Студентка ІІІ курсу освітньої програми «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Національного університету «Львівська політехніка» Юлія Вайда є молодим амбасадором та активною учасницею програми Ініціативи Європейського Союзу «Східне партнерство» – «Посли європейської молоді».
3–8 травня 2022 року в рамках цієї ініціативи Юлія перебувала з візитом у місті Брюсселі, Бельгія, де відвідала низку зустрічей із представниками Європейської служби зовнішніх справ, європейськими політиками та науковцями. Зокрема, 7 травня студентка була присутня на урочистому святкуванні «Дня Європи». Також представниця Львівської політехніки стала учасницею Четвертої молодіжної конференції Східного партнерства «Молодь за відновлення демократії», яка проходила у Празі 11–12 липня 2022 року.
Студентка коментує свою участь в урочистому святкуванні «Дня Європи» у Брюсселі так:
«Це був найкращий досвід у моєму житті. Я мала змогу познайомитися з багатьма цікавими людьми, зокрема з директором департаменту Східного сусідства Європейської комісії Лоуренсом Мередітом, з яким подискутували на актуальні теми Східної політики ЄС. Під час зустрічі ми дізналися про інші регіональні програми Європейського Союзу – WeBalkans та EU NEIGHBOURS south, ознайомились із кращими практиками їхньої реалізації. Приємною несподіванкою для мене стала зустріч із Послом України у Королівстві Бельгія та Великому Герцогстві Люксембург Олегом Шумшуром та представником Литви у Європейській Комісії Віргініусом Сінкевічюсом, які також відвідали урочисте святкування Дня Європи та поділилися з учасниками своїм баченням майбутнього європейської політики».
Під час участі Юлії у IV Молодіжній конференції Східного Партнерства вона дізналась більше про роль молоді у розвитку співпраці між Європейським Союзом та країнами Східного партнерства. Учасники події мали змогу відвідати Парламент Чеської Республіки, зустрітись та подискутувати з Головою Палати депутатів Парламенту Чехії Маркетою Пекаровою-Адамовою. Також учасники конференції відвідали низку місцевих організацій та фондів у Празі, які допомагають українським біженцям у Чехії. Під час заходу було проведено кілька воркшопів і лекцій щодо кращих практик розвитку та реформування громадянського суспільства, державних органів влади, кожен із учасників поділився кращими національними практиками.
Участь молоді у таких заходах є безцінним практичним досвідом, що допомагає сформувати фахівця у сфері міжнародних відносин і виховати справжніх професіоналів та патріотів України. Кафедра політології та міжнародних відносин пишається своїми юними амбасадорами й закликає молодь до участі у подібних заходах, представленні України на міжнародній арені у молодіжному секторі.