Наталія Пономаренко ― студентка другого курсу спеціальності «Туризм». Наше знайомство розпочалося з моменту, коли дівчина опублікувала на своїй сторінці у соцмережах малюнок головного корпусу Львівської політехніки ― з’ясувалося, що, окрім пристрасті до туризму, студентка має ще й художній талант.
Наталю, чому за професію обрали саме туризм?
― Туризм ― це цікаво і весело. Ще зі школи я обожнювала географію, у мене була чудова вчителька. Окрім того, я ― людина, яка не може довго сидіти на одному місці, тому туризм ― саме для мене! Туристичні виставки, походи, екскурсії замість пар, під час яких ми оцінювали роботу екскурсовода, і дізнались трохи більше про Львів, практика в Україні і за кордоном ― усе це манило мене. Навчання виявилося дуже цікаве і веселе, бракує лише практики, яку вкрав карантин. Коли я дізналася, що точно навчатимуся в одному з найкращих львівських університетів, я була невимовно щаслива, адже вступити до Львова було ціллю №1.
А звідки ви?
― Сама я зі Запоріжжя, родом з Полтави. Окрім Києва, Полтави і Запоріжжя більше ніде не була. У 2017 році ми з бабусею приїхали на екскурсію до Львова, це було по завершенню 9-го класу. І все, я закохалась! Я не могла подумати, що у Львові так гарно!!! Це місто ― наче з казки: палаци, фортеці, костели... Архітектура заворожувала! А коли ми гуляли вуличками на площі Ринок, я не могла повірити, що перебуваю в Україні. Запах кави та шоколаду, звучання вуличних музик врізалися у мою пам’ять. Два роки я мріяла вступити у виш, саме у Львові, і ніде більше. Хотілося знову прогулятися вуличками, випити кави у кав’ярні і послухати музик на площі Ринок.
Розкажіть про ваше хобі?
― Малюю з дитинства, цей процес для мене є свого роду медитацією. Коли малюю, навіть не можу зупинитися, поки не завершу роботу. Малюю просто так ― для душі, але мені дуже подобаються кольори і весь процес їх змішування. Найбільше люблю зображати рослини, пейзажі, але хочу додати у свій список й архітектуру. Натхнення може з'явитися спонтанно, буває такий день, що хочеться малювати і все. Мене надихають аромати, наприклад, у кав’ярні, звуки, скажімо, улюблена музика, і те, що я бачу.
Можливо, ви думали про те, як у майбутньому поєднати свою професію і захоплення?
― Коли навчалася у школі, було простіше поєднувати малювання і навчання, але зі вступом в університет це вдавалося важко ― перший курс і все таке. Я мала змогу малювати хіба лише маршрут пішохідної екскурсії на карті. Інколи приходило натхнення під час пар, тоді малювала прямо у лекційному зошиті.
Наразі є тільки «ескіз» того, як бачу своє майбутнє. Це дуже цікава ідея, щоб поєднати свою спеціальність і моє хобі, подумаю над цим. Є декілька професій, які мені подобаються, і в яких зможу працювати по закінченню університету. Спочатку хотіла би бути гідом-організатором або екскурсоводом. У майбутньому планую працювати у туристичній фірмі менеджером з продажу турів.