Щороку в Україні, як і в більш ніж 100 країнах світу, з 25 листопада до 10 грудня включно проходить акція «16 днів проти насильства». В цей період тисячі громадян, громадських та державних організацій докладають зусилля заради однієї мети – підвищити обізнаність і розуміння своїх співвітчизників про насильство та всі його форми.
Генасамблея ООН оголосила 25 листопада міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Втім, цей період вибрано не випадково, він охоплює й інші важливі дати:
- 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;
- 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
- 5 грудня – Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;
- 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
Ця акція вкотре нагадує, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
У цей період відбуваються різноманітні заходи: освітні кампанії, лекції, тренінги, марші, форуми, а також поширення інформації через ЗМІ та соціальні мережі.
Центр правових досліджень ґендерної рівності Львівської політехніки в особі керівниці Ірини Андрусяк, а також голова громадської організації «Ярій» та викладачка кафедри теорії права та конституціоналізму Інституту права, психології та інноваційної освіти Ірина Перів долучились до акції, відвідавши Львівську правничу гімназію з тренінгом «Формуємо нульову толерантність до насильства та дискримінації».
Мета кампанії «16 днів проти насильства» – підвищити усвідомленість щодо проблем насильства, підтримка жертв та прийняття заходів для запобігання насильству.
Навіть у такий непростий час, який наразі переживає наша країна, додержання права на захист від насильства не потрібно вважати другорядним. Не можна замовчувати й відвертатися від тих, кому потрібна допомога.