Третьокурсники кафедр ПАСІ та РЕТС захистили проєкти виробничої практики у компанії GlobalLogic

Кафедра програмно-апаратних систем інфокомунікацій
Фото із захисту робіт

21 березня відбувся захист проєктів напряму «Вбудовані системи» з виробничої практики студентів, що саме проходили її на базі компанії «ГлобалЛоджик Україна». Організацією практики займалися доцент кафедри програмно-апаратних систем інфокомунікацій Інституту інформаційно-комунікаційних технологій та електронної інженерії Олександр Шкілюк і спеціалістка відділу з навчання та розвитку компанії Мар’яна Бучій.

Студенти ІІІ курсу спеціальності «Телекомунікації та радіотехніка» презентували свої проєкти, які поєднали розробку програмного забезпечення та протоколів комунікації для взаємодії пристрою на базі мікроконтролера STM32F051 і комп’ютера.

Студенти скористалися можливістю отримати реальний досвід розробки вбудованих систем під керуванням досвідчених інженерів-менторів. Також було запрошено інших студентів та викладачів кафедр програмно-апаратних систем інфокомунікацій, радіоелектронних технологій інформаційних систем, електронних засобів інформаційно-комп’ютерних технологій, які відвідати офіс «ГлобалЛоджик Україна» та ознайомилися з напрямами комерційної діяльності компанії, дізнатися більше про можливості працевлаштування.

Команда у складі Тараса Білика, Івана Борціха, Максима Жиліна, Антона Прохорова та Антона Тіброва розробили програмований генератор сигналів прямокутних імпульсів, гармонійного і трикутного сигналів зі змінними параметрами. Генератор було розроблено на базі плати STM32 Discovery з використанням перетворювача послідовного інтерфейсу UART-COM. Параметри сигналів задавали на комп’ютері у створеному студентами застосунку користувача. Через перетворювач послідовного інтерфейсу UART-COM з використанням розробленого командою завадостійкого протоколу здійснюється керування апаратною платформою з комп’ютера.

Команда у складі Дмитра Блащака, Назара Доценка, Юрія Семесюка, Степана Берези та Ростислава Ясінського розробляли гру «Змійка». Під час її створення студенти отримали великий практичний досвід. Розробка механіки руху змійки в ігровому полі з урахування її росту стимулювало студентів придумувати ефективні алгоритми, враховуючи обмежені ресурси платформи STM32 Discovery. І вони з цим чудово впоралися: завдяки розробленому двоспрямованому завадостійкому протоколу комунікації координати змійки передавалися з плати на комп’ютер, а команди її контролю – у зворотному напрямку. Керування рухом змійкою здійснювалося з клавіатури комп’ютера, а траєкторія її руху безпомилково відображалася на ігровому полю екрана.

Так студенти вдосконали свої вміння працювати в команді, планувати й делегувати завдання і вчасно виконувати їх, інтегрувати в одну систему програмне забезпечення, розроблене різними людьми для різних апаратних платформ.

Ігор Костів, віцепрезидент GlobalLogic в Україні, та завідувач кафедри ПАСІ Іван Горбатий окреслили перспективи подальшої співпраці задля забезпечення індустрії кваліфікованими інженерами.

Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт Фото із захисту робіт