У підсекції кафедри ТБСФБ відбулася 80-а Студентська науково-практична конференція

Кафедра технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології
Фрагмент афіші заходу

25 жовтня було проведено 80-у ювілейну Студентську науково-практичну конференцію у підсекції кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Львівської політехніки. У трьох блоках роботи конференції взяли участь 28 студентів.

У першому блоці виступило дев’ять здобувачів-магістрів зі своїми експериментальними роботами:

• Дмитро Кіїв з роботою «Перспективи економічної рентабельності у виробництві молочної кислоти гомоферментативним штамом Enterococcus faecium»;
  • Анастасія Киричук з роботою «Терапевтичний потенціал Thymus vulgaris»;
  • Анастасія Дмитрів з роботою «Обґрунтування вибору середовища для промислового культивування молочнокислих бактерій»;
  • Рустем Левчук з роботою «Вплив складу живильного середовища Мурасиге-Скуга на мікророзмноження Mentha piperita»;
  • Яна Голубовська з роботою «Створення гідрогелевих патчів, насичених екстрактом Calendula oficinalis»;
  • Алла Нечай з роботою «Echium Vulgare L. як джерело фруктозанів»;
  • Вікторія Розумейко з роботою «Дослідження хімічного складу Calluna vulgaris та створення нових лікарських форм на основі її екстрактів»;
  • Анастасія Толстенко з доповіддю «Одержання та дослідження наночастинок металів в екстрактах рослин»;
  • Ольга Мостюк із презентацією «Особливості мікробного синтезу полігідрокиалканоатів та їх застосування».

У другому блоці роботи конференції було заслухано сім доповідей з дослідницькими оглядовими роботами. Усі студенти підготували надзвичайно цікаві, змістовні сучасні огляди і представили яскраві презентації:

• Соломія Бегметюк – «Лікарські препарати для лікування екзем: аналіз фармацевтичного ринку України»;
  • Анна Трач – «Аналіз основних фармакодинамічних властивостей сучасних лікарських препаратів, що застосовуються при симптоматичному лікуванні онкологічних захворювань»;
  • Анастасія Кулаківська – «Пошук нових антибіотиків, стійких до резистентності»;
  • Ангеліна Домашовець – «Глікопептидні антибіотики: виробництво та аналіз ринку України та світу»;
  • Володимир Бойчук – «Найсучасніші системи СAR-T, DLI та СAR-NK для лікування онкологічних захворювань»;
  • Софія Орехова – «Біологічна переробка промислових відходів»;
  • Катерина Капля – «Використана кавова гуща у складі антицелюлітного крему».

У третьому блоці «Перші дослідницькі спроби» доповіді мали студенти першого та другого курсів:

• Аліса Козловська з доповіддю «Значення мікробіологічного методу в промисловому синтезі вітамінів»;
  • Олександра Прендецька з презентацією «ГМО. Перспективи застосування»;
  • Софія Гоцало з роботою «Культивування моркви в умовах in vitro»;
  • Марта Колодзейчик з доповіддю «Переваги мікророзмноження рослин in vitro на прикладі яблуні та груші»;
  • Андрій Семчук із презентацією «Умови для ефективного мікророзмноження екологічно чистих рослин в умовах in vitro».

У першому блоці переможцем було обрано студентку групи БТБТ-11 Ольгу Мостюк, у другому блоці – студентку групи БТ-31 Ангеліну Домашовець. Переможницею у підсекції на кафедрі ТБСФБ було обрано Анастасію Дмитрів, студентку групи БТМ-11 (науковий керівник – доцент кафедри ТБСФБ, к.б.н. Вероніка Червецова), яка братиме участь у роботі секції Інституту хімії та хімічних технологій. Цих трьох студенток нагороджено книгами «Від Реальної школи до Львівської політехніки» за редакцією професора Юрія Бобала.

Наймолодших учасників – студентку групи БТ-11 Алісу Козловську та студентку групи БТ-12 Олександру Прендецьку – нагороджено навчальними посібниками «Екологічна біотехнологія» у 2-х книгах (автори –О.В. Швед, Р.О. Петріна, О.З. Комаровська-Порохнявець, В.П. Новіков). Другокурсників, студентку групи БТ-21 Софію Гоцало і студентів групи БТ-22 Марту Колодзейчик та Андрія Семчука, нагороджено за перші дослідницькі спроби навчальними посібниками «Практикум з біотехнології лікувально- косметичних засобів» (автори –О.В. Федорова, Р.О. Петріна, Н.Л. Заярнюк, В.В. Гавриляк, О.В. Швед, В.П. Новіков). Решту студентів нагороджено папками, блокнотами та листівками Видавництва Львівської політехніки.

Усім студентам дякуємо за активну участь, бажаємо проводити цікаві дослідження, мати внутрішню мотивацію, прагнути до розвитку! Усім мирного неба, перемоги над ворогом та плідної праці!!! Слава Україні!