Альтернатива у господарюванні: у Львівській політехніці прочитали лекцію про біодинамічні технології

Ірина Шутка, тижневик «Аудиторія»
на лекції про біодинамічні технології

У Львівській політехніці 18 лютого відбулася лекція про біодинамічні технології. Її прочитав доцент кафедри технології машинобудування Політехніки Ярослав Кусий.

Хоча тема звучала, як біодинамічні технології у вирощуванні томатів (на власному досвіді спікера), але присутні довідались і про історію та особливості біодинамічного підходу порівняно з іншими видами господарювання, зокрема традиційним (використання міндобрив) і органічним (органічні добрива). У центрі біодинаміки – якість продукції; тут важливий не тільки зв’язок із землею, але й урахування положення планет, використання спеціальних препаратів (деякі можна виготовити самостійно).

Однак, за констатацією доповідача, нині на Заході біодинаміка більш поширена, ніж в Україні, бо, як припускає, у нас про цей метод або не знають, або ж бояться експериментувати (аби не втратити врожай). Та його ефективність засвідчує досвід практиків (Василь Чуба, Андрій Зеленко, ін.).

Захід організували Народна академія біодинаміки і Територіальна громада Львова за підтримки університету.