Допоможи зробити своє місто чистішим! – закликають юні розробники з Національного університету «Львівська політехніка». Вони створили та вдосконалили програму, що дає змогу моніторити, а відтак регулювати наповненість сміттєвих майданчиків міста.
У жовтні минулоріч хлопці перемогли на міському ідеатоні й упродовж півроку вдосконалювали застосунок. Програма Clean City, твердять розробники, може не лише зробити місто чистішим, а й налагодити комунікацію поміж львів’янами та владою.
– Раніше потрібно було писати якісь паперові заяви або ж дзвонити на гарячу лінію, де не завжди відповідали. Зараз це простіше, оскільки у кожного є свій смартфон. Сфотографував проблему – і її вже аналізують. Це легко. Саме тому ми задумалися над цією проблемою, а зараз практично розв’язали її, – каже один із розробників Clean City Роман Віт.
Усе, що для цього треба, – зайти на сайт чи в програму, обрати на карті міста смітник і заповнити відгук. Це повідомлення після премодерації надійде у департамент поводження з відходами міської ради. Варто додати й фото, аби управлінцям було легше зрозуміти, що сталось.
Для зручності користувачів хлопці створили наліпки із QR-кодами. Відсканувавши, можна відразу потрапити на потрібний майданчик. QR-код поки що діє у п’яти точках центральної частини міста.
– Ми хочемо спочатку спробувати цю ідею в центрі міста і подивитися, як вона буде працювати тут. Тому що тут є великий потік людей, і відповідно є потенційно більша кількість відгуків. І подивимося, як воно буде працювати тут, і тоді вже поширимося на інші райони, – каже один із розробників Clean City Микола Мацях.
Програму вже починають тестити львів’яни. Дмитро, наприклад, каже: QR-код потрібен не лише в центрі, а й
Розробники «Чистого міста» закликають львів’ян випробувати застосунок у своєму районі. Попри те, що QR-коди поки що лише в центрі, залишити відгук можна й через карту Львова.