобало побажав учасникам Проекту нових результатів у його реалізації.
На завершення учасники засідання визначилися з претендентами на отримання спеціальних стипендій серед кращих студентів Львівщини.
Голова Ради ректорів Львівщини професор Ю.Я. Бобало побажав усім учасникам засідання здоров’я, доброго настрою і творчих успіхів.